Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak a Lego, ami számít?

Csak a Lego, ami számít?

Figyelt kérdés
Bátyám fiainak (5 évesek lettek) most volt a születésnapjuk. A szülőktől egy-egy Lego-t kaptak ajándékba, természetesen nagy volt az öröm, nagyon szeretik a Legot. Mentünk mi is a férjemmel köszönteni őket, és már akkor szajkózták a gyerkőcök, hogy "de jó megint kapunk legóóót, mikor bonthajtjuk már ki a legóóót!?" A helyzet viszont az, hogy mi nem Legot vettünk nekik. Kaptak egy-egy melegítőt és egy ilyen építős játékot közösen. Hát nem volt nagy örömködés... Bátyámék persze mondták, hogy tessék megköszönni, meg is köszönték, de látszott rajtuk a csalódottság. Kicsit én is kellemetlenül éreztem magam, mert mi jó szívvel vettük az ajándékot, azt gondoltam örülnek majd. Nyilván nem haragszom senkire, a fiúk egyébként nincsenek elkényeztetve. Szerintetek jó az, ha kapnak még Legot mostanság? Hiszen jön a karácsony is, valószínűleg az lesz az ajándékuk ismét. Amit egyébként hasznosnak tartok, hiszen a Lego jó dolog, nem ezzel van a problémám. De például tudom azt, hogy a nagyszülőktől is biztosan nem azt fognak kapni, nekik biztosan rosszul fog esni, ha a fiúkat abszolút nem érdekli majd amit ők vesznek. Ti mit tennétek? Férjem szerint nincs ezzel semmi gond. Szerintem viszont nem jó, ha mindig azt kapnak, amit kívánnak, mert így nem értékelik eléggé az ajándékokat.

2016. dec. 19. 11:10
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
96%

A LEGO az egyik legjobb dolog, amire a gyerek vágyhat. Kreatív, fejlesztő játék, és mindenki pénztárcájához illően tud válogatni belőle. Nem ettől lesz elkényeztetett a gyerek. Kaphat mást is, nyilván annak is örül, de egy ruhadarabnak egy 5 éves akkor sem fog úgy örülni, mint a kedvenc játékának.


Ha én ajándékot vásárolok valakinek, figyelembe veszem, hogy az illető minek örülne a legjobban, főleg egy gyereknél.


Nálunk a felnőttek között is van olyan illető, akivel meg szoktuk beszélni, minek örülne/mi az, amire szüksége van. Ha ő azt mondja, hogy ő egy asztali lámpát szeretne, és én ennek ellenére (ugyanolyan értékben, vagy legfeljebb 1-2 ezressel olcsóbban) veszek neki egy kardigánt, ami talán annyira nem is tetszik neki, és soha nem is fogja hordani, akkor örülnie kell az ajándékomnak? Megköszöni, jó képet vág hozzá, de örülni úgysem fog neki. Akkor már inkább költöm olyanra a pénzt, amiről tényleg tudom, hogy tetszik neki. Erről szól az ajándékozás.

2016. dec. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
90%
A férjem unokaöccse is imád legozni, így mikor szülinapja volt mindenkitől azt kért. Igaz, hogy így kapott vagy 5-6 szett legot, de olyan öröm volt az arcán, mikor nézegette a sok legot, hogy nekem eszembe nem jutott volna mást venni neki, még egy nagyon menő melegítő nacit sem...
2016. dec. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor úgy gondoljátok, menjek a sunyiba a menő melegítő nacimmal, ha olyan csóró vagyok, hogy nem veszem meg nekik a legót, amit kérnek?
2016. dec. 19. 19:16
 34/45 anonim ***** válasza:
90%

Dehogy erted...

Nem a te dolgod az ertekrend tanitasa. Nem a te gyerekeid.

Oromet akarsz szerezni? Ezt dontsd el!

Elso voltam.

2016. dec. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
76%
A gyerekek nem örülnek a ruháknak, mint ajándèk. Nem èrdekli őket. Tavaly nyáron (vègèn) voltunk egy kislány 5. szülinapi buliján, akkor voltak a nagy nyári leárazások, ès szinte mindenki hozott neki vmi ruhát. Szèpeket, de èn nem láttam tőle boldognak tőle őt, sőt... A játèkokat kereste, mert öt èvesen még játszani szeretnek. Èn ágyneműhuzatot meg törölközőt kaptam 8-9 èvesen a mamámtól, de utáltam. Egy doboz bonbonnak is jobban örültem volna, de mègis úgy kellett tennem, mintha örülnèk, mert anyu ezt kèrte tőlem. Hogy várhatod egy öt èvestől, hogy örüljön a ruhának? Ne várd, ès valószínűleg a tièd sem fog, mèg akkor sem, ha a mama kötötte a sapkát. A gyerekek a játèknak örülnek, ez van. Ha van preferencia, mint pl. itt a lego, akkor annak. Ha megteheted, akkor máskor olyat vigyèl ajándèkba, aminek örülnek, ìgy használni is fogják, ergo nem csak egy újabb porfogót kèpez majd a sarokban. (Bizony èrdemes a szülőknèl tájèkozódni.)
2016. dec. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
87%

Olyat végy neki amiröl tudod hogy örülnek neki nem az ár számit melegitő árábol vehetél volna egy olcsobb legot 2-3 ezerért már lehet legokat kapni.kb ennyi lehetet mesefigurás melegitö szett is .

Lányom 6 éves és névnapjára egy gyönyörü alkalmi ruhát kért ,azt kapot és örült neki együtt vetük meg .

Karácsonyra legot kért ,és makettet kért amit össze tud rakni clicset kért azt kap ,csupa olyat kap amit kért nem drága nagy szeteket kap hanem kisebbeket olcsobat 5000 ft alatikat de azt amit kért .tavaly babaházat kapott lányom meg egy általa kivánt társast ,társasnak örült ,babaháznak nem .

2016. dec. 20. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim válasza:
95%
Az utolsónak tökéletesen igaza van.
2016. dec. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:
Lehet vehettem volna nekik melegitő helyett legot, viszont abból csomó van már nekik, ilyen meg nincs. Ennyi erővel szólhatnék édesanyámnak hogy hagyja a fenébe a sapit is, vegyen a fonal árán legot. ;) Érdekes a felfogása pár embernek tényleg, de hát nyilván nem vagyunk egyformák.
2016. dec. 21. 15:41
 39/45 anonim ***** válasza:
87%

"Lehet vehettem volna nekik melegitő helyett legot, viszont abból csomó van már nekik, ilyen meg nincs"


Vehettél volna egy pár sílécet. Az sincs nekik biztosan.


Attól, hogy valami nincs nekik, még nem biztos, hogy örülnének, ha lenne. Egy jól bevált játék bővítése, amivel szeretnek játszani, az jó ajándék.

2016. dec. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:
Csak hog síelni nem tudnak, ruhát meg hordanak. Kezd nevetségesbe átmenni.
2016. dec. 21. 17:41
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!