Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek, ha apuka arra...

Mit tegyek, ha apuka arra gyúr, hogy a gyerek őt válassza?

Figyelt kérdés
Elváltunk, közös a felügyelet. 14 éves a fiam. Nincs leszabályozva a kapcsolattartás, akkor mehet a gyerek, amikor akar. A fő ok, ami miatt elváltunk, hogy sosem foglalkozott a gyerekkel, engem cselédnek tartott otthon. Mindent megcsináltam, de minden kevés volt. Sosem volt otthon, elvileg dolgozott, gyakorlatilag fogalmam sem volt, hol jár. Utólag kiderült, hogy volt több nője is. Mikor szétmentünk, akkor minden nap jött a gyerekhez, minden hétvégén egy nap nála volt. Aztán mikor kiderült, hogy van valakim és nem fogok hozzá vissza menni, akkor hanyagolta a gyereket is. Közben kiderült, míg engem fűzött, addig egy másik nőt is. Végül azzal össze is jött, talán 2 hét után oda is költözött. Persze nekem még jött a szöveg, hogy mennyire szeret. A nőnek van 2 pici gyereke. És most újra elkezdte a gyereket behálózni. Drága ajándékok, mindenféle program, amit addig nem volt hajlandó csinálni, míg együtt voltunk. A két gyerekkel úgy foglalkozik, mintha a sajátja lenne. Viszi őket oviba, bölcsibe, programra, ott van velük. A sajátját egyszer nem vitte el, akkor sem, mikor műtét után otthon fetrengtem a kínban. És már a barátnő is beszállt. Ultra cuki lett, messengeren írogat neki. Eddig igazán le sem szarta a gyereket. A gyerekem meg el van ájulva, hogy milyen jól főz, süt neki melegszendvicset, meg sütit. Meg apa is főz. És mindketten sokkal jobban főznek, mint én, ott sokkal finomabb a kaja. Minden sokkal jobb. Ott nem kell tanulni, csak happy az élet. Valahol mélyen azt érzem, hogy oda akarják édesgetni a gyereket. Mert a volt férjem egyébként ilyen ember, neki minden kell. Lehet benne valami, higgyek a megérzésemnek?
2023. jún. 14. 06:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 anonim ***** válasza:
7%
Hol laksz? Valami kis faluban? Találkoztál mostanában gyerekekkel vagy szülőkkel? A munkahely és a “házimunka” nem egész napos elfoglaltság, ki mosni meg elmosogatni nem olyan sok idő akkor se ha éppen nincs mosogató gép, de amúgy is a legtöbben rendelik az ételt. A munkahelyen normál esetben 7-8 órát vagy utána viszont szabad vagy. Tehát egy keveset tanulni a gyerekkel szerinted miért is olyan lehetetlen?
2023. jún. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 anonim ***** válasza:
79%
Most akkor a kettesért olvasol fel vagy egyetemre szeretnéd benyomni?
2023. jún. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 anonim ***** válasza:
79%

Minden nap találkozom gyerekekkel és szülőkkel is:) 8-tól 5-ig dolgozom. Mikor hazamegyek, a gyerek már edzésen. A sulis dolgait addig ő elintézte, este van mire hazaér. Megfőzök - reggel már bevásároltam hozzá - elmosogatok. Bedobok egy mosást. Általában 7 körül kész vagyok.

Itt majd nekiállok és hangosan felolvasom a tinédzseremnek a leckét:) De mindenképp megvárom, hogy hazaérjen edzésről. Vagy úgy is működik ez a felolvasósdi, ha én már olvasok, ő még edz?

2023. jún. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 anonim ***** válasza:
75%

Igen, azt hiszem, ha úgy olvasom fel, hogy még edz, akkor a kettesre hajtunk mi ketten együtt, ha megvárom hogy hazaérjen, akkor az egyetemi felvételi a cél.

Jól látom?

2023. jún. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 anonim ***** válasza:
0%
Egyrészt ki beszél itt rólam? Másrészt ez változó de amiben rosszabbul teljesít a gyerek ott elég a kettes amiben jobban abból meg az egyel jobb jegy. Viszont elég az utolsó 1-2 évben jobban rákapcsolni a tanulásra és leginkább az érettségin jól teljesíteni mert az egyetem szempontjából az érettségi meghatározóbb minthogy milyen jegyet kapott valamiből a gimnázium egyik osztályában. Persze nem minden gyerek megy egyetemre, ott az érettségi a cél. Az alapján amit az 50-es válaszod ban írtál úgy tűnik fogalmad sincs a valóságról.
2023. jún. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 anonim ***** válasza:
75%

Fogalmam sincs róla, hogy a fiam képes értő olvasásra és nem figyelemzavaros? De, ez az igazság:) Engem ilyen értelmes gyerekkel áldott meg az ég:) Ő egyedül elvégzi az iskoláit. Hogy-hogy nem...


Mondd, bolond-e vagy?:))

2023. jún. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 anonim ***** válasza:
0%
Na és hol találkozol szülőkkel és gyerekekkel? Hol jár iskolába a gyereked? Biztos hogy kommunikáltál te más szülőkkel? Vagy valami kis faluban éltek ahol az a divat hogy mindenki elmondja a kitalált történetét arról hogy milyen ügyes a gyereke, önállóan tanul és jól viselkedik és nem egésznap a gép előtt ül?
2023. jún. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 anonim ***** válasza:
0%
Ha ez igaz és nem csak a kis faludból hozás ezt a szokást hogy mindenfélét kitalálsz a gyerekedről hogy milyen tökéletes és ezzel büszkélkedsz a többi szülőnek, akkor még mindig kb a kivételes 1%-ba tartozik a gyereked de ez távolról sem igaz a legtöbb gyerekekre.
2023. jún. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 anonim ***** válasza:
67%

Ha faluban élnék, nem lennének szülők és gyerekek? Jártam már faluban, még iskola is van!!

Kisvárosban élek, 4 éve költöztem ide Budapestről. Na ott különösen sok volt a szülő meg a gyerek:) és itt sem kevés;) ahogy itt az irodai kollégáim is már 90%-ban szülők. A mi gyerekeink sem viselkednek jól, még az enyém sem. Ez hogy függ össze azzal, hogy együtt tanuljuk-e az érettségi tételeket?? Csak mi nem vagyunk bolondok.

2023. jún. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 anonim ***** válasza:
67%

Nem találtam ki hogy a gyerekem jó gyerek és kitűnő. De érti amit olvas. Ahogy fentebb írtam, budapestiek vagyunk, 4 éve költöztünk a "nagy faluból" egy kisvárosba.

A tied nem érti, amit olvas??? Mert akkor a tied tartozik az 1%-ba.

2023. jún. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!