Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Javítóintézet? Ma azt mondták...

Javítóintézet? Ma azt mondták a szociális osztályon, döntsem el keddig, hogy be akarom-e rakni a 14 éves lányomat javítóintézetbe. Ha igen, megindítják az eljárást. Szerintük más megoldás nincs. Sajnos már szerintem sem. :- ( Szerintetek?

Figyelt kérdés
14 éves lányomat egyedül nevelem, és nem bírok vele. Minden pénteken este lelép diszkóba és csak szombaton délben jön haza, nem mondja meg, hogy hol volt délig. Azt hallottam, hogy bizony iszik is ha dizskoban van. Ha utána megyek megkeresni, amint meglát elszalad. Hétközben is este 10-kor jön haza, iskolából lóg. Pénzt lop tőlem, dolgok tünnke el a lakásból. Megesett az is, hogy szerdán elment és csak szombaton jött haza. Úgy beszél velem mint a kutyával. Ha telefonon hívom, nem veszi fel. Otthon: ketten vagyunk, 3 szobás lakásom van, tehát a magánszféra be van biztosítva neki. Úgymond anyagilag mindene megvan. Megpróbáltam vele már beszélni, elmondtam neki, hogy mennyire fontos nekem ,és hogy menynire szeretem öt, hajlandó lennék kompromisszumot is kötni. /pénteken éjfélig kint lehetne-tudom, ez is sok - de ne késsen/ Soha nem kiabálok vele, ő viszont kiabál velem. Olyanokat mond, hogy én egy dög vagyok, és utál, és bárcsak megdögölnék már. Iskolából lóg, nem tanul, reggel elmegy otthonról, este jön csak haza. Már ki vagyok kéészülve. Kértem segítséget: osztályfőnöktöl,iskolaigazgatótól, pszihológustól, pár rokonom, ismerősöm megpróbált vele beszéni, se semmi egredmény. A szociális oszstálytól is kértem segítséget, minden héten be kéne járnunk beszélgetésre,de a lányom erre sem hajlandó. Már a gyereksegélyt is elvették, mert nem jár iskolába rendesen. Ma regel is nagyon szépen megkértem, hogy menjen iskolába, mire 11-kor telefonáltak az iskolából, hogy nincs iskolába. Segítene a javítóintézet? Sokszor úgy érzem, már én fogok lassan a pszichiátriára kerülni miatta.
2012. márc. 22. 14:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/137 anonim ***** válasza:
91%
Tudod mi kéne neki? Egy k*baszott nagy pofon. Sőt, már akkor kellett volna, amikor veled szemben akárcsak a hangját is fel merte emelni. Nem lesz megoldás a javító, csak a sarkadra kéne állnod.
2012. márc. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/137 anonim ***** válasza:
90%

Ne haragudj, de hogy fajulhattak idáig a dolgok? Gondolom, a lányod nem úgy kelt fel egy szép reggel, hogy eddig jó kislány voltam, mától meg rossz leszek... Valamit borzasztóan elrontottál nála. :-(

Igen, azt gondolom, az intézet megoldás lehet, ugyanis az jól látható, hogy te nem fogod tudni megoldani, márpedig ha így marad a helyzet, nem sok jövőt jósolhatok a lányodnak.

2012. márc. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/137 anonim ***** válasza:
94%

Egyébként abban egyetértek az előzővel, hogy akkora pofon kellene neki (nem is most, már régen kellett volna) hogy a fal adja a másikat. Telefon nuku, iskolába én vinném és bekísérném az osztályig, együttműködést kérnék a tanároktól, hogy figyeljenek rá, le ne lépjen, utólsó óra után addig ne engedjék még pisilni sem, amíg ott nem vagy érte. Délután kikérdezni minden leckét, ha nem tudja, még tévét se nézne.

Egyetlen élete van, amit most sikeresen el fog szúrni, de végképp....

2012. márc. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/137 A kérdező kommentje:
A pofon megvolt, mikor elöször másnap délben jött haza. Nem segített. Sőt elpanaszkodta a szociális osztályon, hogy pofont kapot mikor rajta kaptam cigizni a nappaliba /én nem dohányzom/. Le is lettem alaposan teremtve, mert azt tiltja a törvény, hogy a saját /!!!/ gyerekemet megüssem. Sőt, ha megütöm, már visszaüt. Feleseleges bármitől is eltiltani /tv, számítógép/ hiszen soha nincs otthon. Pedig megengedtem ,hogy a haverjai is járjanak ide, de ez sem jó neki. hogy hol rontottam el? Komolyan mondom, nem tudom. Igyekeztem neki mindig mindent megadni, mindnet megbezsélni vele. Azt is fel ajánlotam, hogy menjünk együtt a pszihológudhoz, és mindketten mondjuk el a sérelmeinket. Ez sem volt jó. Otthon mindig van kaja, ki van takarítva, a lányomat békén hagyom, nem idegesítem minden "hülyeséggel". /pl. hallkítsd le a zenét, takaríts ki, szedd össze a mocskos ruháidat..../ Mondtam, hogy tanuljunk együt, vagy ha valamit nem ért, hát kérdezzen. A tanítónővel megbeszéltam, ha lóg iskolából, hívjon fel. Volt, hgoy reggel bekisértem, de kimászott a vécé ablakon és meglógott. Délután ha vártam az iskola előtt, elfutott előlem. Én ezt már nem bírom tovább. Magyarátzam neki, élje bele magát az én helyzetembe, mondtam ,hogy tönkre vagyok abból, amit csinál.Azt mondta, az én bajom. Múltkor már elsírtam magam előtte, pedig nem akartam. De ez sem váltott ki belőle semmit.
2012. márc. 22. 15:25
 5/137 anonim ***** válasza:
100%

Hű elég nehéz helyzet.

Te egy viszonylag gyenge jellem vagy, a lányod pedig egy önfejű makacs kis zsarnok. Valószíűlg pont ellentétes jellemmel rendelkeztek. Ha úgy érzed, hogy megpróbáltál mindent és semmi sem segít, akkor kérj gyámügyes segítséget. A lányodnak egyébként most leég nehéz korszaka van, és a te gyengeségeddel tuti hogy nem jön majd ki jól belőle. Határozottnak és következetesnek kellene lenned vele, mait kétlek hogy tudnál teljesítnei. Most, ebben a nehéz helyzetben nem kompromisszumra kellene töekedned szerintem, hanem világosan és érthetően kijelölni a határait. Utoljára még egyszer ülj le vele beszélni, és add meg a lehetőséget hogy átgondolja. Jelenlg biztonságban érzi magát mert mindent megkap amire szüksége van de ha megcsillan komolyan annak az esélye hogy ennek vége lesz és idegen helyre kerül ahol nemhogy buliba nem mehet de enni se fog ha nincs ebédidő akkor lehet észbekap. Kiskorú még, a rendőrségre jelentsd be ha eltűnik, vagy lelép bulizni elég ciki ha éjszaka úgy viszik el az embert, legalább a barátai előtt szégyenbe kerülne és észbekapna hogy mennyire gyerek még....

2012. márc. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/137 anonim ***** válasza:
96%

Ahogy így leírod, hogy mennyire önfejű, nem hiszem, hogy bejönne a következő dolog, de hátha:

Nyomtass a netről egy papírt arról, hogy intézetbe kívánod adni. Töltsd ki az adataival, írd alá, stb, úgy ahogy kell. Rakd jól látható helyre, pl konyhaasztal, vagy olyan helyen ahol tuti meglátja és elolvassa.

Ha ez sem hatja meg, akkor meg irány az intézet igaziból... Csak arra számíts, hogy ott meg fog változni, de nem fog a megbocsájtásodért könyörögni, inkább megutál, sajnos az esetek 90%ában ez történik.


Egy kis saját történet:


Gyűlöltem az anyámat, anyagilag mindent megkaptam, de szeretetet és törődés soha. Nekem pedig arra lett volna szükségem. Teltek múltak az évek és egyre többet veszekedtünk, egyre több volt a nézeteltérés és egyre több minden hagyott rám. 16 évesen már 2 tetoválásom és 7 piercingem volt. Bár én sosem csavarogtam, nem szöktem el éjszaka és nem ittam, de elég volt az is, hogy nem tanulok rendesen és nagy a szám. Aztán 16 évesen összejöttem egy fiúval akit már születésem óta ismerek ( ő most 23 ) az unokatestvérem egyik rokonának a fia. ( nem rokonom, nyilván ) Tehát összejöttem vele, megváltoztam, elkezdtem tanulni, és kicsit le is higgadtam, akkor jött, hogy anyámnak mindig volt valami problémája, eleinte nem engedte, teljesen érthető okokból, hogy hétközbe a fiúnál aludjak a suli miatt, csak hétvégén. Aztán jött, hogy péntek-szombat-vasárnap alszuk együtt és pár hónap alatt eljutottunk oda, hogy már hétközben is, sőt anyám már meg sem mondta, hogy ha elmegyek mikor jöjjek haza, aha akartam 2 hetet maradtam a fiúnál-. ( egy városban laktunk )

Sorba jöttek a konfliktusok anyámmal, a suli, stb... Én besokaltam, és szándékosan teherbe estem, megszültem, nagykorúsítottak és azóta már van még egy gyerekem, igaz még mindig csak 19 éves vagyok, februárban töltöttem. Érettségim is van és jó körülmények közt élek.


Én szívesen elbeszélgetnék a lányoddal, bár meglehet, hogy nem lehet észhez téríteni.

Most vagy tényleg intézet, vagy megróbálod szépszóval lesz@rni, hátha akkorkicsit magába néz.


Komolyan, minden tiszteletem a tied, hogy ezt így bírod, és foglalkozol a lányoddal. Velem még csak nem is foglalkozott anyám..


Majd írd meg, hogy mi lett!

2012. márc. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/137 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg nem lehet, hogy az apja miatt ilyen?

Az előző írásomból csak azt akartam kihozni, hogy nekem rossz példt is mutattak, nem úgy mint te aki próbálod nevelni a lányod, mert pl engem nem is neveltek soha.

Nincs igaza egy egyik válaszolónak, ezt NEM TE rontottad el. Ez valami lelki dolog, pszichés. Mondjuk az apa figura hiányától.


Ilyenre nem gondoltál ? Van párod?

2012. márc. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/137 A kérdező kommentje:
Voltam a gyámügyeseknél is. Be lett hivatva a lányom is, de nincs semmi haszna. Kinyomtattam pár oldalt a netről, hogy milyen is egy javító intézet, de azt mondta a lányom,hogy magasról tojik rá. A bírósági beadványom is meg van írva, mutattam is neki, hogy olvassa el, de nem használt. Régebben megpróbáltam tiltani a tvtől, internettől, volt szobafogságon is, de megszökött.Ha bezártam, lelépet, mert titokban csináltatott pótkulcsot. Próbáltam közös programot szervezni, de nem hajlandó velem jönni sehová. Pizzériába hívtam, vagy cukrászdába, vagy mondtam, hogy csak úgy megyünk autózni valahová, hívtam magammal bevásárolni /neki is akartam valamit venni/, de sajnos semmi.Van nálunk a városban teniszpálya is, hívtam oda is, de nem jött. Hívtam, menjünk el együtt fodrászhoz. Az sem volt jó. Tehetek többet? Kb. 12 éve elváltam. Most 8 éve van stabil párkapcsolatom, de nem élünk együtt. Régebben a párommal jól kijött a lányom, de mára már minden komunikáció megszünt. Leült vele beszélni a párom is, de a lányom kioktatta, hogy neki semmi köze hozzá,hogy mit csinál. Az igazi apja meg le se sza..ja,hogy mi van a lányával. 10 éve gyerektartást sem fizet. Ma reggel is elment a lányom, hogy iskolába megy, de ott sem volt. Vagy 10-szer hívtam, mire felvette a telefont, mondtam neki, hogy 2-re jöjjön haza /akkor érek haza munkából/, mert szeretnék vele beszélni, és adok még egy nagyon utolsó esélyt neki, és kettőnknek is, szeretném tisztázni a dolgokat, szereetném őt megérteni, megkértem, jol gondolja át a dopgokat,és mérlegeljen, hogy mit veszíthet. Hát már lassan fél 6 és ő még mindig nincs otthon. Kivan kapcsolva a mobilja. Mit tehtenék még a javítóintézeten kívül? Pár hónap alatt 10 évet öregedtem. Sajnos ezt mások mondták.
2012. márc. 22. 17:11
 9/137 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a leírtak után én sem látok más megoldást, mint az intézet. Bár a dolgok gyökerét nem látjuk, mióta tart ez, mióta ellenséges, mióta rossz a viszonyotok, látod-e mi válthatta ezt ki. Mert azt kétlem, hogy derült égből villámcsapásként tört volna rá ez a viselkedés.
2012. márc. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/137 anonim ***** válasza:
71%

Hát..

Nagyon nehéz eset :S

Csomagold össze a cuccait egy táskába, cseréltesd ki a zárat az ajtóján és mondd neki, hogy menjen amerre lát. Vagy rácsoztasd be az ablakait. Vagy ha van valami kedvenc tárgya, ruhája vagy valami, azt vedd el és rakd el úgy, hogy ne találja. Ha van tv vagy számítógép a szobájában, vidd ki. Ne moss és ne főzz rá. Majd elvégzi magának, ha már ilyen önálló.Költözzetek más városba ha lehet, vagy inkább add egy másik város beli intézetnek. elképzelhető, hogy majd könyörög, hogy hozd el.

Az biztos, hogy én már ma egy hatalmas nagy pofonnal és a fél szobája kirámolásával várnám.

mikor főzöl, vagy veszel valamit, sütit, akármit, csak magadnak vegyél, magadnak főzz, ő meg egyen amit szeretne, ha csinálni is azt csinál, amit szeretne....

edd a kedvenceit, vagy csak vegyél magadnak valamit amit már ő régóta szeretett volna..


ez csak pár tipp, sajnos csak ötletelek, amik eszembe jutottak. az biztos, hogy ezek a lépések lelkileg megterhelők lennének számodra, de nem tudsz mit csinálni ki kell bírni, valahogy véget kell ennek vetni!!!

2012. márc. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!