Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek ha a 7 éves fiam...

Mit tegyek ha a 7 éves fiam tanárnénije cukorkát osztogat az osztálynak és nekem ez nem tetszik?

Figyelt kérdés

Van egy 7 éves fiam. Most elsős. Az a helyzet hogy az osztályfőnök cukorkával jutalmazza őket. Nekem ez nem tetszik mert nem kell hogy cukorkát egyen mert nem egészséges. Azt mondtam a tanárnak hogy az én fiamnak ne adjon. Ő erre azt mondta hogy azt nem teheti meg mivel az igazságtalanság lenne hogyha a többi gyerek kap ő meg nem. Megmondtam neki hogy nem érdekel hogy a többi gyereknek ad az enyémnek akkor se adjon mert én vagyok az apja és én döntöm el hogy ő mikor eszik édességet. Szóltam az igazgatónak és azt mondta hogy igaza van a tanárnak hogy azt nem teheti meg hogy valakinek ad és valakinek nem. Nem tudok vele mit csinálni. Valtsak emiatt iskolát? Vagy mit csináljak?



31F



2023. márc. 1. 18:46
 81/125 anonim ***** válasza:
81%

A módszer az, hogy ebéd után ehet egy cukrot vagy túró rudit. Máskor meg tudok nemet mondani neki következetesen.

Meg az, hogy te neveled a gyerket, nem pedig ő ugrál a fejeden 7 évesen, hogy mit követel.

2023. márc. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/125 anonim ***** válasza:
36%
Jó, de tegyük fel, hiszti van minden egyes egy darab cukorka vagy csoki után, akkor végighallgatod a hisztit hónapokig? Amúgy meg az egy darab cukorka is elég szigorú, és sanszos, hogy ezek után is máshol keresi majd a "boldogságot".
2023. márc. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/125 anonim ***** válasza:
81%

Ugyanazt tudom mondani: kövezkezetesség.

Ha hetvenkettedik alkalommal sem kap cukrot, akkor majd megtanulja.


Amúgy meg bármivel kapcsolatban ugyanúgy végighallgathatod a hisztit, vagy te rögtön engedsz neki?


Ha a jászótér miatt hisztizik, sose mentek többet, mert utana akarni fogja? Nagyihoz? Nem mehet barátokkal játszani, nem ehet semmit, nem ihat olyat amit szeret, nem kap kedvenc játékot? Hiszti az aztan minden fasság miatt előfordul, akkor mindenről letiltod, nehogy megegyszer??

2023. márc. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/125 anonim ***** válasza:
33%
Hát, nekem amúgy nagyon értelmes gyerekem van, és szinte tényleg minden másban megérti, ha előre megbeszélem vele, hogy ez meg az lesz, és utána megyünk, stb. Egyedül az édesség és most kezdi a tévét is, eddig azzal se volt pedig gond. Amúgy a tévével szerintem továbbra se lesz, de valahogy ez az édesség necces dolog. Volt olyan, hogy egy csokit engedtem, többet nem, mentünk közvetlenül utána vendégségbe, és ott megkínálták, és mint aki sose evett életében. Határt húztam, úgy néztek ott rám, mint kábé itt mindenki erre az apukára. Nem olyan könnyű ám ez.
2023. márc. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/125 anonim ***** válasza:
60%
Tehát: azt szeretném elérni, hogy MAGÁTÓL legyen elég neki az az egy csoki és ne csináljon szégyent, hogy máshol édességgel bezabál... Nem tudom, mennyire érthető.
2023. márc. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/125 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon érthető... otthon ennyi csoki van, megmondod neki, hogy holnap kaphat, mert a mait már megette.


Szülinapon meg nem vágom ki a hisztit ha bezabál egy evben egyszer.

2023. márc. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/125 anonim ***** válasza:
73%
Gyakrabban járunk vendégségbe, mint egy évben egyszer. Tulajdonképpen minden héten csavargunk. Van, hogy többször is. Azt szeretném, hogy itt ne akarjon bezabálni az édességből.
2023. márc. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/125 anonim ***** válasza:
60%
Amúgy még ha előtte el is mondanám minden alkalommal, hogy te ott ne fogadj el semmi édességet, vagy csak x mennyiséget, egy idő után lehet meg is értené, de ezt túlzásnak érzem. Lassan olyan lennék így, mint ez az apuka, akinek a gyereke mennyei mannaként éli meg az édességet. Éppen azt szeretném, hogy egész egyszerűen ne akarjon máshol enni... Na, ezt hogy lehetne elérni?
2023. márc. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/125 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdés hozzánk szól, az én gyerekem evett párszor nagyon sokat, de alapvetően minden nap kapott édességet kiskora óta és HAZAHOZZA, MEGHAGYJA, ELOSZTOGATJA az édességet, ha nincs kedve enni.


Azért, mert egyrészt minden nap hozzájut olyanhoz, amit szeret, másrészt mert semmi baja nem lesz, ha megeszik egy csomót és székrekedéssel sír a wcn. Hányni nem fog, de evett már annyit, hogy megérezte, hogy rosszul van és nincs kedve többet, nem esik jól. Nem kell ám úgy sajnálni, most kell döntést hoznia az életéről ilyen dolgokban, hogy "anya szólt, hogy nem tudok kakilni, fájni fog és sírni fogok-de én benyomtam" Ez pont olyan, ami "belefér", valami overprotecting nem hagyja csak, hogy a gyerek kipróbálja, aki rászól, szaladni sem hagyja, nehogy elessen.


Elmondod párszor, azért olyan 6 éves kortól alkalmas rá, hogy tanuljon belőle, kipróbálja, nyilván megszívja és legközelebb több esze lesz. De ha nutellát eszik, akkor hamarabb lesz hányingere, mint székrekedése a sok pálmaolajtól:) Egyszerűen jóllakik és megcsömörlik és utána már nem olyan jó. Játszóházból is csak úgy lehet, ha egyrészt sokat jársz, másrészt beültök reggel nyitásra és eljöttök hat körül. Vagy monopolyból, itt pattogott, hogy játszunk, aztán 5óra játék után, mikor már borzalmasan unja kell elkezdeni nyüstölni, hogy csak még pár kört, te úgy élvezed:)


Ez nem rossz szülőség, hanem a gyerek önismeretének, önállóságának támogatása BIZTONSÁGOS keretek közt. Én ott vagyok, látom, ellenőrzés mellett csinálja. SEMMI BAJA NEM LESZ! Tiniként a közelemben legyen majd először részeg is!

2023. márc. 7. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/125 anonim ***** válasza:
0%

Köszönöm a tényleg használható tanácsot!


"azért olyan 6 éves kortól alkalmas rá, hogy tanuljon belőle, kipróbálja, nyilván megszívja és legközelebb több esze lesz"


Én lányom még csak 3 éves, igazából most kezdődik csak ez az egész, de én is adok neki édességet, viszont egyelőre azért ilyet nem engedtem, hogy rosszul legyen tőle. Így még simán képes máshol is bekajálni belőle. Ha ezt 6 éves kortól lehet, akkor előtte te ezt hogyan kezelted?

2023. márc. 7. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!