Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Titeket milyen időközönként...

Titeket milyen időközönként engednek fodrászhoz a szüleitek?

Figyelt kérdés
Én már több, mint egy éve nem voltam, de hosdzú hajam, úgyhogy valahogy elviselem. Eddig se nagyon engedtek, mert szerintük így szép. Töredezett és amúgy sem ártana időközönként vágatni belőle, de ezt ők nem értik. Ki vagyok szolgáltatva nekik.
2017. jan. 8. 08:30
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
* A tarkómon lévő babahajat, hogyan tudnám magamnak levágni?
2017. jan. 8. 11:07
 12/24 anonim ***** válasza:
19%
Annyit vágsz belőle amennyit gondolsz. Tényleg nem nehéz. Egyébként legutóbb vagy 8 cm-t vágtam így a hajamból, a hosszán és a fazonon nem látszik változás, csak annyi, hogy nem töredezett. 1 fontost még hozzá tennék, hogy ha van frufrud, azt ne tedd bele a copfba.
2017. jan. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ne csináld magadnak, ha elrontod, még rosszabb lesz, mint előtte. Pár ezer forint spórolt pénzed vagy zsebpénzed biztos van, annyi bőven elég egy hajvágásra. Felhívod a fodrászt, kérsz időpontot, és elmész. A szüleidet meg nem értem, miért tiltanak ilyen dolgokat....


Csak hogy eredeti kérdésre is válaszoljak, én kb. félévente járok, néha kicsit több, néha kevesebb. Az egyik mindig augusztus végén van, pár nappal sulikezdés előtt, a másik meg február környékén. Nincs hosszú hajam, kb. lapockáig ér.


18/L

2017. jan. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
89%

Ne vágd magadnak a hajad!!

Ha a tesód hajára van pénz havonta, akkor tiédre is legyen félevente-évente!

2017. jan. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
84%
Nehogy levágd már magadnak a hajad. Legalább neked legyen eszed. Nem hiába van olyan szakma, hogy fodrász. Nem mindegy, hogy mivel, mennyit, hogyan vágsz. Az öcsédnek nyílván azért adnak többet, mert sok családban a fiú gyerek többet ér. Ha tetszik, ha nem. A fiú tovább viszi az apa nevét, addig a lány csak egy betolakodó, akit másik családnak nevelnek ki. Ez a kínai magyarázat. A magyar sem áll messze tőle szerintem.
2017. jan. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:
100%

Le ne vágd magadnak...

Esélyes, hogy elrontod és akkor csak rosszabb lesz az egész.


Volt kb. 2 év, mikor tipikusan olyan voltam, hogy "kislány, aki nagynak akar látszani" és befestettem vörösre a hajamat (mint Ariana Grande-nak volt kb). Csak ugye az elég hamar fakul, kopik, ezért én 3-4 hetente mentem fodrászhoz hajat festetni.

Aztán most nyáron visszatértem a szőkéhez (eredeti hajszínem), azóta 2 havonta vágatok belőle, plusz ha valami alkalom van, megcsinálja a fodrászom a hajamat.

2017. jan. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
26%
nad hadjuk már h saját h gáz a fodrászat aza gáz aki nem jár... ennyi erővel orvoshoz se menj írj fel magadnak gyógyszert meg kozmetikushoz se te is rakhatsz arcpakolást meg a törött csontod is begipszelheted... gipszet kiadják bárkinek.. xd valaszeg nem azért kell ezekhez nemtom milyen fősulis végzettség mert bárki össze tudja normálisan barkácsolni magának.. am 3 hetente járok h a kérdésre is kapj választ.
2017. jan. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Félévente.
2017. jan. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
78%
A lányomat évi 2-3 alkalommal viszem fodrászhoz. Hosszú haja van. De ha majd valamikor rövidet szeretne, akkor gyakrabban kell. Le ne vágd magadnak, ez is egy szakma.
2017. jan. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Egyszerűen nem értem az ilyen a szülőket ("nekik ez tetszik" nem szobadíszlet vagy...)

A, Én a helyedben azt csinálnám, hogy nem igazán érdekelne a véleményük, fognám magam és elmennék fodrászhoz.

B, youtube videó és levágod magad, akkor nagyobb az esély arra, hogy nem lesz olyan szép a végeredmény.


Egyszerűen tényleg nem értem és sajnállak leginkább. Bár el kéne kezdeni a "lázadó" korszakot, mert így nagyon fárasztó lesz a leválás hosszútávon.

Nem kell mindenért engedélyt kérni (szerintem).


25/L

2017. jan. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!