Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Mivel próbáljátok...

Anyukák! Mivel próbáljátok egészségessebbé tenni gyermeketek, családotok életét?

Figyelt kérdés

Régóta fogalmazódik meg bennem ez a kérdés!

Szedjünk össze pár dolgot,hátha tudunk tanácsokat,ötleteket adni egymásnak!

Nemcsak egészségessebb dolgokra gondolok,hanem spórolási tippekre!

Leírom én miket változtattam már vagy mikre gondolok!

A kenyeret sütöm,olyan sok rémtörténetet hallottam már hogy miket tesznek a mai kenyerekbe(adalékanyagok,színezők és társai)Az itthon sütött meleg kenyérnek párja nincs!

A bolti vacak felvágottak helyett készítek tojáskrémet,házi májpástétomot,padlizsánkrémet!Háztól veszek füstölt kolbászt,szalámit,májast!

Házi bodzaszörpöt,eperszörpöt iszunk!Saját készítésű ketchupot esznek a fiaim(plusz paradicsomlé,savanyúság,lekvár)

Csirkéket nevelünk-a boltihoz képest 1000x jobb!

Idén szeretnénk egy kis konyhakertet is és nem a boltit kell megvenni ami ki tudja milyen vegyszrekkel van kezelve!

Ecettel öblítek!Olvastam már itt Anyukától aki nem használ mosóport hanem mosószappant felold ásványvízben és azzal mos!Ecetet egyébként vízkőtlenítésre is használok!

Fürdeni 100%-os mindenféle kőolajszármazékoktól mentes körömvirágos fürdetőt használunk!Fogmosásra 100 % aloe vera!stb stb

Szóval ilyenekre gondolok!

Írjatok még tippeket ki mit változtatott életén!

Nagyon érdekelne hogy valaki készít-e pl testápolót,arckrémet babájának/gyermekének/a családnak?


2014. jan. 14. 12:33
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hányas voltam. Nektek működik az illóolajas öblítés? Nekem, mire megszáradtak a ruhák, már nem érződött az illat. Mostanában olvastam valahol, hogy vattára csöpögtetve illóolajat tesz a szekrénybe. Ezt ki fogom próbálni, szerintem tartósabb is lesz.
2014. jan. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

Örülök,hogy még több válasz és ötlet érkezett!

Igen és se használok fehér cukrot!Nyírfacukrot meg steviat csinálok(ma pl a palacsintába is azt tettem,fehér liszt helyett meg zabkorpát tettem bele,nagyon finom lett!

Kenyérreceptet én azt használom amit a kenyérsütő géphez adtak és azt is általában teljes kiörlésű tönköly vagy rozslisztből vagy csökkentett szénhidráttartalmú lisztből!

Kókuszolajat még nem próbáltam de egyre több helyről hallom.

Én is inkább zsírt használok húsok sütéséhez(disznó,kacsa,liba) vagy pedig olívaolaj!Szerintem a zsírok sokkal egészségessebbek mint a sima olaj.

Ja még az eszembe jutott!Van egy kis földünk ahova a konyhakertet tervezzük idén!A férjem mondta fogunk gyümölcsfákat is ültetni meg málnát,piszkét,szamócát!Már alig várom,hogy a fiaim "legeljenek" róla!És olyan jó lesz,hogy befőzni is a saját terméseinkből fogunk!

Én azt mondtam a férjemnek,hogy tényleg szeretnék átállni arra a "falusi életre" mint ezelőtt nagyszüleink!

Nem akarok a gyerekeimnek bolti vackokat adni!

Múltkor az egyik ismerősöm mondta,hogy a bolti vegyes vágott savanyúságból egy egeret szedett ki:( (????)


Milyen világba élünk..komolyan!


Jöhetnek még tippek,az is lehet 1-2 nap múlva újra kiemelem a kérdést!

2014. jan. 15. 19:50
 23/31 anonim ***** válasza:
Szia,jo es hasznos a kerdesed,en annyit tennek csak hozza,hogy az olivaolajban nem szabad sutni,allitolag rakkelto anyagok szabadulnak fel benne...Fozeshez vagy hidegen nagyon jo persze.En igy tudom...
2014. jan. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Igen, ezt én is olvastam, egészséges, de sütésre nem ajánlják.
2014. jan. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Ez csak az extra szűzre vonatkozik.
2014. jan. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Tényleg nem lehet olivaolajban sütni? Én abban szoktam párolni a zöldségeket, basszus:(
2014. jan. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Jó olvasni, hogy más is próbálkozik!

Mi is igyekszünk, kenyér, péksütik házilag, tejet nem nagyon isznak a gyerekek, ezért szelénes kalcitont teszek a tésztákba. Most keresem, honnan tudnám a házi tejet egyszerűen beszerezni.

Nagyrészt teljes kiörlésű liszteket használok, a családellátós liszteket nagyon szeretem. Zabkorpa, zabpehely, puffasztott amaránt is kerül a kajákba.

Én mindenféle olajat használok, zsírt is, felváltva.

Csirkét mi is tervezünk tartani, addig is igyekszünk házit venni, tojást is. Sajnos élelmezés terén nem annyira valósultak meg a terveim, a gyerekek nagyon szeretik az édességet, a lányom az oviban eszik, amit meg ott kap, nem túl vidám.

Mosogatógépbe én keverem a szert, folyékony mosódiót használok, mellé mosóparfümöt, az ahimsa vált be, vizi liliom illattal, addig ugyan nem elég, amíg írják, de azért jó, szeretem. Ecetes vizet teszek öblítő rekeszbe, abba csepegtetek kb. 10 cseppet.

Kézmosót csinálok natúr szappanból, legközelebb illatosabb változattal tusfürdőnek is jó lesz, mert a gyerekek nem annyira rajonganak a szappanért.

Hónaljdeómat magam csinálom, sokkal jobb, mint a drága, bolti aluminiummentes. Arckrémet, testápolót csinálok még.

WCnél nem tudok a domestosról lemondani, pedig vettem kifejezett teafaolajas wcgélt, de nem érzem elég hatékonynak.

Hirtelen ennyi jut eszembe, szívesen olvasom én is, ki mivel próbálkozik!

2014. jan. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
26-os ne aggodj,parolni,sot fozni is lehet vele(mint az olaszok,pl.),mert az nem tul magas homersekleten tortenik,csak a nagyon magas,pl.180-200 fokos homersekleten szabadulnak fel belole karos anyagok!a rantott hust pl.ne abban susd :)
2014. jan. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Hú, hol is kezdjem...

Először is ecetet használok sok mindenhez. Takarításhoz és öblítéshez is.


Van egy zöldségeskertünk. Paradicsomot, retket, salátát, cukkinit, paprikát termesztünk, ja és sok-sok fűszernövényt. Imádom a fűszernövényeket. :)


Sokat próbálok sütni a családnak, de azért vásárolunk pékségben is. Limara receptjeit használom. Sütök kenyeret, péksüteményt, mindent.


Zablisztet és rizslisztet használok. Kókuszolajjal, zsírral és olíva olajjal főzök.


Testápolót anyósom csinál nekünk, ahogyan arckrémet is. NEki ez a hobbija. Sheavajas, kakóvajas és hasonló dolgokat. Sheahabot is készít.


Nem használunk tusfürdőt, mannáról rendelünk szappant.


Az almaecetet most kezdem felfedezni, jó egy csomó mindenre.


Pont a héten beszéltem egy nénivel, tud nekünk egész évben kukoricán tartott, vidáman kapirgáló csirkét, tyúkot biztosítani.


A kolbászt, a sonkát és a szalámit a férfiak csinálják nálunk. Ebben élik ki magukat. :) Kevés felvágottat veszek.


A pelusokat mostan fél évig, de feladtam. :)


Persze vásárolok boltban, nem csak piacon és lecsúsznak a tejszeletek vagy a cserpes termékek, veszek Persilt és virslit is, mert imádom. :)


Nem veszek gyerekjoghurtokat, mi sem nagyon eszünk. Csinálok magam túrókrémet meg ilyeneket. NYírfacukrot használok, csináljuk a baracklekvárt, nem vesszük.

2014. jan. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

Jajj nagyon örülök,hogy még érkeztek válaszok!Érdemes volt újra kiemelni!

27-es

Mi az a családellátós liszt?

Kézmosót,hónaljdeót,arckrémet testápolót hogyan készíted??


Ugyanez a kérdésem a 29-es válaszolóhoz is,hogyan készíted a testápolót,arckrémet??


Mindent írjatok le részletesen légyszíves!

2014. jan. 23. 12:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!