Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek, ha apuka arra...

Mit tegyek, ha apuka arra gyúr, hogy a gyerek őt válassza?

Figyelt kérdés
Elváltunk, közös a felügyelet. 14 éves a fiam. Nincs leszabályozva a kapcsolattartás, akkor mehet a gyerek, amikor akar. A fő ok, ami miatt elváltunk, hogy sosem foglalkozott a gyerekkel, engem cselédnek tartott otthon. Mindent megcsináltam, de minden kevés volt. Sosem volt otthon, elvileg dolgozott, gyakorlatilag fogalmam sem volt, hol jár. Utólag kiderült, hogy volt több nője is. Mikor szétmentünk, akkor minden nap jött a gyerekhez, minden hétvégén egy nap nála volt. Aztán mikor kiderült, hogy van valakim és nem fogok hozzá vissza menni, akkor hanyagolta a gyereket is. Közben kiderült, míg engem fűzött, addig egy másik nőt is. Végül azzal össze is jött, talán 2 hét után oda is költözött. Persze nekem még jött a szöveg, hogy mennyire szeret. A nőnek van 2 pici gyereke. És most újra elkezdte a gyereket behálózni. Drága ajándékok, mindenféle program, amit addig nem volt hajlandó csinálni, míg együtt voltunk. A két gyerekkel úgy foglalkozik, mintha a sajátja lenne. Viszi őket oviba, bölcsibe, programra, ott van velük. A sajátját egyszer nem vitte el, akkor sem, mikor műtét után otthon fetrengtem a kínban. És már a barátnő is beszállt. Ultra cuki lett, messengeren írogat neki. Eddig igazán le sem szarta a gyereket. A gyerekem meg el van ájulva, hogy milyen jól főz, süt neki melegszendvicset, meg sütit. Meg apa is főz. És mindketten sokkal jobban főznek, mint én, ott sokkal finomabb a kaja. Minden sokkal jobb. Ott nem kell tanulni, csak happy az élet. Valahol mélyen azt érzem, hogy oda akarják édesgetni a gyereket. Mert a volt férjem egyébként ilyen ember, neki minden kell. Lehet benne valami, higgyek a megérzésemnek?
2023. jún. 14. 06:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:
84%

40-es vagyok

Aki szerint elmebeteg választ írtunk, akik szerint nem kell egyetemig együtt átvenni a leckéket, ne haragudj, te este hazamész a melóból, megfőzöl, elmosogatsz, dobsz egy mosást és megtanuljátok az érettségi tételeket? Ez számodra egy szinten van azzal, hogy a gyereknek van-e kedve iskolába járni, mert engem megbüntetnek, ha nem jár be?

Mi van?

Erősen korlátozó vagy helikopter szülő vagy-e?

2023. jún. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 anonim ***** válasza:
79%

Ja most olvastam, hogy felolvasod nekik a tananyagot, hogy ne nekik kelljen és együtt matekoztok.

??

Ugye troll vagy és mégsem túlkontrolláló vagy helikopterszülő?

Melóhelyed nincs, hogy együtt végzitek a gimit, az egész család?

2023. jún. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 anonim ***** válasza:
0%
40-es, Na és ez mikor is volt? Mostanában a gyerekek sokkal motiválatlanabbak és szinte mindegyik figyelem zavaros nem beszélve arról hogy ott a mobil meg a számítógép amit magától biztos hogy nem hagy ott ezért nagyon sokszor kell nekik szólni mire végre sikerül elkezdeni tanulniuk. Talán egyetem esetén már nehezebb a helyzet de ha tegyük fel van olyan szülő aki tud segíteni a gyereke egyetemi tananyagában az miért ne tenné? Szuper hogy te egyedül lettél közgazdász nem anyuval de mi van azokkal a fiatalokkal akik maguktól nem végeznék el az egyetemet de szülői segítséggel ez sikerül nekik? Akkor most ne is törődjön vele a szülő hogy a gyerekének jobb jövője legyen vagy ezt hogy gondolod? Nem indulhatsz ki mindig magadból vagy az átlagból mert ha az egyetemisták esetében szinte már sosem segítenek a szülők mert vagy tanulnak maguktól vagy amúgy sem tudnak segíteni, nem jelenti azt hogy abban az esetben ha a gyerekét valaki csak úgy tudja ellökdösni a diplomáig ha tanul vele akkor ezt ne lenne kötelessége szülőként megtennie.
2023. jún. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/75 anonim ***** válasza:
79%

Az, hogy félreteszi a telefont és a tanulással foglalkozik, nem vonja maga után, hogy felmondok a munkahelyemen és minden délután 2-től 5-ig felolvasom neki a történelmet.

Te igen?

Amúgy ha te lökdösöd el az egyetemig, akkor az a gyerek marhára nem alkalmas rá, csak te erőszakoskodsz. Mert mi van, ha nem lesz diplomája? Leszól téged majd a falu?

A fiamnak nem lesz diplomája a büdös életben. Most megy majd elsőbe, technikum, vendéglátós lesz. ÖRülök neki. Miért kéne minden délután mellébújnom és FELOLVASNOM neki a leckét? Neked amúgy se melód, se házimunka, se házasságod, csak a gyerekek diplomája az életcélod? Nekem van ezen kívül rengeteg dolgom. A gyerek majd megbirkózik az iskolával, ugyanis neki valóban semmi más dolga.


EGyre inkább biztos vagyok benne, hogy troll vagy. Magától egy ember ilyen hülyeségeket nem gondolhat.

2023. jún. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/75 anonim ***** válasza:
0%
41-es és 42-es, A korlátozásnak ehhez mi köze? Ha a gyerek egyáltalán nem hajlandó tanulni az más helyzet akkor nincs mit tenni, legális erőszakkal nem fogod tudni elérni hogy tanuljon. Viszont a legtöbb gyerekben azét meg van az a minimális motiváció hogy rendben tanul ha a szülei segítenek neki és mondjuk 20-szor szólnak mielőtt feláll a géptől. Kicsit összekeveritek a mai világot a régivel. A gyerekeknek van más sokkal érdekesebb elfoglaltságuk és figyelni is sokkal nehezebben tudnak ezért az hogy egy gimnazista korú tinédzser teljesen magától tanuljon szinte lehetetlen. Ezt a gyakori kérdéseken kívül úgy sehol máshol nem kérdőjelezik meg.
2023. jún. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 anonim ***** válasza:
94%

Még egyszer megkérdezem, hátha válaszolsz. Neked se munkahelyed, se házimunkád, se házastársad és amúgy ennyire otthonvagy minden szintű iskola minden tárgyában, hogy te tanítod neki a törit, a matekot és a kémiát is?


Szerinted azért mert a mai világban a gyerekeknek van okostelefonjuk, minden gyerekkel egész délután a szülő együtt tanul, míg csak be nem rugdosta az egyetemre? Amúgy ahhoz is értesz? A műszakihoz és az orvosihoz is esetleg?


Nekünk is lett volna érdekesebb elfoglaltságunk tiniként. Volt zene, voltak barátok, barátnők, lehetett volna moziba menni, fiúzni, tévét nézni. Nem ezen múlik.

2023. jún. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 anonim ***** válasza:
14%
Vicces amikor a troll nevez trollnak másokat. Azért ahhoz hogy legalább átmenjen a gyerek nem kell napi 3 órát tanulni egyetlen tananyagot és nincs mindennap dolgozat valamilyen tantárgyból. Ha neked ennyire nincs időd a gyerekedre viszont minek vállaltad? Van munkahelyed, értjük de ugye hétvégén egy keveset meg esténként egy keveset lehet tanulni a gyerekkel. Mindenki így csinálja, nem értem akkor a gyakori kérdéseken ez miért okoz problémát. Persze egyetemen ez már nem fog menni a legtöbb esetben de ha a gimnáziumon sem nyomod át akkor érettségie sem lesz. Az egyetemi diploma viszont fontos és amennyiben egy szülőnek lehetősége van rá hogy segítsen a gyerekének megszerezni morális kötelessége tenni érte!
2023. jún. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/75 anonim ***** válasza:
25%

Mindenki így csinálja? Hogy a gimnazistával tanul?

Egy ilyen szülőt nem ismerek.

A gyerekek egyedül végzik el már az általánost, nemhogy a középiskolát.

Szerinted ha nem együtt tanultok, nem lesz érettségije? Az elég baj. Speciális kis család vagytok.

Szóval. Nincs munkahelyed? Házastársad? Házimunkád? Életed?

Értesz a kémiához, törihez, matekhoz és bármely egyetem bármely tárgyához is? Mert akkor emelem kalapom;)

2023. jún. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 anonim ***** válasza:
0%
46 mintha nem értenéd amit írok. Egyetem esetén csak kivételes esetekről beszéltem. Amennyiben a gyereke magától nem végezné el az egyetemet de ő szülőként tudna neki segíteni akkor alap hogy szülőként mindent megtesz a gyereke diplomája érdekében. De ezt mint egy speciális helyzetet írtam. A gimnázium egész más, a gyereket kikérdezi mi a tananyag és azt a szülő felolvassa majd felkérdezi, senki sem beszél arról hogy egész délután a gyerekkel tanul mindennap. Azért ennél kevesebb idő alatt is megvan a 2-es. Az pedig igaz hogy régen is volt más elfoglaltság de nem ugyanaz moziba menni vagy bárhova mint a mobil telefonért nyúlni, ráadásul még a tv sem okozott igazán függőséget. Nem beszélve arról hogy a gyerekek figyelem zavarosságába és motiválatlanságába sok más tényező is szerepet játszik de összességében én nem ismerek olyan tinédzsert aki egyedül tanul.
2023. jún. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 anonim ***** válasza:
72%

Ja, az én fiam tud olvasni már nyolcadikban is, sőt előbb is, értelmezni is képes az olvasottakat és nem is figyelemzavaros. Úgyhogy nem szükséges felolvassam neki az anyagot. Ahogy mások sem olvassák fel a tininek az anyagot:)

Ez lehet a kulcs, most jövök rá.

2023. jún. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!