Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van kérdésetek a gyermeketek...

Van kérdésetek a gyermeketek beszédfejlődésével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Logopédus vagyok, jelenleg itthoni üzemmódban 14 hónapos kisfiammal. Ha tudok segíteni, szívesen válaszolok a kisgyermekek beszédfejlődésével, beszédhibákkal kapcsolatos kérdésekre. (Esténként tudok feljönni)

2011. máj. 13. 14:53
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
 191/410 A kérdező kommentje:

A 2,5 éves kisfiú anyukájának:


Szia!


Nem írtad, pedig fontos lenne, hogy mi miatt javasoltak korai fejlesztést, és hogy az heti hány alkalomban és mit tartalmaz. Nincs benne beszédindító terápia?

Hová fogtok járni? Nem tudom, hogy ott kérhetsz-e logopédustól is segítséget, ha csak gyógypedagógus foglalkozik vele. A neurológusnak nem biztos, hogy van mindenre lehetősége, amire a szakértői bizottságnak, nem tudom, hogy velük vizsgáltattad-e a gyermeket?


Otthon annyit tehetsz, hogy sokat verselsz, énekelsz, mondókázol (vannak jó kis mutogatós mondókák, amit könnyen és szívesen utánoznak a gyerekek), könyvnézegetés közben állathangot utánoztok, és általában sokat beszélsz hozzá.


Pontosabbat akkor tudok írni, ha ismerteted a körülményeket.


Adri

2011. dec. 11. 21:00
 192/410 A kérdező kommentje:

A 22 hónapos kisfiú anyukájának:


Üdvözöllek!


Semmi gond, majd fejlődik ez még. Az enyém is ennyi idős, ő sem beszél többet, ráérnek még.

Nagyon jól csinálod. Továbbra is meséljetek, beszélgessetek sokat a képek, látottak alapján. Ha érdekli, mondókázzatok, verseljetek is.

Ha a mozgása és a beszédértése rendben van, 3 éves koráig maradj türelmes. Ahogy igénye lesz rá, beszélni fog.


Üdv.

Adri

2011. dec. 11. 21:06
 193/410 A kérdező kommentje:

Kedves 16.25-ös!


Semmi gond, ez teljesen normális. Neki már lehet mondani, hogy hogy kéne jól, de nem kell állandóan nyúzni vele azért. Ha épp fontos mondandója van, nem kell megszakítani e miatt.


Üdv.

Adri

2011. dec. 11. 21:09
 194/410 A kérdező kommentje:

A 27 hónapos kislány anyukájának:


Szia!


Ezek alapján nem hiszem, hogy nagy gond lenne, maximum a félénksége, szorongása foghatja vissza kicsit a beszédfejlődésben is. Ha nagyon aggódsz e miatt, keress egy pszichológust (nevelési tanácsadóban ingyen, vagy magán úton, akiben megbízol) és egy kis játékterápiával ezt fel fogják tudni oldani - ha egyáltalán szükségesnek ítélik majd a vizsgálat után.

Erre nem igaz, hogy leállt volna a fejlődése ezen a téren, csak lassúbb ütemű. Nem kell kétségbe esned.


További minden jót! Kérlek, írj majd később, hogy hogyan alakultak a dolgaitok.


Üdv.

Adri

2011. dec. 11. 21:18
 195/410 anonim ***** válasza:
Köszönöm nyugtató válaszod!16.25-ös.
2011. dec. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 196/410 A kérdező kommentje:

A 34 hónapos kislány anyukájának:


Szia!


Nem lehet megjósolni, hogy mikorra tisztul le a beszéde, ez egyénileg változó. Ilyen esetekben mi akár 4-5 évesen is fel szoktuk már venni a gyerekeket logopédiai terápiára, hogy iskolás korra biztosan rendben legyen.

Nem tudom, hogy nálatok mik a lehetőségek, mennyire terheltek a logopédusok, mikorra kerülhet majd be. Szerintem érdeklődd meg az óvónőkön keresztül, vagy személyesen a nevelési tanácsadóban, hogy megnyugodhass. Ha csak nagycsoportot jósolnak, és 5 éves koráig nem csökken 10 hang alá a rosszul, vagy egyáltalán nem ejtettek száma, akkor mindenképp keresnék neki valakit, aki foglalkozik vele e téren, de most még hagyd nyugodtan. Volt olyan esetem, hogy nem tudtam felvenni egy 4 évest, aki teljesen érthetetlenül beszélt,és a következő évi szűrésnél előre féltem tőle, hogy mi lesz itt, erre olyan sokat fejlődött, hogy már csak 2-3 hangja maradt vissza addigra.

Szóval sok minden lehetséges még.


Üdv.


Adri

2011. dec. 11. 21:31
 197/410 anonim ***** válasza:
12.21-es vagyok! Kedves Adri! Nagyon köszönöm a segítséged, más probléma szerencsére nincsen a beszédjével, nagyon szépen, tisztán beszél, egyedül az R hangot mondja L-nek. Akkor még bőven időben vagyunk, mert kiscsoportos ovis. Persze, nem erőltetjük, nem mondjuk neki, majd halad minden a maga útján! További minden jót! Üdv: Hajni.
2011. dec. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 198/410 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ :) :) :) !!!
2011. dec. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 199/410 anonim ***** válasza:

Kedves Adri!


Kétéves a kisfiam. Most hirtelen megindult a beszédfejlődése, és szavak arzenáljával örvendeztet meg minket. Már egész nehezeket is ki tud mondani, pl. hóember, természetesen r nélkül. Ami kicsit aggaszt, de lehet, hogy korai még ezen aggódni, hogy van egy pár hang, ami helyett h-t ejt. Ezek az l, j, ly, r, v. Hirtelen ennyi jutott eszembe, talán nincs is több. Hogy tudnék neki segíteni, hogy ezeket is helyesen ejtse? Imádja a meséket, nagyon sokat olvasok neki, mindent megért. Sok szót mond, de azért még nagyon sok szónak továbbra is csak az első két betűjét mondja.

Válaszodat előre is köszönöm!!!

2011. dec. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 200/410 A kérdező kommentje:

Szia!


Ne aggódj e miatt. Az a csoda inkább, hogy csak pár hangja hiányzik, nem az, hogy van olyan, amit még nem tud kiejteni. Igyekezz mindig meghallgatni őt, továbbra is sokat meséljetek, mondókázzatok, és ki fog alakulni magától. Még évekig nem számít beszédhibának, ha nem tud mindent kimondani helyesen, ez a beszédfejlődés része.


Üdv.

Adri

2011. dec. 19. 13:02
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!