Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek, ha apuka arra...

Mit tegyek, ha apuka arra gyúr, hogy a gyerek őt válassza?

Figyelt kérdés
Elváltunk, közös a felügyelet. 14 éves a fiam. Nincs leszabályozva a kapcsolattartás, akkor mehet a gyerek, amikor akar. A fő ok, ami miatt elváltunk, hogy sosem foglalkozott a gyerekkel, engem cselédnek tartott otthon. Mindent megcsináltam, de minden kevés volt. Sosem volt otthon, elvileg dolgozott, gyakorlatilag fogalmam sem volt, hol jár. Utólag kiderült, hogy volt több nője is. Mikor szétmentünk, akkor minden nap jött a gyerekhez, minden hétvégén egy nap nála volt. Aztán mikor kiderült, hogy van valakim és nem fogok hozzá vissza menni, akkor hanyagolta a gyereket is. Közben kiderült, míg engem fűzött, addig egy másik nőt is. Végül azzal össze is jött, talán 2 hét után oda is költözött. Persze nekem még jött a szöveg, hogy mennyire szeret. A nőnek van 2 pici gyereke. És most újra elkezdte a gyereket behálózni. Drága ajándékok, mindenféle program, amit addig nem volt hajlandó csinálni, míg együtt voltunk. A két gyerekkel úgy foglalkozik, mintha a sajátja lenne. Viszi őket oviba, bölcsibe, programra, ott van velük. A sajátját egyszer nem vitte el, akkor sem, mikor műtét után otthon fetrengtem a kínban. És már a barátnő is beszállt. Ultra cuki lett, messengeren írogat neki. Eddig igazán le sem szarta a gyereket. A gyerekem meg el van ájulva, hogy milyen jól főz, süt neki melegszendvicset, meg sütit. Meg apa is főz. És mindketten sokkal jobban főznek, mint én, ott sokkal finomabb a kaja. Minden sokkal jobb. Ott nem kell tanulni, csak happy az élet. Valahol mélyen azt érzem, hogy oda akarják édesgetni a gyereket. Mert a volt férjem egyébként ilyen ember, neki minden kell. Lehet benne valami, higgyek a megérzésemnek?
2023. jún. 14. 06:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/75 anonim ***** válasza:
92%

Én igen, elvárom a gyerektől, hogy értelmezze a szöveget és ne kelljen felolvassam neki, mert akkor ő minek jár iskolába?


Rongál a közös házunkban és mindent megtesz, hogy véget vessen a kapcsolatunknak?:)))

Te tényleg egy hisztis kisgyerek vagy és magadból indulsz ki.


Családjogi kérdésekről, hogy kinek mihez kell hozzájárulnia, majd akkor szívem, ha felnőttél és aktuálissá válik nálad is a gyerek, a házasság. Egyelőre bújj a macidhoz és mondd el neki, hogy te ezt az anyukádnak soha nem engednéd meg.

2023. jún. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/75 anonim ***** válasza:
0%
Persze de te magad nem tudsz szöveget értelmezni. Szerinted ha gyerek volnék foglalkoznék ezzel a témával? Gimnazista koromban nem is érdekelt volna de ha valamit reagáltam volna max annyit hogy “nekem amúgy mind1” vagy hogy “Majd csak lesz valami inkább gépezem” és nem foglalkoztam volna ezzel csak az aktuális számítógépes játékommal vagy a közösségi médiával bár én többnyire gépen játszottam gyerekkoromban. Ha szerinted egy gyerek ezzel a témával foglalkozna azt mutatja nagyon el vagy rugaszkodva a valóságtól.
2023. jún. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/75 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező belőled a sértettség beszél, hogy boldog az exed. Ennyi. 14 évessel nem kell tanulni már mindig, max, ha segítséget kér. ( Ha dixgráfiás stb., ha nem. ) A saját ruháit is ki tudja mosani, teregetni, vasalni stb.


Te akarsz egy életképtelen gyereket nevelni,hogy magadhoz láncold. Nem apuka édesgeti magához, hanem Te. Egy férfit keress magad mellé, ha nem is komoly kapcsolatra, mert a fiad meg fog bolondulni ha nagyobb lesz, ha meg házas, az anyósok réme leszel.


Amúgy had menjen egész nyárra az apjához. Miért ne?

2023. jún. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/75 anonim ***** válasza:
89%
Engedd el. Nyár végére elege lesz.
2023. jún. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/75 anonim ***** válasza:
92%
Költözzön oda a gyerek nyugodtan. Majd ha megbukik meg katasztrófális jegyei lesznek akkor majd rájön. Ez az egyik. A másik, hogy a nő plusz 2 gyerekkel nem fogja sokáig bírni, és ha ilyen drága cuccok kellenek a fiúnak akkor nem lesz ebből olyan hosszú táv, mivel összesen 3 gyerek van, ergo sok pénz kell. Vissza fog menni hozzád.
2023. jún. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!