Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak a Lego, ami számít?

Csak a Lego, ami számít?

Figyelt kérdés
Bátyám fiainak (5 évesek lettek) most volt a születésnapjuk. A szülőktől egy-egy Lego-t kaptak ajándékba, természetesen nagy volt az öröm, nagyon szeretik a Legot. Mentünk mi is a férjemmel köszönteni őket, és már akkor szajkózták a gyerkőcök, hogy "de jó megint kapunk legóóót, mikor bonthajtjuk már ki a legóóót!?" A helyzet viszont az, hogy mi nem Legot vettünk nekik. Kaptak egy-egy melegítőt és egy ilyen építős játékot közösen. Hát nem volt nagy örömködés... Bátyámék persze mondták, hogy tessék megköszönni, meg is köszönték, de látszott rajtuk a csalódottság. Kicsit én is kellemetlenül éreztem magam, mert mi jó szívvel vettük az ajándékot, azt gondoltam örülnek majd. Nyilván nem haragszom senkire, a fiúk egyébként nincsenek elkényeztetve. Szerintetek jó az, ha kapnak még Legot mostanság? Hiszen jön a karácsony is, valószínűleg az lesz az ajándékuk ismét. Amit egyébként hasznosnak tartok, hiszen a Lego jó dolog, nem ezzel van a problémám. De például tudom azt, hogy a nagyszülőktől is biztosan nem azt fognak kapni, nekik biztosan rosszul fog esni, ha a fiúkat abszolút nem érdekli majd amit ők vesznek. Ti mit tennétek? Férjem szerint nincs ezzel semmi gond. Szerintem viszont nem jó, ha mindig azt kapnak, amit kívánnak, mert így nem értékelik eléggé az ajándékokat.

2016. dec. 19. 11:10
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
97%

Akkor te maradj következetes, ès ezentúl vegyèl nekik zoknit, sapkát, fürdőgatyát, kìsèrőnek meg gyurmát, vagy valami hasonlót, ami a kèzügyessègüket is fejleszti. Ès közben megtanulhatják azt is, hogy nem kapják meg mindig, amire vágynak, ès a kis dolgokat is becsülni illik.

Azèrt ne lepődj meg, ha nem te leszel a kedvenc nagynènijük.

2016. dec. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
95%

Nagyi kötött sapkája ,más dolog az személyes ajándék ,de te tudtad hogy szeretik legot de direkt nem vetél nekik azt inkább melegitött csak azért mert már sok van nekik csakhogy

Legobol sokféle van mindig lehet hozá venni egy ujabb készletet amivel boldogan játszanak ,órákon át.ugyhogy látszik hogy nincs gyereked és még legokat sem ismered jol .

2016. dec. 22. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim válasza:
85%
Utolsó 2-nek is igaza van.
2016. dec. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim válasza:
15%
Kérdező szerintem teljesen igazad van!
2017. jan. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
100%

Bar tavalyi kerdes es csak most talaltam ra de ki tudja, tanultal-e a tavalyi helytelen felfogasodbol es iden szukseg lesz-e tanacsra.


Alap: ha ajandekozok, oromet akarok szerezni. (azt adok ami a legnagyobb oromet okozza)

2. szamu alapszabaly: ha ajandekozok, az AJANDEKOZOTT ertekrendjet tartom szem elott, nem a sajatomat (szerinted te jo ajandekot vettel, te orultel volna neki, de egy 5 eves nem ugyanaz a szint, vagy ha igen, baj van! Es nem, nem az 5 evessel)


3. alapszabaly: egy hobbival rendelkezo ember (tokmindegy hogy 50 eves belyeggyujto vagy 5 eves legomanias) a hobbijaval kapcsolatos dolgot mindig tobbre ertekel, mint ami az AJANDEKOZO szerint huu de f.asza ajandek.


Ha ezeket szem elott tartod, nem fogsz immar 27 eves fejjel iden is hisztizni amiert nem a megfelelo ajandekot adtad. Es nem, nem kell mindennek orulni, max megkoszonni. Azt illik termeszetesen. De mas megkoszonni es nem orulni es mas dolog valoban orulni.


4. szabaly: Ha az autopalyan mindenki veled szembe jon, akkor bezony Te vagy a rossz savban! (1 kivetellel az OSSZES valasz szerint rossz a felfogasod. Tudod ezen el kell gondolkodni, es nem felhaborodni.)


26 voltal, a gyerekek 5....es megsertodsz mert nem orultek elegge annak, amit nem is szerettek volna. Ez gyerekes es nevetseges.

2017. nov. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!