Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek ha a 7 éves fiam...

Mit tegyek ha a 7 éves fiam tanárnénije cukorkát osztogat az osztálynak és nekem ez nem tetszik?

Figyelt kérdés

Van egy 7 éves fiam. Most elsős. Az a helyzet hogy az osztályfőnök cukorkával jutalmazza őket. Nekem ez nem tetszik mert nem kell hogy cukorkát egyen mert nem egészséges. Azt mondtam a tanárnak hogy az én fiamnak ne adjon. Ő erre azt mondta hogy azt nem teheti meg mivel az igazságtalanság lenne hogyha a többi gyerek kap ő meg nem. Megmondtam neki hogy nem érdekel hogy a többi gyereknek ad az enyémnek akkor se adjon mert én vagyok az apja és én döntöm el hogy ő mikor eszik édességet. Szóltam az igazgatónak és azt mondta hogy igaza van a tanárnak hogy azt nem teheti meg hogy valakinek ad és valakinek nem. Nem tudok vele mit csinálni. Valtsak emiatt iskolát? Vagy mit csináljak?



31F



2023. márc. 1. 18:46
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/125 anonim ***** válasza:
98%
Dehogy enné addig. Egy idő után megcsömörlik tőle és rosszul lesz a gondolattól is. lehet be kell hozzá nyomnia két üveg nutellát 2 nap alatt, és csak azt, de garantáltan elege lesz, az ember a kedvencét sem tudja folyamatosan elviselni. Az is sokat segít, ha egyszer eszik többet és behány tőle. Kicsit engedd, had tapasztalja a határait, egy hétvégére, ahol minden etkezes nutella. rosszul lesz, tanul belőle:)
2023. márc. 3. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/125 A kérdező kommentje:
Gyümölcsöket eszik rendszeresen. Amúgy tényleg nem rossz ötlet,hogy hagyom ,hogy tele zabálja magát és rosszul lesz
2023. márc. 3. 09:10
 63/125 anonim ***** válasza:
100%

55

"Ha tehetné addig enné az édességet amég bele nem halna."


Pont azért, mert miattad és egy kicsit a tanár miatt is úgy tekint az édességre, mint valami mennyei mannára. Ha random elvehetne a szekrenyből egy tábla Milkát, egy Túró Rudit, vagy egy kis gyümölcsös cukorkát, ha épp megkívánja, mindjárt nem érdekelné annyira, s csak akkor enné és azt, ami kell.


Ezt amúgy az alkohollal is így van. Az a tizenéves, akitől tiltják a piát, megiszik mindent, amikor lehetősége van rá. Aki ihat otthon hébe-hóba, az nem kezd el osztálykiránduláson vedelni, már csak azért is, mert tudja, hogy a piák felét nem is szereti. Láttam az osztálytársaimon anno. Mindig volt valaki, aki összehányt valamit, mert minden összeivott, miközben én elvoltam az Angelli-vel s esetleg a vörösborral.

2023. márc. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/125 anonim ***** válasza:
71%

wow, milyen fantasztikus apuci, értelmesen beszélni a kölyökkel biztos nem lehet, mert ugye kiskorú és ezért hülye, de ha egyszer kontroll nélkül rosszul lesz, az hű milyen jó büntetés, és utána majd megint elmondhatod, hogy bezzeg apuci milyen okos ő meg csak egy retardált kis féreg. gratulálok. remélem az alkohollal is ez lesz, szrt se tanítasz neki és nem törődsz vele, és amikor önhibáján kívül a kórházban ébred egy buli után, még mindig te leszel a nagyonokos fszkalap, ugye?

mióta csak élek a konyhaszekrény szélén áll az édességes kosár, sose értették a hozzánk vendégségbe jövő gyerekek, hogy ezt mégis hogy lehet, mi meg nem értettük, hogy mi az olyan extra abban, hogy jártunkban-keltünkben megeszünk két gumicukrot. (olyan fogaink vannak, mint egy modellnek, mindenki azt hiszi még most felnőttként is hogy csináltattuk, pedig nem)... mondjuk magunkra hagyva se voltunk, én még mindig emlékszem "az édesség finom, de ha nem mosol fogat, fájni fog" mesekönyvünkre :D

alkohol dettó ugyanaz, mindent ki szabad próbálni, meg lehet kóstolni, de semmi sem muszáj, és ha baj van, hívd apát, apa megoldja. nem lesz feltétlenül boldog hajnali kettőkor, de legalább reggel nyolckor még mindig vele van és biztonságban a lökött kölyke.

nagyon sajnálom azokat a gyerekeket, akik a szülők agresszív nemtörődömsége miatt szenvednek olyan dolgoktól, amikre semmi szükség nem lenne hoyg szenvedjenek tőle.

2023. márc. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/125 anonim ***** válasza:
20%

Utolsó: itt csak te tűnsz "retardált kis féreg"-nek. Lehet, hogy ez az apuka épp nem a legjobb módszerekkel próbálkozik, de látni, hogy törődik a gyerekével. Akkor nem is érdekelné ez az egész dolog.


Amúgy meg látszik, hogy nincs gyereked még. Van olyan, hogy a gyerek szíve szerint nassolna akármennyit. Azt, hogy rosszul legyen, én se hagynám soha, de volt már, hogy mondtam én is: hogy erre vágysz, akkor tessék. És megengedtem, hogy mondjuk főétkezésre nutellás kiflit egyen. Hűha, meg leszek kövezve. Egyébként én gyerekem szinte mindent megeszik, hála égnek. Az édesség viszont jöhet, és szoktam neki engedni, mert én is tartok tőle, hogy ne máshol élje ki magát. De néha van, hogy azért rá kell szólni, mert nem tudja a határt. Szerintem itt az apuka csak a megfelelő módszereket keresi, egyelőre nem jutott hozzá. De próbálkozik.

2023. márc. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/125 valaki : ***** válasza:
100%
Nem tudom hányadik válaszoló vagyok. Akkor ne parancsolj neki. Mondd, hogy te nagyon fontosnak tartod az egészségét, ezért hozza haza a kapott cukrot és te najd szólsz neki, mikor a legegészségesebb megennie.
2023. márc. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/125 A kérdező kommentje:
De ha hagyom akkor nem ebédel és tönkre mennek a fogai.
2023. márc. 4. 09:04
 68/125 anonim ***** válasza:
89%
Kezd kamuszaga lenni ennek az egésznek. Ennyire senki nem görcsöl rá azokra a szerencsétlen fogakra.🤣
2023. márc. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/125 anonim ***** válasza:
100%
Persze, 1 szem cukortól nem ebédel🙄Hagyjál már!
2023. márc. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/125 anonim ***** válasza:
100%
Napi troll.
2023. márc. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!