Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Van egy szülőnek "joga" ezzel...

Van egy szülőnek "joga" ezzel piszkálni a gyerekét?

Figyelt kérdés
Ez a "Van már barátod/barátnőd" "Miért nincs" és társai. Az érdeklődéssel nincs gond, de szerintem ha már átmegy szekálásba ott nem jó. Engem is megtaláltak párszor ezzel, egyszer kétszer apám, vagy a nővérem. Ma már nem szoktak, nem hagyom hogy beleszóljanak a dolgaimba mert már önfentartó huszonéves vagyok aki egyedül él. Sok tininek amúgy is fájó pont lehet ez ha mondjuk gúnyolják őket vagy csak elutasítást kapnak stb. Nekem is az volt, kicsit manapság is de már nem törődöm a dologgal annyit.
2023. jún. 26. 22:06
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
68%

- "Van már barátod/barátnőd"

- "Köz' van hozzá?"

2023. jún. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Hát nemigen.
2023. jún. 26. 22:08
 3/28 anonim ***** válasza:
30%

Sok szülő aggódik, hogy a gyereke nem ér el egészséges fejlődési mérföldköveket, és tudni akarja kell-e/tud-e segíteni.


Tiniként normális az első randis dolgokat átélni, akinek nem megy, annak segítség kell.

2023. jún. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Miért kéne már akkor átélni? Miért ne lehetne később?
2023. jún. 26. 22:23
 5/28 anonim ***** válasza:
91%

3-as, és mivel akar a szülő segíteni? Kerítőt akar játszani? Nem érzi, milyen szánalmas lenne ez a helyzet?

Az ilyen szülő nem ismer egy olyan szót, amit jó lenne megtanulnia és a gyerekeivel szemben alkalmaznia: tapintat.

2023. jún. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Múltkor elkaptam egy beszélgetést anyám és apám közt mikor látogatóba voltunk, van apám élettársának valami kollégája aki folyton piszkálja hogy "jajj mutasd már be nekem a fiadat". Szerencsére a szüleim nem olyanok akik megtennék és kínos helyzetbe hoznának.
2023. jún. 26. 22:45
 7/28 anonim ***** válasza:
30%

Hát aki átlép egy határt, az nyilván nem tud sokat segíteni, de a szándéka akkor is rendben van.


Én rengeteg szociális téren segítem a gyerekem, népszerű is. Új helyekre íratom(tanfolyamok, táborok), mindig testalkatának, színtípusának megfelelő divatos/előnyös ruhái vannak, megbeszéli velem a konfliktusait és lelkileg támogatom, de megmondom, ha ő volt a hülye. Figyelek, hogy tudjon a körülötte zajló aktuális dolgokról, olyan dolgai, ismeretei legyenek, amik felkeltik a többiek figyelmét, szimpátiát váltanak ki, meg ilyesmi.


Aki kicsit durvább és kevésbé ügyesen csinálja, csak kérdezget, az is segítene, csak nem feltétlen tud.


És miért kell tiniként átélni? Mert a másik nem felé fordulás ebben az életszakaszban jellemző, és ha kimarad egy rész, a gyerek fejlődése sérül/csúszik, illetve ugye a csúszás már az oka annak, hogy a fejlődése kisiklott valamilyen pszichés vagy szociális probléma miatt. Mint kiskorban, most is van, aminek ideje van. Érdemes átnézni a felnőtt párkapcsolat kategóriába a huszonéves szüzekhez, mivé is fejlődhet a probléma, később nehezebb lesz.


Illetve a szülök szeretik tudni mi van, és ha nem beszél a gyerek velük érzik a jeleket és mégjobban aggódnak, hogy talán van valami/valaki olyan, akiről nem lehet beszélni.


De ne aggódj, 12-20ig ráérsz a dolgokra, bár esélyes, hogy 17 vagy, ha a szüleid így be vannak zsongva, a tinikor vége felè közeledsz.


Ja meg vannak akik szeretik újraélni a gyermekéveiket és csak infókat, sztorikat akarnak hallani.

2023. jún. 27. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
23 vagyok.
2023. jún. 27. 05:49
 9/28 A kérdező kommentje:
Elolvastad rendesen a kérdést amúgy?
2023. jún. 27. 05:49
 10/28 anonim ***** válasza:
4%
Elsőre igen, másodikra nem.. ezek szerint zokonvetted a szűz huszonévest. Már azért csinálják, mert kisiklottnak látják az életed és rá akarnak világítanj, de még ugyanúgy van mögötte segítő szándék is. Régen csak aggódtak, most meg bekövetkezett..
2023. jún. 27. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!