Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak a Lego, ami számít?

Csak a Lego, ami számít?

Figyelt kérdés
Bátyám fiainak (5 évesek lettek) most volt a születésnapjuk. A szülőktől egy-egy Lego-t kaptak ajándékba, természetesen nagy volt az öröm, nagyon szeretik a Legot. Mentünk mi is a férjemmel köszönteni őket, és már akkor szajkózták a gyerkőcök, hogy "de jó megint kapunk legóóót, mikor bonthajtjuk már ki a legóóót!?" A helyzet viszont az, hogy mi nem Legot vettünk nekik. Kaptak egy-egy melegítőt és egy ilyen építős játékot közösen. Hát nem volt nagy örömködés... Bátyámék persze mondták, hogy tessék megköszönni, meg is köszönték, de látszott rajtuk a csalódottság. Kicsit én is kellemetlenül éreztem magam, mert mi jó szívvel vettük az ajándékot, azt gondoltam örülnek majd. Nyilván nem haragszom senkire, a fiúk egyébként nincsenek elkényeztetve. Szerintetek jó az, ha kapnak még Legot mostanság? Hiszen jön a karácsony is, valószínűleg az lesz az ajándékuk ismét. Amit egyébként hasznosnak tartok, hiszen a Lego jó dolog, nem ezzel van a problémám. De például tudom azt, hogy a nagyszülőktől is biztosan nem azt fognak kapni, nekik biztosan rosszul fog esni, ha a fiúkat abszolút nem érdekli majd amit ők vesznek. Ti mit tennétek? Férjem szerint nincs ezzel semmi gond. Szerintem viszont nem jó, ha mindig azt kapnak, amit kívánnak, mert így nem értékelik eléggé az ajándékokat.

2016. dec. 19. 11:10
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:
Ti értitek azt, hogy amit ajándékba kapunk, annak örülni kell? Azért, mert aki azt nekünk vette, az valószínűleg ezzel akart nekünk kedveskedni, gondolván, hogy majd örülünk neki.
2016. dec. 19. 13:43
 22/45 anonim ***** válasza:
89%

Jó, ezt majd ha gyereked lesz, akkor magyarázd meg neki, hogy mama tudja kislányom, hogy te legot szeretnél, mesekönyvet kaptál és pont.


Értjük hogy mit mondasz, de ha megtehetem, hogy azt vegyem a gyerekemnek amit szeretne, akkor miért ne okozzak neki örömet?

2016. dec. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 A kérdező kommentje:
Egyikőjüknek hamarosan névnapja is lesz, Anyukám kötött sapkát készít neki, meg gondolom valami játékot is kap majd. Szerintetek tudni fogja a kisfiú, hogy azt a sapkát csak leemelte a Mama a boltban a polcról, vagy saját két kezével készítette neki esténként? Nem fogja tudni, egy sapka lesz csak a többi mellett. De csak akkor, ha a szülő hagyja. Ha viszont szépen elmeséli neki, hogy ezt a Mama kötötte neked, sokat készült vele, mert nagyon szeret téged, akkor az valószínűleg meg is marad benne.
2016. dec. 19. 13:48
 24/45 A kérdező kommentje:
Mert lehet, hogy a szülő megteheti, hogy megvegye, más rokon pedig nem. És akkor ő vehet bármit, csak a szülő lesz a jófej, mert ő azt vette amit kell. De ezt írtam is, hogy ha valaki megteheti, akkor nyilván vegye amit a gyerek kíván.
2016. dec. 19. 13:49
 25/45 anonim ***** válasza:
90%

"Ti értitek azt, hogy amit ajándékba kapunk, annak örülni kell? "


Mi igen, egy 5 eves meg nem.

2016. dec. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
85%

" Az a gyerek, akivel sokat beszélgetnek és játszanak, az jobban megérti azt is, hogy mit jelent az, ha valaki megkapja a kívánságát. És hogy nem szabad bedurcizni, ha nem azt kapja, amit ő kigondolt magának. Főleg, ha már egy olyat kapott. Igenis, ezt egy öt évessel már nagyon jól meg lehet beszélni."


ne haragudj, de nagyon nem tudod, hogyan működik egy 5éves gyerek!

2016. dec. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
82%

"Ti értitek azt, hogy amit ajándékba kapunk, annak örülni kell? "


de miért kell örülni neki? ki mondja azt, hogy örülni kell egy olyan dolognak, ami nekem ne kell, amit nem szeretnék, ami nem okoz örömöt?

megköszönni illik... na de ölrülni?

2016. dec. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
97%

"Egyikőjüknek hamarosan névnapja is lesz, Anyukám kötött sapkát készít neki, meg gondolom valami játékot is kap majd. Szerintetek tudni fogja a kisfiú, hogy azt a sapkát csak leemelte a Mama a boltban a polcról, vagy saját két kezével készítette neki esténként? Nem fogja tudni, egy sapka lesz csak a többi mellett. De csak akkor, ha a szülő hagyja. Ha viszont szépen elmeséli neki, hogy ezt a Mama kötötte neked, sokat készült vele, mert nagyon szeret téged, akkor az valószínűleg meg is marad benne."


ez egy tök jó dolog. meg fogja érteni, és szeretni fogja azt a sapkát, csak mert a mama csinálta. Ez így működik. Na de ha a legót szereti a gyerek, akkor a kötött sapka mellé lehetőleg ne kisvonatot kapjon. ennyi. kis figyelmesség, hogy személyre szóló ajándékot adok, amivel örömöt okozok.

2016. dec. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
67%

"De ezt írtam is, hogy ha valaki megteheti, akkor nyilván vegye amit a gyerek kíván.

"


Akkor te csóróságból nem vettél legót???

Pedig vannak olcsó kis szettek is.

2016. dec. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
81%
És akkor arra is meg fogod tanítani a gyerekedet, hogy nem szabad őszintén kimutatni az érzéseit. Mert jelenleg te most azon duzzogsz, hogy egy öt éves gyerek őszinte volt veled...
2016. dec. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!