Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Mivel próbáljátok...

Anyukák! Mivel próbáljátok egészségessebbé tenni gyermeketek, családotok életét?

Figyelt kérdés

Régóta fogalmazódik meg bennem ez a kérdés!

Szedjünk össze pár dolgot,hátha tudunk tanácsokat,ötleteket adni egymásnak!

Nemcsak egészségessebb dolgokra gondolok,hanem spórolási tippekre!

Leírom én miket változtattam már vagy mikre gondolok!

A kenyeret sütöm,olyan sok rémtörténetet hallottam már hogy miket tesznek a mai kenyerekbe(adalékanyagok,színezők és társai)Az itthon sütött meleg kenyérnek párja nincs!

A bolti vacak felvágottak helyett készítek tojáskrémet,házi májpástétomot,padlizsánkrémet!Háztól veszek füstölt kolbászt,szalámit,májast!

Házi bodzaszörpöt,eperszörpöt iszunk!Saját készítésű ketchupot esznek a fiaim(plusz paradicsomlé,savanyúság,lekvár)

Csirkéket nevelünk-a boltihoz képest 1000x jobb!

Idén szeretnénk egy kis konyhakertet is és nem a boltit kell megvenni ami ki tudja milyen vegyszrekkel van kezelve!

Ecettel öblítek!Olvastam már itt Anyukától aki nem használ mosóport hanem mosószappant felold ásványvízben és azzal mos!Ecetet egyébként vízkőtlenítésre is használok!

Fürdeni 100%-os mindenféle kőolajszármazékoktól mentes körömvirágos fürdetőt használunk!Fogmosásra 100 % aloe vera!stb stb

Szóval ilyenekre gondolok!

Írjatok még tippeket ki mit változtatott életén!

Nagyon érdekelne hogy valaki készít-e pl testápolót,arckrémet babájának/gyermekének/a családnak?


2014. jan. 14. 12:33
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

Sziasztok,


én is sokat szoktam ilyeneken gondolkodni és köszönöm az eddigi jó ötleteket is.

A mosáshoz 1/3 mosópor-2/3 mosószóda keveréket adok és minen gyönyörű tiszta, nem megy el a színe semminek.

A mosószódát egyébként pl. én arra is használom, amikor a főzőlapra kifut és ráég valami- megnedvesítem a felületet, rászórom a szódát és letakarom papírtörlővel- felszedi a ráégett anyagot, akár zsírt is- tepsit is lehet így beáztatni, súrolni és környezetbarátabb, mint a sok bolti súroló.

Nagyon szeretem a Frosh (békás) környezetbarát termékeit (szódás konyhapultfertőtlenítő és az isteni illatú mandulás öblítőszer-utántöltője). Nagyon jó áron szoktam bevásárolni belőle, ha a DM-ben van kuponos akció, illetve a Müllerben nagy a választék ilyenekből és ha glamour vagy joy kuponok vannak (a kolleganőim ilyenkor megbolondulnak :), akkor ezt elkérem tőlük, így ott -20%.


Ecetes vízzel jó felmosni is, a domestost nem is használom, nincs otthon ilyen szerünk. Amikor a kisfiam mászós pici volt, akkor szerettem az ecetes felmosást, mert tudtam, hogy ha véletlenül nyalja is a padlót, nem lesz baja tőle.


Nyáron néha vannak hangyák nálunk, arra szuper a sütőport kiszórni (2 hetente érdemes újra tenni belőle)- ha egy kisgyerek ebbe is belekóstol, nincs belőle nagy gond.


Ha valamit nagyon muszáj lenne sterilre fertőtleníteni, akkor van otthon egy marék klórtabletta, de nem szoktam használni.


Segítsetek nekem kérlek: hogy öblítetekk illóolajjal? Mibe csöpögtetitek? Nem ragad bele a mosógép öblítőszer adagolójába? Milyen márkát és hol veszitek (Bp-i vagyok)? mert gondolom a minőségen is sok múlik...

A teafaolajat hogy lehet wc-ben használni? Csak belecsepegtetek párat a kagylóba, mint a párologtatóba vagy hogyan?


Felvágottat mi sem eszünk, én szeretem a sütőzacskóban egyben sütött csirkemellett, akár hidegen is vékony szeletekben- fűszerezni sokféleképpen lehet.


(én a tojáskrémbe mustárt is szoktam tenni :)


A férjem és a kisfiam öltözködésügyileg könnyebb helyzetben van: nekik fehérneműt, zoknit, pólót, pamut melegítőt, pizsamát csak és kizárólag öko minősítésűt veszünk (ökopamut)- itthon is lehet időnként kapni pl. a lidl, aldi kínálatában (babáknak is bodyt!), rendszeresen a H&M, C&A kínálatában is.

Kávét is UTZ minősítettet veszünk.


Köszönöm a segítséget az olajokkal.

2014. jan. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

Rácsöpögtettem vattára a teafaolajat és körbetörlöm a wct. belül pedig szódabikarbóna-ecet-forróvíz.


Eszembe jutott még, nem olajjal főzök, amióta megtudtam, hogy az olajban van alvadásgátló, csak nincs ráírva. Azóta síma disznózsírt használok. Mi soványak vagyunk, alacsony koleszterinszinttel :)


Ecetes öblítő bele 1-2 csepp illóolaj.


Feltörölni gázon forralt lobogó forróvíz, bele ecet, pici alkohol és teafaolaj. Hatékony és az illata is jó! :)

2014. jan. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

Én kérdeztem a használatot, köszönöm a gyors választ és a tanácsot, ki fogom próbálni.

Már csak egy kérdésem lenne: hol és milyen márkát veszel a teafaolajból?

köszönöm.

2014. jan. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Aromax. DM ben veszem.
2014. jan. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát!

Jó olvasni újjabb tippeket és örülök,hogy ti nektek is hasznotokra válik ez a kérdés!

9-es Te hogy készíted a túrót,sajtot,joghurtot??

2014. jan. 14. 19:36
 16/31 A kérdező kommentje:
Ez az illóolajos öblítés is szuper ötlet!
2014. jan. 14. 19:56
 17/31 anonim ***** válasza:

11-es vagyok ismét.

Ma reggel az jutott még eszembe, hogy nálunk nagyon kevés sima fehér cukor fogy (pedig szoktam sütni, főzni).

Barna nádcukrot tartunk inkább, illetve nyírfacukrot és steviát is, valamint még édesítőszert (de ezt csak felnőtteknek, vendégeknek, illetve én szoktam meg a kávémba).

A kisfiamnak is nádcukor-nyírfacukor keverékből sütök sütit (édes lesz, jó lesz, észre sem lehet venni a különbséget), a barátnőm anyukája idén áfonyalekvárt főzött nyírfacukorral és nagyon jól sikerült :)


Az egészséghez tartozik még az is, hogy minden nap van zöldség, gyümölcs frissen, nyersen és még a szendvics, bundás kenyér stb. ételekhez is adok paradicsomot, paprikát, póréhagymát stb.- nagyon kevés olyan hideg étel van, amihez ne lehetne. A kisfiam minden nap kéri az olivabogyót, ő a legnagyobb fogyasztó a családban :), még a túrós tésztához is követeli.


Hidegen sajtolt olivaolajat és libazsírt használok a főzéshez, húst zacskóban zsiradék nélkül sütök, panírozott, olajos dolgokat sosem csinálok.


Ennyi jutott még eszembe és én is örömmel olvasom a hozzászólásokat.

2014. jan. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Kenyérsütőhöz jó kenyér receptet szívesen vennék.
2014. jan. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Nem néztem, hányas voltam, de mi kókuszolajjal sütünk-főzünk :-)
2014. jan. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Nálunk még a spórolás időszaka van, igyekszem nem sokat költekezni. Nemsokára megyek vissza dolgozni, és remélem egy-két reformot be tudunk vezetni. Addig is:

csirkéink vannak, ergo hús, tojás megvan. minden évben veszünk egy disznót (rokontól), így a hús is megoldott. Kertben megtermeljük az alapvető zöldséget. Befőzünk .Paradicsomlevet, befőttet, lekvárt, szörpöt savanyúságot nem veszünk, van házi. A fagyasztókat célirányosan tömöm tele.

Takarítani ecettel, szódabikarbónával szoktam. Újabban csökkentem a mosószer mennyiségét, és pótolom szódával. Ez az illóolajas+ecetes öblítő tetszik, utánanézek hogy kell. kenyerem magam sütöm. Házizsírral főzök (még akkor is, amikor az olaj volt a favorit).

Szerencsére a párom abszolút partner a dologban, sőt. A szörpöt, savanyúságot, befőttet, p.levet mindig ő csinálja:)

2014. jan. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!