Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek ha a 7 éves fiam...

Mit tegyek ha a 7 éves fiam tanárnénije cukorkát osztogat az osztálynak és nekem ez nem tetszik?

Figyelt kérdés

Van egy 7 éves fiam. Most elsős. Az a helyzet hogy az osztályfőnök cukorkával jutalmazza őket. Nekem ez nem tetszik mert nem kell hogy cukorkát egyen mert nem egészséges. Azt mondtam a tanárnak hogy az én fiamnak ne adjon. Ő erre azt mondta hogy azt nem teheti meg mivel az igazságtalanság lenne hogyha a többi gyerek kap ő meg nem. Megmondtam neki hogy nem érdekel hogy a többi gyereknek ad az enyémnek akkor se adjon mert én vagyok az apja és én döntöm el hogy ő mikor eszik édességet. Szóltam az igazgatónak és azt mondta hogy igaza van a tanárnak hogy azt nem teheti meg hogy valakinek ad és valakinek nem. Nem tudok vele mit csinálni. Valtsak emiatt iskolát? Vagy mit csináljak?



31F



2023. márc. 1. 18:46
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 91/125 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy amíg nem képes önmaga kontrollálni, addig te kontrollálod a mennyiséget.

Ha egy vendégségben azt mondod, hogy bocs, Mari, már ne adj több édességet a gyereknek, mert eleget evett, az nem ugyanaz, mintha vered magad, hogy rá se nézzen. 3 éves nem megy egyedül sehova, szóval te fogod engedni vagy nem engedni, hogy megegye.

Szerintem van olyan típusú ember (gyerek), aki nem hagyja abba az édességet, amíg látja. Meg van olyan, aki eszik valamennyit és az elég neki. Utóbbival könnyebb a helyzet, előbbit meg a szüleinek kell kontrollálni, de nem úgy, hogy eltiltják tőle teljesen.

2023. márc. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/125 anonim ***** válasza:
0%
Eddig is így csináltam, csak sajnos így is előfordult, hogy én jöttem ki hülyén vendégségben, hogy folyamatosan regulázom a gyereket, biztos azért, mert tiltom tőle az édességet. 🤷 Tehát kívülállónak ez így jön le.
2023. márc. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/125 anonim ***** válasza:
85%
Te valami k.rvamód aggódsz mindenen, ki mit fog gondolni, ne hozzon szégyenbe a gyerek, ne egyen édesseget, ne hisztizzen, bászki... ezt azért fel kéne dolgozni mert így rohadtul nem lesz móka annak a szerencsétlen gyereknek felnőni melletted...
2023. márc. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/125 anonim ***** válasza:
0%
Köszi szépen a sértést, de most egyáltalán nem erre irányult a kérdésem. Kihasználva az oldal anonimitását, kiírtam magamból, ami zavart, nyugalom, ez élőben nem így néz ki, a gyerek semmit ebből nem vesz észre. Sima tanácsokat kértem, ennyi. De kösz mégegyszer a sértegetést..
2023. márc. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/125 A kérdező kommentje:
Ma is mondta,hogy kapott cukorkát,mert szépen dolgozott. Nyilván megdícsértem erte,hogy ilyen ügyes volt,de azért mégse örülök neki. Az van, hogy ha vendeégségbe megyünk,ott megkínálják akkor ehet,de nem viheti túlzásba. Bár ez az adok neki annyit amennyit akar és majd rosszul lesz ez se rossz ötlet.
2023. márc. 7. 15:23
 96/125 A kérdező kommentje:
Lehet tényleg kipróbálom,hogy engedem neki,hogy egyen annyi nutellát amennyit csak akar,de ha baja lesz tőle az az ő problémája lesz.
2023. márc. 7. 15:24
 97/125 anonim ***** válasza:
27%
Azért itt megy a durva bullying így ismeretlenül anyukák/apukák között. Kíváncsi lennék, vajon néhányan élőben is ennyire durván nyomják-e ezt a megalázó stílust.
2023. márc. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/125 anonim ***** válasza:
78%

Én úgy kezeltem, hogy akkor is hagytam.. Csak nem tanult belőle, mondjuk elsőszülős gyerekként azt hittem hamarabb fog:D Már 9 éves a gyerekem, de 6 évesen esett le neki a tantusz, hogy "nem, mert szívni fogok", de hátha a te gyerekednek nem kell többször pofára esnire, mire megtanulja a leckét, lehet, hogy 3-4 évesen is elég értelmes hozzá, nálunk a konkrét felismerés akkor jött, amikor rosszul lett a wcn. Székrekedése egyszer volt, kajálni többször is bekajált túl sokat, de sosem hányt, csak úgy érezte túl sok. Az enyém lassú felfogású gyerek volt, drukkolok a tiédnek:)


Meg ugye nem vagyunk milliomosok, hogy minden nap legyen itthon 1-2 üveg nutella vagy lindtcsoki, volt, hogy nem tudtam adni, mert egyszerűen nem volt, vagy pl én nyomtam be, neki meg nem jutott csak kevés, és akkor hamarabb elfogyott. Boltban mindig vettem amit választott(illetve 90%ban), de legtöbbször dörmit választott vagy kakaóscsigát milka helyett is. Most pl oreot választott. Étkezéseknél meg rendes kaja után mehet az édesség, szabályozás nélkül is, ha jóllakott húslevessel, nem akar majd édességet benyomni, nincs hely a pocakban, szabályozni se kell hozzá:)

2023. márc. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/125 A kérdező kommentje:
Holnap veszek 3 üveg nutellát meg ilyen nutella b-readyt és kipróbálom.
2023. márc. 7. 17:30
 100/125 anonim ***** válasza:
100%
🤣🤣🤣
2023. márc. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!