Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak a Lego, ami számít?

Csak a Lego, ami számít?

Figyelt kérdés
Bátyám fiainak (5 évesek lettek) most volt a születésnapjuk. A szülőktől egy-egy Lego-t kaptak ajándékba, természetesen nagy volt az öröm, nagyon szeretik a Legot. Mentünk mi is a férjemmel köszönteni őket, és már akkor szajkózták a gyerkőcök, hogy "de jó megint kapunk legóóót, mikor bonthajtjuk már ki a legóóót!?" A helyzet viszont az, hogy mi nem Legot vettünk nekik. Kaptak egy-egy melegítőt és egy ilyen építős játékot közösen. Hát nem volt nagy örömködés... Bátyámék persze mondták, hogy tessék megköszönni, meg is köszönték, de látszott rajtuk a csalódottság. Kicsit én is kellemetlenül éreztem magam, mert mi jó szívvel vettük az ajándékot, azt gondoltam örülnek majd. Nyilván nem haragszom senkire, a fiúk egyébként nincsenek elkényeztetve. Szerintetek jó az, ha kapnak még Legot mostanság? Hiszen jön a karácsony is, valószínűleg az lesz az ajándékuk ismét. Amit egyébként hasznosnak tartok, hiszen a Lego jó dolog, nem ezzel van a problémám. De például tudom azt, hogy a nagyszülőktől is biztosan nem azt fognak kapni, nekik biztosan rosszul fog esni, ha a fiúkat abszolút nem érdekli majd amit ők vesznek. Ti mit tennétek? Férjem szerint nincs ezzel semmi gond. Szerintem viszont nem jó, ha mindig azt kapnak, amit kívánnak, mert így nem értékelik eléggé az ajándékokat.

2016. dec. 19. 11:10
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
98%

Fiam nem egy kovetelozo gyerek, eleg jolnevelt, de a ruhanak egyaltalan nem orul. Neki az nem ajandek.

O is leginkabb a legonak orul. Fog mast is kapni, konyveket, tobbet is, de a tuti ajandek a lego;)

2016. dec. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
94%

melegitonek nyilvan nem orulnek, gyerekbol vannak...

Szerintem sem gond ha nem mindig azt kapjak amit kitalalnak maguknak.

2016. dec. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim válasza:
100%
A gyerekek nem tudnak még egyszerűen örülni a komolyabb dolgoknak, őket egyszerűen még más érdekli. Majd ha nőnek megváltozik az izlésük is.
2016. dec. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
97%
Melegítőnek még én se örülnék :))) Nyilván nem fog örülni neki a gyerek, ezt godnolom tudtad. Szeirntem a lego jó ajándék, elérhető, kreatív, nem hülyeség :) Én inkább azt vennék, ha azt szeretik. Úgyis kinövik pár éven belül.
2016. dec. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
30%

a ruháknak nem szoktak még ilyenkor örülni (a szülők inkább) - a játékot meg később, ha már játszanak vele, akkor fogják értékelni.

Nagy gond azért nincs itt.

*

A lego jó, de az helyes, hogy ne csak az legyen, A legonál értékesebb lehet egy faépítő: mert ott keresi az egyensúlyt, felfedezi a szimmetria jelentőségét az erőjátékban, ha az anyag természets, akkor jobban átlátja, jobban érti stb [erről sokat tudnék beszélni, mert ezzel (is) foglalkozom)

Itt nagyon sok jó kreatív építőt találtok

[link]

ez a rönképítő nagyon jó, fakötésekkel

[link] epit-jatekok/2399-ronkhaz-55-db-os.html

*

a legjobb játékok, anyagok, amiből alkot (a lego egy ilyen, de még sok más is van)

vázlatfüzet, méhviasz tégla (azzal jó 7-8 évig dolgozni, biztos, hogy jól fogja,úgy ahogy a krétát kell, nem úgy mint a ceruzát) festékek

[link] waldorf-termekek/860-mehviaszkreta-8-szin-femdobozban-tegla.html

2016. dec. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:

A melegítő nem ilyen snassz szürke-kék, hanem a kedvenc mesefigurájuk van rajta, így lehet én vagyok fura, de azt hittem örülnek majd neki. Nem egy zseblámpát kaptak azért...

Mivel a legot szeretik, így azt gondoltam eleve az építőjáték jó ötlet lesz.

2016. dec. 19. 11:33
 7/45 anonim ***** válasza:
98%

A Lego nagyon nagyon jó ajándék. És örök. Mind minőségre, mind játék élményre. Maradandó. ÉS a legjobb benne, hogy a végtelenségig lehet növelni a készletet. Vannak olcsóbb kisebb készletek, és drágább nagyobbak.


Szerintem az a jó, ha ajándékozásnál olyat kap a gyerek, amit szeretne. Bárki bármit mond. Mert ha Legora vágyik, és gyurmát kap, ha megfeszülsz, sem fog örülni neki...


Mi ezt úgy oldjuk meg a családban, hogy körbekérdezzük a szülőket, hogy melyik gyerek minek örülne.

3,5 éves fiam is elsorolta a kívánságait, persze neki több volt, mint amit kap, így lehetett válogatni, és csak meglepi lesz egy kicsit.


AZt hiszem, ha egyszer nekiáll legózni (mert a nagy Duplo készletet már nem növeljük), szinte ő is csak Legot fog kérni, annyira változatos.



Nem tudom milyen építő játékot vettetek, de ha legóznak, akkor vagy legó, vagy teljesen más játék lett volna jó. Mert így egy legóhoz hasonlító dolgot kaptak, de nem legót. Meg az is lehet, hogy a szülők mondogatták nekik, hogy biztos valami legót kapnak tőletek, és ezért volta lelkesedés.

2016. dec. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
100%

ilyen korú gyerekek vannak a családban 1-2-2-4-6-6-8 évesek, és alap, hogy csak úgy veszek meg bármit, ha a szülővel egyeztetetek. És bizony engem is megkérdez mindenki, hogy mit szeretne a 6évesem. Ha pl csak legóval szeret játszani, és megkérdeznek, akkor én is a legót mondom, még ha 20. készletről is van szó. van ebből is kicsi, olcsóbb készlet, aminek ugyanúgy tud örülni, mint a méregdrága nagynak... de még az utánzatnak is örül, csak "lego" legyen, vagyis kompatibilis.

Karácsonykor de pláne azt kapjon a gyerek, amit szeretne, hiszen az angyaloknak, Jézuskának teljesíteni kell a kívánságokat (ezzel párhuzamosan megvan az az előnye is a dolognak, hogy mondjuk nem a mamára haragszik, ha nem az van a fa alatt, amit szeretett volna).

Szerintem férjednek van igaza :)

2016. dec. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
95%

"Mivel a legot szeretik, így azt gondoltam eleve az építőjáték jó ötlet lesz."

ha legózni szeretnek és kapnak egy csomag geomagot (szándékosan hasonló jó minőségű és jól fejlesztó, drága játékot írtam), annak nem örülnek a gyerekek. egyszerűen csak mert nem lego. ennél még bosszantóbb, ha olyan építőről van szó, ami no name és így esetleg nem bővíthető, de minek is kellene bővíteni, amikor ott a lego?

alig vártam, hogy megszabaduljak a gyerek innen-onnan ajándékba kapott műanyag kockáitól, és csak olyan maradjon otthon, ami kombinálható. nem kell, hogy lego legyen, van kínai utánzat, van duplo, van megabloks... a lényeg, hogy minden mindennel összeépíthető.

2016. dec. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:

Értem amit mondotok, praktikusság és kívánság teljesítés. Nem tehetek róla, de mindig két dolog jut eszembe, ha a gyerekeknek vaó ajándékozásról van szó:

Az egyik: más gyerekek annak is örülnek, ha néha ritkán kapnak bármilyen ajándékot. Sok szülőnek arra sem telik, hogy karácsonyfájuk legyen. Úgy gondolom, a gyerekeknek fontos tudniuk az értékrendet már óvodás koruktól legalább. Másképp csak az a vágy lesz bennük hogy minél-minél többet, aztán lehet nem is játszanak vele annyit, mert már előre azt várják, hogy mi lesz a következő.

Másik dolog: én nem vagyok túl idős még úgy gondolom (26) a családom nem kellett hogy nagyon nélkülözzön sosem, minden gyermekkori karácsonyra úgy gondolok vissza, hogy csodálatosak voltak. Nem kérdezgette senki a szüleimet hogy melyik sokezer forintos játékot vegyék meg, nem jelentették ki Anyukámék, hogy csak a Fisher Price jöhet szóba a kislányuknak. Ha kaptam/kaptunk pl. egy nagy puzzle-t meg egy-egy pár zoknit, esetleg mesekönyvet máris elég volt.

Nekem szörnyű érzés látni amikor a közösségi oldalon az anyukák szidják egymást, hogy ki stoppolta le előbb magának az eladó játékot. Vagy amikor karácsony előtt dühös, stresszes szülők róják az áruházat, mert "játék kell a gyereknek". Azt gondolom, az ünnep a szeretetről kell, hogy szóljon. Ha valaki meg tudja venni a drágább ajándékot, az természetesen miért nélkülözzön, ez teljesen természetes, mindenki a legjobbat akarja a családjának. De nem szabadna megfeledkezni arról, hogy a legnagyobb ajándék nem az kell hogy legyen, hogy mi van a fa alatt.

Gondoljatok csak arra, amikor a gyerekek rajzolnak nektek valamit. Mennyire izgatottan tudják átadni, érződik hogy szeretettel készítette nektek. Visszafelé is ugyanúgy működhet szerintem. Hiszen itt sem egy értékes dologról van szó, egy szülőnek viszont igazi kincs tud lenni.

2016. dec. 19. 12:29
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!