Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek, ha apuka arra...

Mit tegyek, ha apuka arra gyúr, hogy a gyerek őt válassza?

Figyelt kérdés
Elváltunk, közös a felügyelet. 14 éves a fiam. Nincs leszabályozva a kapcsolattartás, akkor mehet a gyerek, amikor akar. A fő ok, ami miatt elváltunk, hogy sosem foglalkozott a gyerekkel, engem cselédnek tartott otthon. Mindent megcsináltam, de minden kevés volt. Sosem volt otthon, elvileg dolgozott, gyakorlatilag fogalmam sem volt, hol jár. Utólag kiderült, hogy volt több nője is. Mikor szétmentünk, akkor minden nap jött a gyerekhez, minden hétvégén egy nap nála volt. Aztán mikor kiderült, hogy van valakim és nem fogok hozzá vissza menni, akkor hanyagolta a gyereket is. Közben kiderült, míg engem fűzött, addig egy másik nőt is. Végül azzal össze is jött, talán 2 hét után oda is költözött. Persze nekem még jött a szöveg, hogy mennyire szeret. A nőnek van 2 pici gyereke. És most újra elkezdte a gyereket behálózni. Drága ajándékok, mindenféle program, amit addig nem volt hajlandó csinálni, míg együtt voltunk. A két gyerekkel úgy foglalkozik, mintha a sajátja lenne. Viszi őket oviba, bölcsibe, programra, ott van velük. A sajátját egyszer nem vitte el, akkor sem, mikor műtét után otthon fetrengtem a kínban. És már a barátnő is beszállt. Ultra cuki lett, messengeren írogat neki. Eddig igazán le sem szarta a gyereket. A gyerekem meg el van ájulva, hogy milyen jól főz, süt neki melegszendvicset, meg sütit. Meg apa is főz. És mindketten sokkal jobban főznek, mint én, ott sokkal finomabb a kaja. Minden sokkal jobb. Ott nem kell tanulni, csak happy az élet. Valahol mélyen azt érzem, hogy oda akarják édesgetni a gyereket. Mert a volt férjem egyébként ilyen ember, neki minden kell. Lehet benne valami, higgyek a megérzésemnek?
2023. jún. 14. 06:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 anonim ***** válasza:
27%
9, de olyasmivel, ami amúgy nem kéne, ami meg kéne, abba nem! A mi családunkból tudok peldát. A férjem szüleinek nibcs sok nyugdijuk és azt is rosszul osztják be, kínlódnak, sojszor nincs pénz egy-egy számlára, 10-en jön nyugdíj es elsején már üres a pénztárcajuk, stb. A ferjem szokta őket kisegíteni, ami nem jön túl jól, így kevesebbet tudunk megtakaritani. A férjem húga ilyenkor soha nemad, azt mondja, így soha nem tanulják meg, hogy gazdálkodjanak jól. 80 eves emberekről beszélünk, semmit nem fognak már megtanulni. Viszont vette nekik karacsonyra a 300 ezres tévét, a mama szülinapjára 160 ezres tablagepet kapott. A ferjem felvetette, hogy ha ebből a pénzből inkább gyógyszert vett volna vagy befizeti az ebédjüket, nagyobb segítség lenne. De ilyenkor meg a sógornőmnek áll följebb, hogy de ő milyen jofej volt, a ferjem nem is vett semmit. (Nem hát, minden honapban 30-40 ezer megy el rajuk, még szép, hogy csokin kívül semmi ajándekot nem vesz.)
2023. jún. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 anonim ***** válasza:
100%
Úgyis itt a nyári szünet, tanulásra nincs gond, költözzön csak oda a fiad. Nyár végére rájuk is un kb.
2023. jún. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/75 A kérdező kommentje:
Nem fog, mert buli lesz a nyár, mikor ott lesz. Strand, nyaralás, minden a gyerek kedve szerint. Aztán haza fogja küldeni a totálisan elkényeztetett, követelőző gyereket, aki annyit fog csak látni, hogy apunál minden buli, anyunál meg szabályok vannak.
2023. jún. 14. 09:21
 14/75 anonim ***** válasza:
100%

Pedig jó lenne, ha engedd odaköltözni. És bizony, tanulási időben IS. Küzdjön vele apukája, érje el hogy tanuljon, reggel mosson fogat és érjen be suliba.

Te meg utald az őáltala eddig fizetett gyerektartás összegét. Slussz.

Ne vedd magadra ezt a de leromlik az átlaga dolgot. Nem ezen fog múlni az élete. Főleg mert nem lesz ez hosszútávú. Hidd el, tapasztalatból beszélek. Mi a gyerek 2 éves korától külön éltünk. Állandóan nyígott, hogy de apával mennyivel jobb lenen. 11 volt kb, mikor mondtam, menj. Küldtem én is a havi 25 ezer gyerektartást. Egy idő után elkezdett éjszaka suttogva hívogatni a gyerek... 1,5 év után zokogva hívott, hogy anya most!! most gyerek értem!

Azóta apuka már nem olyan istenkirálycsászár. Megmaradt a jó kapcsolat, de helyreállt a világ rendje.

2023. jún. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/75 A kérdező kommentje:

Nem tanulna vele egy szót sem. 2x kértem meg 2 év alatt, hogy hétfőn témazáró, nézzétek át az anyagot. Egyszer sem tették meg, mondván nehogy már neki tanulnia kelljen, nem az az ő dolga.

De annyi sincs, hogy vegyen 3 alsónadrágot a gyereknek, meg egy pizsamát. Azt várja el, hogy péntekre vagy szombat reggelre menetkész legyen a gyerek, illatos, friss ruhával, majd a szennyest haza ömleszti. Teljesen mindegy, hogy 2 napig van ott, vagy egy hétig

2023. jún. 14. 09:33
 16/75 anonim ***** válasza:
100%
Költöztesd oda. Nem egy hétre, hanem egész nyárra. Akkor kénytelenek lesznek mosni, fõzni rá. Ha hozzád küldik a szennyest, küldd csak vissza vele, hogy sajnos hétvégén pont nem volt idõd kimosni. Ha a pasi nem, majd az új asszony. Rá fog unni hamar, hidd már el.
2023. jún. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/75 anonim ***** válasza:
100%
És nem lesz olyan buli az a nyár, ha folyton a két pici gyerekhez kell igazodni, vagy hozzájuk alkalmazkodni. A fiadnak is elege lesz belõlük hamar.
2023. jún. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/75 anonim ***** válasza:
91%

És minek tanulna egy 14 évessel, ne haragudj...?? Első osztály óta leülsz mellé és együtt tanultok? Még középiskolában is fogod tutujgatni?

Szerintem sem a szülő dolga. Ha nem tanul a témazáróra, így jár. Nem kell vele semmit átnézegetni. Majd az egyetemen se nézd már át vele szerintem.


Sajnos a láthatás az ilyen, hogy hétvégére összekészítem a motyóját a tiszta ruháját és nekem mondjuk szerencsém volt, mert apuka, majd az új élettárs is kimosva hozta vissza mindig a ruhatárát, neked nincs szerencséd. Neked koszosan hozza vissza.


Szóval miért is nem cserélsz vele helyet? Mert nem mered elengedni a gyeplőt, hogy leülj a nyolcadikos mellé és együtt átnézzétek a biológiát? Apukája nem fogja. Mondjuk ezt támogatom.


Küldd el, hadd maradjon ott míg csak szeretne. Őszre is. HOzzád meg küldje kéthetente hétvégén a tiszta ruhával. Lássuk, mire mentek.

2023. jún. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 anonim ***** válasza:
100%
A 14 éves, ha hozott egy rakat szennyest, ki tud mosni magára. Nyugodtan mutasd meg neki, hol kell megnyomni a gombot a mosógépen, és hova kell teregetni.
2023. jún. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/75 anonim ***** válasza:
83%

Így van, a gyerek is ki tudja mosni.

De amúgy én is... ha az apja nem vinné el és otthon lenne is én mosnék. Mi a különbség...??

2023. jún. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!