Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek ha a 7 éves fiam...

Mit tegyek ha a 7 éves fiam tanárnénije cukorkát osztogat az osztálynak és nekem ez nem tetszik?

Figyelt kérdés

Van egy 7 éves fiam. Most elsős. Az a helyzet hogy az osztályfőnök cukorkával jutalmazza őket. Nekem ez nem tetszik mert nem kell hogy cukorkát egyen mert nem egészséges. Azt mondtam a tanárnak hogy az én fiamnak ne adjon. Ő erre azt mondta hogy azt nem teheti meg mivel az igazságtalanság lenne hogyha a többi gyerek kap ő meg nem. Megmondtam neki hogy nem érdekel hogy a többi gyereknek ad az enyémnek akkor se adjon mert én vagyok az apja és én döntöm el hogy ő mikor eszik édességet. Szóltam az igazgatónak és azt mondta hogy igaza van a tanárnak hogy azt nem teheti meg hogy valakinek ad és valakinek nem. Nem tudok vele mit csinálni. Valtsak emiatt iskolát? Vagy mit csináljak?



31F



2023. márc. 1. 18:46
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/125 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk oviban osztogattak cukrot anno. Négy éves voltam és félrenyeltem, majdnem megfulladtam. Akkor anyukám nagyon ki volt akadva az ovónőre, de egyébként utána is ugyanúgy kaptunk cukrot, szóval teljesen mindegy volt.... És képzeld el kedves kérdező, még mindig élek, nem vagyok beteg, sem túlsúlyos, egészséges vagyok.


Szerintem túl nagy ügyet csinálsz ebből. Ennyire ne tiltsd a gyereket az édességtől, mert utána majd dacból, titokban fogja enni. Fontos az egészséges életmód, de ez már a túltolt kategória. Szerintem ezért nem érdemes sulit váltani.

2023. márc. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/125 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nem tudom hogy ez a kérdés komoly e vagy sem, de nagyon nagy bajok vannak itt.


Egyrészt azzal, hogy cukorral motiválják a gyerekeket szerintem hosszútávon nem tesznek jót nekik. Káros étkezési formákra is szoktathatják őket ezzel. Simán maradhattak volna a jó öreg állatos/dínós matricánál.


Viszont az hogy neked mi a franc bajod van, az másrészt MÉGROSZABB mint amit az iskola csinál. Ember. A gyerek nem fogadhat el a barátaitól csokit?! Nem ehet ünnepnapkor édességet? Mit kap a születésnapjára? Egy szál kolbászt? Ha a gyerek cukorbeteg lenne megérteném a problémádat, de mégis miért nem ehet egy ekkora gyerek édességet? Ezzel csak azt éred el, hogy kiközösítik, mer ő lesz Pistike akinek az apja nem engedi hogy csokit egyen.

2023. márc. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/125 anonim ***** válasza:
100%

Lányom történelem tanára is ezel jutalmazta öket múlt héten,én nem akadok ki ilyen. Nem eszik amúgy cukorkákat .

Lányom vékony és karcsú ennek ellenére.

2023. márc. 2. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/125 anonim ***** válasza:
100%

Nem B betűvel kezdődik a fiad neve?:) Lehet a lányom osztálytársa.


Nálunk is van egy(kövér) kisfiú szülője, aki fel van háborodva, hogy a gyereke cukrot kap. Na most ez úgy történik, hogy egyrészt tök ritkán kapnak, ünnepeken, naponta max egy minicukrot(kb egy centis), de azt is ritkán.. Viszont rengeteget eszik másik kajájából. Nálunk ez úgy zajlik, amit nyilván a kissrác nem vall be, hogy odamegy a gyerekemhez, hogy kér, az enyém megkínálja, ő belemarkol, az enyém tiltakozik, de a srácot nem érdekli. Vagy pl megkínálja, és a srác elveszi az egyik rúd csokit, vagy csomagolásostul benyúlja, vagy azt mondja visz másnak is, de nem visz. És nem csak az enyémtől, de tőle előszeretettel. Ezt a szöveget is hallottam már: "ha nem adsz még, nem leszek a barátod". A kissrác szerint úgy néz ki a dolog, hogy "dehát az xtől kaptam, megkínált".. A szülők felháborodva mentek a tanárhoz, és abban egyeztek meg, hogy amit a gyerek kap, leviszik a portára, ott összegyűjtik neki, és nap végén hazaviheti. Így most ennek a kisfiúnak nem lehet adni cukrot, hanem a tanárnak kell. de ez nem zavarja, néha így is megoldja, nem tudnak folyton figyelni rá. Beküldtem egyszer két zacskó schokobonst, hogy mindenkinek jusson, hát az egyik zacskó a kissrácnál kötött ki és megtalálták a szülei. Az enyém nem szereti annyira a csokit, édességet(talán mert minden nap kap gyerekkora óta, nem érdekli, van és kész, mint a többi élelmiszer), egyet ha megeszik, így annyira nem sajnálja mástól, csak igazságtalannak tartja, viszont nem szól érte durván, ha elveszi más. Megkínálta, hogy kérsz és benyúlta a zacskót..


Szóval ha esetleg ismerős a sztori/csoki márkája, vagy a gyerek jelleme, hogy bezsákol/befal minden édességet, ami a közelében van, akkor inkább neveld meg, mit illik és mit nem, mert a világ tele van kísértéssel, de nem illik erőszakosan elvenni a dolgokat. Az osztályban amúgy a legtöbben nincsenek oda az ilyenért, farsangon is rengeteg megmarad, többen viszik haza az ivólevelet/mikuláscsokit, ilyesmit is, más meg befalja az osztályban, amint éri. A "rosszabbul" nevelt gyerekek, akiknek nem ritka alkalmakon férnek hozzá a csokihoz, tudnak mértéket tartani. A willywonkás jó példa erre, meg csak körül kell nézni az osztályban, a mi gyerekeink vékonyak, sportosak és nincsenek kiélezve édességre, mert nem extra, hanem a táplálkozás része kicsi koruk óta. Persze szeretik, előbb ennék meg, mint a levest, de megeszik a levest is, ha szólunk, szóval nem az van, hogy "hát gyerek", simán hazaviszik, nem forognak körülötte a gondolatai, hogy most befalják.


Engem nem zavarna és szinte biztos, hogy egy két szülőnél több társat ilyenre nem találsz, már azért is könyörögni kell sok helyen, hogy "gyilkos" allergén tartalmazó ételeket kizárjanak, nemhogy ilyesmiért.


Esetleg azt tudod még tenni, hogy veszel egy nagy kupac matricát, vagy 200at, és odaadod a tanárnőnek, hogy ilyet osztogasson, te a saját érdekedben kiváltod ezt a jutalmazási formát. Azt is lehet, hogy lehessen választani cukor és matrica közt, a te gyerekednek meg megmondod, hogy mindig matricát válasszon. Ennél jobb ötletem nincs, gondolom nem tábla csokikat kapnak, hanem ilyen "mini" keménycukrot, vagy egy gumimacit.

2023. márc. 2. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/125 anonim ***** válasza:
21%

Én megértem a kérdezőt én jelenleg azért járok terápiára, mert velem is ezt csinálták, hogy az édesség volt a jutalom, és mondanom se kell felnőve ez mennyire szétcsúszott már. Rohadt kemény gyerekként beléd égetett táplálkozással kapcsolatos ÉRZÉSEKET felülírni. Nem a cukorka a gond, a körítés, hogy a helyes magatartás/válasz esetén jár a cukorka, a"jutalom". Később ez ágyaz meg a "mert megérdemlem" mentalitásnak, más szenvedélybetegségeknek. Hogy azzal "jutalmazod" magad, ami káros, amire nincs fizikai szükséged, hogy az öngondoskodásod alapjai nem a belső valós igényeid kielégítése, hanem azoktól teljesen eltérő ingerek újra átélése. És tök fölösleges azzal védekezni, hogy jajj egy cukortól nem lesz baja, mert sose egy cukorról van szó, hanem az egész keretről, Magyarország ráadásul élen jár az elhízásban és a mentális problémákban, tehát nem igaz, hogy ez rendben van, és nem egy általános probléma.

A kérdező reakciója is túlzottan nagy szerepet kerít a cukornak a gyerek szemszögéből, de ha normális módon nem tudnék hatni a tanárra, akkor elvinném a gyereket máshova. Azért szerintem ez nem általános, tekintve, hogy a legtöbb iskolában krétára se futja a tanároknak, nemhogy önköltségen zsákszámra cukorkát vásároljon.

2023. márc. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/125 anonim ***** válasza:
93%
Én senkit nem védek, de azért ne mondjátok, hogy normális, hogy minden nap cukorkát kapnak iskolában?! Nem a tanítónőt bírálom, ez is egy módszer, na de MINDEN EGYES NAP? Annyi más módszer van, ötvözze akkor... Én is tanár vagyok, bár ilyen kicsikkel sosem foglalkoztam, a nagy meg már kinevetne cukorral a kezemben, de akkor is...
2023. márc. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/125 A kérdező kommentje:

Az van hogy aki szépen dolgozott aznap és helyesen megcsinált a nap végén az 5 feladatos tesztből 4 feladatot és jól viselkedett az órákon és a szünetbe és kész volt a házia minden órára akkor kap a nap végén egy cukorkát.


Az a baj hogy mindig amikor bemegyek ezzel kapcsolatban már kiröhögnek.

2023. márc. 2. 07:55
 38/125 anonim ***** válasza:
100%
#34-nek válaszolj. B betűvel kezdődik a fiad neve?
2023. márc. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/125 A kérdező kommentje:
Nem
2023. márc. 2. 08:07
 40/125 valaki : ***** válasza:
98%

Szerintem hiszti, de a megoldás tök egyszerű. Mondd a gyereknek, hogy fogadja el, köszönje meg de ne fogyassza el.

Nálunk is van cukorbeteg gyerek, az anyukája nem szeretné, ha bármit kapna. Akkor sem, ha diabetikus dologról van szó. Mi tanárok mindig veszünk neki is egy diabetikus csokit, megköszöni, nem eszi meg.

Anyuka elégedett ezzel is.

2023. márc. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!