Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Mivel próbáljátok...

Anyukák! Mivel próbáljátok egészségessebbé tenni gyermeketek, családotok életét?

Figyelt kérdés

Régóta fogalmazódik meg bennem ez a kérdés!

Szedjünk össze pár dolgot,hátha tudunk tanácsokat,ötleteket adni egymásnak!

Nemcsak egészségessebb dolgokra gondolok,hanem spórolási tippekre!

Leírom én miket változtattam már vagy mikre gondolok!

A kenyeret sütöm,olyan sok rémtörténetet hallottam már hogy miket tesznek a mai kenyerekbe(adalékanyagok,színezők és társai)Az itthon sütött meleg kenyérnek párja nincs!

A bolti vacak felvágottak helyett készítek tojáskrémet,házi májpástétomot,padlizsánkrémet!Háztól veszek füstölt kolbászt,szalámit,májast!

Házi bodzaszörpöt,eperszörpöt iszunk!Saját készítésű ketchupot esznek a fiaim(plusz paradicsomlé,savanyúság,lekvár)

Csirkéket nevelünk-a boltihoz képest 1000x jobb!

Idén szeretnénk egy kis konyhakertet is és nem a boltit kell megvenni ami ki tudja milyen vegyszrekkel van kezelve!

Ecettel öblítek!Olvastam már itt Anyukától aki nem használ mosóport hanem mosószappant felold ásványvízben és azzal mos!Ecetet egyébként vízkőtlenítésre is használok!

Fürdeni 100%-os mindenféle kőolajszármazékoktól mentes körömvirágos fürdetőt használunk!Fogmosásra 100 % aloe vera!stb stb

Szóval ilyenekre gondolok!

Írjatok még tippeket ki mit változtatott életén!

Nagyon érdekelne hogy valaki készít-e pl testápolót,arckrémet babájának/gyermekének/a családnak?


2014. jan. 14. 12:33
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Érdekes volt olvasni, amiket írtál, mi is hasonlóan élünk. Bár mosáshoz még mosószert használunk és nem készítek házi krémet bőrápolásra, de érdekelne engem is :) emeleten lakunk, így egyedül a baromfi tartás nem megoldható nálunk, minden mást én is kikísérleteztem már. Valóban az ecet a legjobb a takarítás során :) Saját kenyeret eszünk, a rávalót is igyekszem elkészíteni én, és most épp a házi tésztákat (levesbetét, makaróni tészta, stb.) kísérletezem ki egy tésztakészítő géppel. Mi nem iszunk ízesített dolgokat, csak vizet, kb. napi 1x egy bögre teát, nagyon ritkán tejet. Kíváncsi vagyok, milyen kommentek érkeznek még, az ilyen tippek nagyon hasznosak a hétköznapokban :)
2014. jan. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
Szia! Én is igyekszem egészségesen nevelni a gyerekeimet. Mi is házi kolbászt, szalámit eszünk. Bolti felvágottat, virslit igyekszünk kerülni. Minden nap sétálunk a friss levegőn legalább 2 órát, igyekszem aktív kikapcsolódásokat szervezni. Minden nap eszünk zöldséget-gyümölcsöt. Bár a nagyobbik fiam (3 éves) nem egy nagy gyömölcsevő, van olyan nap, hogy nem tudom beleimádkozni sem. Ami engem "zavar", hogy állítólag a mikrohullámú sütő nagyon egészségtelen, de én sokat használom, 3 pici gyerek (3 éves és két 1 éves) mellett az időhiány miatt nekem elengedhetetlen... Megkérdezhetem, hogy a házi szörpöt hogy készíted? És milyen fürdetőt használtok?
2014. jan. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:

Most részben csak azért írok, hogy követni tudjam a válaszokat...

Én egyelőre ott tartok, hogy a lehető legtöbb dolgot igyekszem piacról, őstermelőktől beszerezni, és a vegyszereket próbálom kiiktatni (ecet, szódabikarbóna, mosószóda és társai).

Mi is emeleten lakunk, tehát a konyhakert max. az erkélyen ültetett paradicsom lesz... :(

2014. jan. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszaitokat!

1:igen saját tészta gyúrásán most én is gondolkodom,a kenyérsütő gépemmel azt is lehet!

2:Szörpreceptet mindíg erről az oldalról puskázok!Csak beírod,hogy bodzaszörp és egy csomót kidob!Ezek azért jók mert tapasztal anyukák írják!Több féle recept alapján is készítettem már és mindeggyik bevált!

Fürdeni ezt használjuk: [link]

2014. jan. 14. 12:57
 5/31 A kérdező kommentje:
Jöhetnek még tippek,tanácsok,ötletek!
2014. jan. 14. 12:58
 6/31 anonim ***** válasza:

Én még olyan ügyes nem vagyok, mint te, de nagyon figyelek mindenre, amit megveszünk.

Pl. nézem az összetevőket, ha túl sokból áll, vagy ízfokozót tartalmaz, biztos nem veszem meg. Már kialakult, hogy mit honnan szerzek be. Pl aldi, penny. A gyerekek tejet szinte nem kapnak, mi a mikrót szintén nem használjuk, nagyon beváltak melegítésre a kerámiás edények. Nem isznak cukros löttyöket sem, minimális csokit esznek...chips és társai csak vendégségben...Figyelek én is a kozmetikai szerekre, sls, kőolajos nincs itthon, de nem kotyvasztok krémet, inkább jót veszek, napozószerek szintén kényes téma, megvan, hogy mi vált be. Mosás :mosószappan, szódabikarbóna,ecet, illóolaj, takarításra ecet leginkább.És igen, ami élelmiszert tudok, én készítek itthon el, pl kalácsok, kenyérfélék is.

Várom én is az ötleteket még :-)

2014. jan. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Ja és túrót,sajtot is szoktam készíteni házi tejből!Neten vannak sok receptek!
2014. jan. 14. 13:34
 8/31 A kérdező kommentje:
2014. jan. 14. 13:48
 9/31 anonim ***** válasza:

Teafaolajjal fertőtlenítem a wct.

Házi sajt, túró, joghurt amit készítek.

Csirkét nevelek, nem kell venni csikrehúst és tojást.

Lekvárok háziak. Van kertem zöldséget sem kell venni, fagyasztóba is jut.

Őstermelőtől veszem a májast, kolbászt, vagy megveszünk egy disznót és feldolgozzuk.



Kérdeznék, a tojáskrémet és a májpástétomot hogyan készíted?

2014. jan. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Tojáskrém:

megfőzöd a tojásokat keményre(én 10 db-ot szoktam)majd villával összetöröd és tejföllel elkevered,ízesíted sóval,borssal utánna meg csak a képzelet szab határt:snidling,fokhagyma,petrezselyem stb

Májpástétom:Készítesz egy pörkölt alapot(dínsztelt hagyma,fokhagyma,paprika,paradicsom)rádobod a darabokra vágott csirkemájat,sütöt,fűszerezed(só,bors,majoranna)ha kihölt turmixolod ha kapok a piacon házi vajat hozzákeverem!

A tojáskrémet is turmixolhatod ha darabosan nem szeretitek!

2014. jan. 14. 14:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!