Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek, ha apuka arra...

Mit tegyek, ha apuka arra gyúr, hogy a gyerek őt válassza?

Figyelt kérdés
Elváltunk, közös a felügyelet. 14 éves a fiam. Nincs leszabályozva a kapcsolattartás, akkor mehet a gyerek, amikor akar. A fő ok, ami miatt elváltunk, hogy sosem foglalkozott a gyerekkel, engem cselédnek tartott otthon. Mindent megcsináltam, de minden kevés volt. Sosem volt otthon, elvileg dolgozott, gyakorlatilag fogalmam sem volt, hol jár. Utólag kiderült, hogy volt több nője is. Mikor szétmentünk, akkor minden nap jött a gyerekhez, minden hétvégén egy nap nála volt. Aztán mikor kiderült, hogy van valakim és nem fogok hozzá vissza menni, akkor hanyagolta a gyereket is. Közben kiderült, míg engem fűzött, addig egy másik nőt is. Végül azzal össze is jött, talán 2 hét után oda is költözött. Persze nekem még jött a szöveg, hogy mennyire szeret. A nőnek van 2 pici gyereke. És most újra elkezdte a gyereket behálózni. Drága ajándékok, mindenféle program, amit addig nem volt hajlandó csinálni, míg együtt voltunk. A két gyerekkel úgy foglalkozik, mintha a sajátja lenne. Viszi őket oviba, bölcsibe, programra, ott van velük. A sajátját egyszer nem vitte el, akkor sem, mikor műtét után otthon fetrengtem a kínban. És már a barátnő is beszállt. Ultra cuki lett, messengeren írogat neki. Eddig igazán le sem szarta a gyereket. A gyerekem meg el van ájulva, hogy milyen jól főz, süt neki melegszendvicset, meg sütit. Meg apa is főz. És mindketten sokkal jobban főznek, mint én, ott sokkal finomabb a kaja. Minden sokkal jobb. Ott nem kell tanulni, csak happy az élet. Valahol mélyen azt érzem, hogy oda akarják édesgetni a gyereket. Mert a volt férjem egyébként ilyen ember, neki minden kell. Lehet benne valami, higgyek a megérzésemnek?
2023. jún. 14. 06:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 anonim ***** válasza:
90%
30. Ja.. Az apja mellett, aki le se szarta a gyereket 15 évig, aztán hirtelen mégis kell neki.
2023. jún. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/75 anonim ***** válasza:
76%
31 jah anyuka ezt mondja. Ilyenkor általában pont az ellenkezője igaz.
2023. jún. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/75 anonim ***** válasza:
95%
30. Haha...persze
2023. jún. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/75 anonim ***** válasza:
71%

Egy kamasz fiúnak az apja mellett a helye. Amúgy látszik hogycsak a sértődöttség beszél belőled mert le lettél cserélve egy szebbre, jobbra, fiatalabbra.

Ugyan már. Ha gondoskodni kéne róla, meg nevelni, akkor már nem kellene se az apjának sem az új nőnek. Mondjuk egy nő 2 kisgyerekkel annyira nem egy főnyeremény

2023. jún. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/75 anonim ***** válasza:
67%
Milyen volt azelőtt az apa a gyerekkel? Az segített volna ha leírtad volna konkrétabban. Nem foglalkozott vele, de ez mit jelent? Nem volt otthon? Vagy otthon volt és ha gyerek oda ment hozzá kiabált hogy “takarodj!”? Ha az utóbbi lett volna valószínűleg a gyerek még így sem szeretné szóval alapvetően azt is leírhatnád azelőtt hogy bánt vele! 2 éve is vett neki valami drága ajándékot a válaszodból ez derül ki, tehát akkor nem csak most kezdte? Ha van 2 másik gyerek hogy tudnak mindig a te gyerekedhez igazodni? Sosem kell velük foglalkozni? A legjobb megoldás az lenne ha te megpróbálnál a gyerekedhez igazodni mindenben így ha az anyagiakban hátrányod is van még mindig előnyt szerezhetnél abban hogy neked ő az egyetlen gyereked és teljesen hozzátudsz igazodni, ha most a nyáron vagy a felében ezt meg tennéd akkor a gyereked veled is jobban érezné magát mint eddig, a nyár elejére spórold a pénzed vagy költsd most el amid van olyan programokra/ajándékokra amiket a gyereked szeret, és a nyár 2. felében menjen az apjához akkor pedig neked már nem kell a gyerekekre költened ezért jó ötlet most gyorsan pénzt felhasználni és “jobb fej” szülőnek lenni az apánál. Majd miután átengeded és azt mondod addig marad amég csak akar szintén nagyon fog örülni, és onnantól ott lesz 2 kisgyerek akikkel előbb utóbb szintén foglalkozni kell és 2 hónapig nem tudnak olyan osztatlan figyelmet fordítani a fiadra mint mondjuk pár óráig vagy 1-2 napig még esetleg. Így azt fogja észre venni hogy te mindent megengedték neki és a figyelmedet is csak rá fordítottad + programjaitok is voltak az apjánál meg ott van a 2 kisgyerek is és hosszabb idő alatt amúgy is több probléma lehet. Ez tűnik a leghatásosabb módszernek.
2023. jún. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/75 anonim ***** válasza:
10%
35 vagyok, azért a teljesen elmebeteg válaszokra amelyek szerint nem kéne tanulni egy mindössze 14 éves gyerekkel, reagálnék. Bár most tényleg nyári szünet van ami jelen helyzetben szerencsés a kérdező számára de amúgy alap hogy gimnázium végig tanul a szülő a gyerekkel, esetleg egyetemen változhat a helyzet de nem biztos. Most komolyan van olyan tinédzser a világon aki magától tanul? Persze millióból 1 biztos van de a legtöbb alapvetően nem bír hozzá kezdeni tanulni, pláne manapság amikor minden gyerek motiválatlan és figyelem zavaros így még szülőkkel is nehéz tanulni. Nyilván az akarata ellenére nem lehet erőltetni a tanulást de lehet folyton újra és újra szólni hogy “kezdjünk el tanulni” és általában azt a gyerek is tudja hogy ez valamilyen szinten fontos a jövője szempontjából ezért tanulni fog de nem érzi át igazán és egyedül magától szinte semelyik gimnazista nem tanulna. Ha a kérdező ráhagyná a gyerekére egészen biztosan nem végezné el a gimnáziumot. Nem értem a gyakori kérdéseken miért támogatja mindig mindenki 100%-ban a gyerekek elhanyagolását. Ha iskolába se akar járni akkor oda se viszed be a 14 éves gyereked? A törvény téged fog büntetni mert a te felelőséged ha a gyereked nem jár! Sajnos 16-ra levitték a tankötelezettséget ami elég káros de 16 éves koráig még mindig köteles vagy valahogy bevinni a gyereket az iskolába ha magától nem megy. Egyébként a mosógépet nyomogatni sem a gyerek dolga de ez most lényegtelen ha a gyerek magától csinálni akarja rendben van de ha nem akkor nem pont most kéne elkezdeni a gyereket bármilyen módon is “nyaggatni” ugyanis az jelen helyzetben rendkívül hátrányos lenne a kérdező számára. Éppen megnyernie kell magának a gyereket szóval minimum pár hónapra fel kéne adnia a konzervatív nevelési elveket a gyerek megnyerése érdekében.
2023. jún. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/75 anonim ***** válasza:
16%
A 34-es meg valami troll válasz? Remélem nem komoly vagy hogy sosem lesz gyereke. Egyrészt nem a gyerek helye szinte bármilyen korban is inkább az anya mellett van általában persze ez nincs mindig így de általánosságban. Elég nőgyűlölőnek és szexistának is tűnik a válaszod de a legdurvább rész mégis a “ha gondoskodni kéne róla, meg nevelni, akkor már nem kellene se az apjának sem az új nőnek” hát akinek feltételes hogy mikor kell neki a gyereke az messziről kerülje el! De nagyon messziről!!
2023. jún. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/75 anonim ***** válasza:
90%
2 gyerekem van. 19 éves érettségiző és 15 éves 9.-es gimnazista. Egyikkel sem tanultam alsó tagozat óta. És nem hanyagolom el őket, hanem ez a munkájuk. Járok szülőire, fogadó órára, ismerem a tanárokat, együtt terveztük az egyetemi jelentkezést, de most komolyan ott kellene ülnöm mellettük minden nap, amíg tanulnak? Ez inkább egy vicc mint komoly javaslat
2023. jún. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/75 anonim ***** válasza:
0%
38-as, csak mert a te gyerekeid abba az 1%-ba tartoznak akik maguktól is tanulnak a 99%-al még nem ez a helyzet. Például a tananyagot kell felolvasni nekik hogy bemagolják mert maguknak nyilván nem fogják olvasgatni. Ezen kívül nyilván folyton szólni kell nekik mert maguktól a mobilt nem teszik le vagy nem jönnek el a számítógéptől. A matekot a legtöbb gyerek még akkor se érti ha 100-szor elmagyarázzák, aki rossz matekból az nem lesz jobb attól hogy nézeget egy könyvet amiből semmit se ért. De rendben akkor elmondanád mit tennél ha most a 15 éves gyereked egyszer csak nem járna iskolába? Nem kísérnéd be mindennap? Nem zavarna hogy kimegy a gyerekvédelem és megbüntet az állam a mulasztásodért? Nem tudom miből gondolják itt sokan hogy a gyerekek maguktól tanulnak és foglalkoznak azzal ami az iskolában van a mobil meg a számítógép helyett.
2023. jún. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/75 anonim ***** válasza:
95%

"alap hogy gimnázium végig tanul a szülő a gyerekkel, esetleg egyetemen változhat a helyzet de nem biztos. "


Odaülsz és együtt átveszitek a kovalens kötést? Na ne... Mellém se ültek oda csak első 1-2 osztályban igényeltem, aztán soha többet. Diplomás közgazdász lettem. Egyedül, nem anyuval.

2023. jún. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!