Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek, ha apuka arra...

Mit tegyek, ha apuka arra gyúr, hogy a gyerek őt válassza?

Figyelt kérdés
Elváltunk, közös a felügyelet. 14 éves a fiam. Nincs leszabályozva a kapcsolattartás, akkor mehet a gyerek, amikor akar. A fő ok, ami miatt elváltunk, hogy sosem foglalkozott a gyerekkel, engem cselédnek tartott otthon. Mindent megcsináltam, de minden kevés volt. Sosem volt otthon, elvileg dolgozott, gyakorlatilag fogalmam sem volt, hol jár. Utólag kiderült, hogy volt több nője is. Mikor szétmentünk, akkor minden nap jött a gyerekhez, minden hétvégén egy nap nála volt. Aztán mikor kiderült, hogy van valakim és nem fogok hozzá vissza menni, akkor hanyagolta a gyereket is. Közben kiderült, míg engem fűzött, addig egy másik nőt is. Végül azzal össze is jött, talán 2 hét után oda is költözött. Persze nekem még jött a szöveg, hogy mennyire szeret. A nőnek van 2 pici gyereke. És most újra elkezdte a gyereket behálózni. Drága ajándékok, mindenféle program, amit addig nem volt hajlandó csinálni, míg együtt voltunk. A két gyerekkel úgy foglalkozik, mintha a sajátja lenne. Viszi őket oviba, bölcsibe, programra, ott van velük. A sajátját egyszer nem vitte el, akkor sem, mikor műtét után otthon fetrengtem a kínban. És már a barátnő is beszállt. Ultra cuki lett, messengeren írogat neki. Eddig igazán le sem szarta a gyereket. A gyerekem meg el van ájulva, hogy milyen jól főz, süt neki melegszendvicset, meg sütit. Meg apa is főz. És mindketten sokkal jobban főznek, mint én, ott sokkal finomabb a kaja. Minden sokkal jobb. Ott nem kell tanulni, csak happy az élet. Valahol mélyen azt érzem, hogy oda akarják édesgetni a gyereket. Mert a volt férjem egyébként ilyen ember, neki minden kell. Lehet benne valami, higgyek a megérzésemnek?
2023. jún. 14. 06:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
97%
Menjen csak a gyerek, apukánál hamar elmúlik a varázs és visszaküldi, akkor a gyerek is megtanulja milyen "ember" csinálta.
2023. jún. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
98%
Hajrá. Apuka rövid idő alatt rajon majd, hogy nem akkora bulin3 gyereket nevelni és onnantól a fiadnak se lesz akkora buli. Biztos mondanám apunak, hogy oké, akkor te neveled, én fizetem a havi 30e tartasdijat, kéthetente egy hétvége az enyém. Kb azonnal visszakozna,
2023. jún. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 A kérdező kommentje:
Annyi miatt nem mennék bele, mert a tanulmányi eredménye úgy leromlana, hogy sehova nem vennék fel. Ezt pedig nem hagyom
2023. jún. 14. 07:17
 4/75 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akar tanulni, nálad se fog. Bármit helyre hozhat pár hónap alatt, ha rafekszik. Ha nem engeded, te leszel q xar, apa marad a sztár. Nehéz életed lesz így
2023. jún. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
26%
Az a baj, hogy a "cseléd", tanult tehetetlenség még most is megvan nálad, hiszed nem tudsz döntést hozni az életetekről. Idegenek adjanak tanacsot abban, amit neked kellene tudnod, vagy a közvetlen környezetednek, de semmiképp nem az internet népének. Erkölcsi kötelességed lenne/lett volna egy önismereti terápia, mert így a gyerek egy tehetelen, kapálózó anyát lát, eszközök nélkül. Aki meg akarja mondani, mi hogy legyen, de előtte neki is mondják meg. Ugye látod, hogy nem jön ki a matek?
2023. jún. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:
97%

Egyszer ki fog fogyni a pénzből az ,, apa ,, és a gyerek szépen otthagyja.


Most persze még megy a nagy lenyűgözés drága cuccokkal, de ez pillanatokon belül elfogy. Gondolj bele, 14 éves gyerekek mit szeretnek? Márkás ruhák, cipők, meg játszanak a méregdrága játékkonzolon. Nem akarok turkálni a volt férjed tárcájában, de ezek a dolgok hamar lenullázzák a kasszát.

2023. jún. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan mond meg a gyereknek, hogy menjen próbálja ki, hogy neki mi a legjobb, hátha az exed megváltozott és szuper apa lett.


Viszont azt kéred, hogy mivel szerinted ez csak időszakos, ezért nagyon koncentráljon a tanulmányaira és ne hagyja leromlani a jegyeit néhány finom melegszendvics miatt.


Ha bármi baj van, akkor meg keressen nyugodtan, te itt vagy.

2023. jún. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 A kérdező kommentje:

Igen, az a baj, hogy apukának a márkás, drága holmik az etalonok. Ezt neveli bele a gyerekbe , de én ezt nem tudom finanszírozni. A gyerek pedig ezt várja el. Kértem az apját, ne vegyen csak úgy neki méregdrága dolgokat. 2 éve szülinapra a 12 éves gyereknek vett egy 500ezres gamer gépet. Természetesen az árát s gyerek orra alá dörgölte. A gép 2 nap múlva megadta magát, venni kellett bele valamit, majd a monitor halt meg. Azt is venni kellett, 120ezer volt a két dolog. Apu közölte, hogy ezt nem fogja finanszírozni. A gyerek a szülinap után ott állt lefőve, n mert nem volt ajándék. Muszáj voltam én megvenni neki. De persze itt is apu volt a menő, mert ő odahozta hozzánk. De én fizettem ki.

És apuka úgy gondolja, neki semmi költségbe nem kell egyébként beszállni, bőven elég, ha ad havonta gyerektartást. Csak közben a menő cuccokra, meg a méregdrága kajára szoktatja rá a gyereket.

2023. jún. 14. 08:37
 9/75 anonim ***** válasza:
87%
#8 De ha vesz cuccokat a gyereknek (mégha nem is olyanokat, mint amit te vennél), akkor azért másképp is beszáll, nem?
2023. jún. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 A kérdező kommentje:
Az elmúlt egy évben vett neki 1 db pulcsit, 1 db pólót és 8 pár zoknit. Ennyit. Nincs az apjánál ruha, mert nem vesz oda az apja. Ez szerintem nem beszállás. Egy évben kétszer minimum szinte teljes ruhatárcsere van. Nem szállt be a cipőbe, téli, tavaszi kabátba, nadrágokba, iskolai kiadásokba, a havi 10ezres gyógyszerbe. Elvárás van az apja részéről, de nem segít.
2023. jún. 14. 08:52
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!