Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van kérdésetek a gyermeketek...

Van kérdésetek a gyermeketek beszédfejlődésével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Logopédus vagyok, jelenleg itthoni üzemmódban 14 hónapos kisfiammal. Ha tudok segíteni, szívesen válaszolok a kisgyermekek beszédfejlődésével, beszédhibákkal kapcsolatos kérdésekre. (Esténként tudok feljönni)

2011. máj. 13. 14:53
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
 181/410 anonim ***** válasza:
Előző vagyok (CKA). Az lemaradt, hogy egész nap beszél, gagyog. Mondja még, hogy mama, papa, baba, dedó :-) de ezeket még nem az adott dologhoz/személyhez köti.
2011. dec. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 182/410 anonim ***** válasza:
Szia. Köszi a netes tanácsadást. :) Nekem csak annyi volna, hogy a R betűt mikorra tudják kimondani tisztán? 3,5 éves a lányom, még L-nek mondja, de ez gondolnám, hogy még normális, csak jó volna egy támpont, hogy meddig az! Köszi!
2011. dec. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 183/410 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is köszi, hogy kiírtad a kérdést, és segítesz nekünk:)

Nekem 2,5 éves a fiam, de nem beszél, anya, apa, nem, még ezeket a szavakat csak, de ezt sem mindíg. Ha én mondom neki, akkor utánoz, de magától nem. Most voltunk neurológián, ahol korai fejlesztést javasoltak. Bölcsödébe jár, sokat változott azóta, de a beszéde sehová sem. Nagyon visszahúzódó, és szégyenlős kisfiú. Mit javasol, hogyan fejleszthetem a beszédét.?

2011. dec. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 184/410 anonim ***** válasza:

Hát nem olvastam el az összes kérdést,választ,bocs.

Én arra lennék kíváncsi,h 22 hós kisfiam szinte minden állatról tudja,h mit mond és ez alapján nevezi meg őket-tehát a Kutya az vau-vau,a boci az búú és stb.Jó ez így?Mikor fogja megtanulni,hogy a kutya az kutya?Egyedül a cicát mondja,de ha meg rákérdezek az mit mond akkor a válasz cicc.

Még egy,h mostanában mintha kicsit megállt volna etéren a fejlődése-okt-ba kezdte a bölcsit-emiatt aggódni felesleges,ugye?Miket taníthatnék neki?Az állatokat imádja,'olvasni' is imád.Vagy elég ha mesélek neki a képről?A megszokott mesekönyvéből mindent megmutat amit kérek,de hogyan ösztönözzem beszédre?A mond ezt-azt nekem nem jön be.

Köszönöm előre is és szép napot!

2011. dec. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 185/410 anonim ***** válasza:
Kislányom pár szónál felcseréli a betűket pl.:Lejem jelem helyett. Alig bírja jól kimondani,csak szótagolva tudja. Egyébként szépen beszél,mondja a "r"betűt. 5 éves. Válaszod előre köszönöm!
2011. dec. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 186/410 anonim ***** válasza:

Szia! Először is nagyon köszönöm. Speciális kérdésem lenne. A kislányom 1 éves kora körül kezdett először beszélni, ráadásul gyönyörűen - 2-3 hónapig egész jó volt, bár a szóókincse nem fejlődött sokat. Néhány szót mondott csak, api, annya és szia kb. Viszont másfél éves korára teljesen leállt. Ebben az időben sorozatban 4x volt beteg, és akkor álltam le (hirtelen) a szoptatással is, mert volt egy hányos-hasmenős 41 fokos lázzal járó betegségem, ami végülis betette neki a kaput.


Onnantól fogva 2 éves koráig szinte egy szót sem szólt, senki nem értette, miért? Fontos említenem, hogy nagyon erős idegenfélelme alakult ki ekkoriban, nehezen mérséklődött és csak a bölcsi kezdetével (=2 éves kor) lett jobb. Ahogyan járni kezdett, egyre klasszabb dolgokat mondott, volt, hogy két szavas nem túl érthető mondatot, most is előfordul pl. szia api, de ritka. Van, hogy be nem áll a szája, de én sem értek semmit belőle, most már mond többet. Előfordul, hogy az apját a keresztnevén, Gabinak, Gabikának hívja. :-)


Ezek a mostani leggyakoribb szavak kb. apa, anya, cica, iszi(k), eszi(k), enni, inni, pápá, nyanya (=nagya, nagyi), cipő, szia. Amit még hallottam, de nem használja: kutyus, vau, adj ilyet stb.


Érteni tökéletesen ért, szavakat kapcsolja, szót fogad. Kislány, 27 hónapos múlt. Nagyon jól mozog, futott biztonsággal 14 hónaposan, magas, nyúlánk, nyáron a nagyon játszójára kellett utána menni, mert a nagyok várába is fel tudott menni, ahova előfordult, hogy nála idősebbek nem. Most kb. 2 hónapig fog a szünettel a bölcsiből kimaradni a betegségek miatt, szerintem csak év végére, januárra tud menni (ha ez majd befolyásolhat).


Kérdés: nem kicsi ez a szókincs? Nincs megkésve?

Továbbá, olvastam, hogy a beszéd leállása jelezhet komolyabb gondokat. Kell aggódnom? Teljesen normális gyereknek tűnik.

2011. dec. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 187/410 anonim ***** válasza:

Szia! Köszönöm a lehetőséget.


34 hónapos kislányom ovis. 2 évesen kezdett szavakat mondani, hamarosan már mondatokat fogalmazott. Máig nehezen érthető a beszéde (persze nekem nem), sok hangot nem vagy rosszul ejt (ha nem ejti, akkor más hanggal helyettesíti, legzavaróbb pl. hogy i helyet e-t ejt), sokat panaszkodnak az óvónők. Megnézettem fülészeten, audiológián, logopédussal (utóbbi pl annyira nem értette a kislányt, hogy azt hitte, halandzsázik), de mindent rendben találtak. Kérdésem: vajon körülbelül mikorra fog nagyjából érthetővé tisztulni a beszéde?


Különben mesét "olvas", énekel, mondókázik, rajzol meg mindent csinál, amit hasonló korú gyerkekek. Öltözni pl teljességgel egyedül felöltözik bugyitól sapkáig.


Köszi még 1x!

2011. dec. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 188/410 A kérdező kommentje:

A 17 éves leánynak:

Szia!

Sajnos előfordul, hogy tehetetlenek vagyunk, és megmarad a raccsolás, vagy szervi okból (nyelv, nyelvfék, szájüreg anatómiája miatt), vagy egyszerűen nem képes ráérezni a tanítvány. Ha nagyon elszánt vagy, akkor próbálj keresni egy logopédust, aki felméri, hogy lát-e esélyt rá, hogy megtanuld, és felvesz terápiába. Azt tudnod kell hozzá, hogy ilyenkor már nem egyszerű, sok munkádba kerül,nagyon akarnod kell, napi szinten gyakorolni, mert különben nem fog menni.

A másik problémád szerintem inkább pszichés jellegű lehet. Ne érezd cikinek, keresd meg az iskolapszichológust, vagy a legközelebbi nevelési tanácsadóét, és kérj segítséget. Jó eséllyel még élvezni is fogod a foglalkozásokat, mert ezek olyan beszélgetéseket, feladatokat tartalmaznak, amik a saját magad jobb megismerését és az önbizalmad erősítését szolgálják. Szóval ez végül is inkább hasznos kikapcsolódás, mint kellemetlenség, ha belevágsz.


Sok sikert!

Adri

2011. dec. 11. 20:35
 189/410 A kérdező kommentje:

A 13 hónapos kisfiú anyukájának:


Üdvözöllek!


Teljesen rendben van ez így. Akkor se ijedj meg, ha fél évig, vagy tovább is leragad néhány szótagnál. Mindig azt nézd, hogy épp valamilyen területen fejlődik-e, ne azt, hogy a beszédfejlődés a mozgásfejlődés intenzitása miatt időszakosan stagnál. Egyébként nem is biztos, hogy így van, mert a beszédértése meg közben fejlődik, és az is fontos része.


Szóval, türelem.


Üdv.

Adri

2011. dec. 11. 20:41
 190/410 A kérdező kommentje:

Kedves 12.21-es!


5 éves korig nem számít beszédhibának semelyik hang hiánya, torzítása, vagy cseréje.

Ha csak az r marad vissza, nagycsoportban fogja csak felvenni a logopédus terápiába, de ha még csak kiscsoportos, és már így áll, akkor biztosan megoldódik magától is addigra a probléma.

Fontos, hogy ne mondjátok neki, hogy az nem jó, ne erőltessétek, hogy perdítse a nyelvét, mert abból könnyen torz hang születhet, amit sokkal nehezebb korrigálni (ezt leírtam részletesen az első oldalak valamelyikén, ha van kedved, olvasd vissza.)


Üdv.


Adri

2011. dec. 11. 20:46
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!