Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak a Lego, ami számít?

Csak a Lego, ami számít?

Figyelt kérdés
Bátyám fiainak (5 évesek lettek) most volt a születésnapjuk. A szülőktől egy-egy Lego-t kaptak ajándékba, természetesen nagy volt az öröm, nagyon szeretik a Legot. Mentünk mi is a férjemmel köszönteni őket, és már akkor szajkózták a gyerkőcök, hogy "de jó megint kapunk legóóót, mikor bonthajtjuk már ki a legóóót!?" A helyzet viszont az, hogy mi nem Legot vettünk nekik. Kaptak egy-egy melegítőt és egy ilyen építős játékot közösen. Hát nem volt nagy örömködés... Bátyámék persze mondták, hogy tessék megköszönni, meg is köszönték, de látszott rajtuk a csalódottság. Kicsit én is kellemetlenül éreztem magam, mert mi jó szívvel vettük az ajándékot, azt gondoltam örülnek majd. Nyilván nem haragszom senkire, a fiúk egyébként nincsenek elkényeztetve. Szerintetek jó az, ha kapnak még Legot mostanság? Hiszen jön a karácsony is, valószínűleg az lesz az ajándékuk ismét. Amit egyébként hasznosnak tartok, hiszen a Lego jó dolog, nem ezzel van a problémám. De például tudom azt, hogy a nagyszülőktől is biztosan nem azt fognak kapni, nekik biztosan rosszul fog esni, ha a fiúkat abszolút nem érdekli majd amit ők vesznek. Ti mit tennétek? Férjem szerint nincs ezzel semmi gond. Szerintem viszont nem jó, ha mindig azt kapnak, amit kívánnak, mert így nem értékelik eléggé az ajándékokat.

2016. dec. 19. 11:10
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
82%

"Úgy gondolom, a gyerekeknek fontos tudniuk az értékrendet már óvodás koruktól legalább."


Ugye nincs gyereked?

2016. dec. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
26%

hihetetlen, hogy az ötöst lenullázzátok,


annyira értelmetlen ez az egész gyakori!

2016. dec. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
94%

Kedves kérdező!

Az, hogy te kisgyerekként nem tudtál róla, egyáltalán nem jelenti azt, hogy anyudékat nem kérdezték meg a rokonok, hogy kirakót vegyenek-e a gyereknek, vagy mondjuk inkább fröccsöntött állatkertet.

Hidd el, hogy egyeztettek a nagyok akkor is, amikor te még szentül hitted, hogy a Jézuska hozza a fa alá a cuccot.

Azt meg gyerekként sem értettem soha, hogy az, hogy kovácspisti megelégszik legó helyett a maxibloks-szal, milyen összefügésben van a kis kolompárgandalf nélkülözésével és azzal, hogy nekik fára sem telik. (kb mint az evés: "mi kidobjuk, mások meg éheznek." Miért? ha nem dobjuk ki, akkor nem fognak éhezni?)

2016. dec. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 A kérdező kommentje:
Én nem nulláztam le senkit. Sajnálom, ha az a kérdés merül csak fel, hogy nekem van-e gyerekem. Az meg még inkább, ha úgy gondoljátok, hogy csak a "kolompárgandalf"-ok vannak olyan helyzetben, hogy nem telik fára. Ne dugjuk homokba a fejünket.
2016. dec. 19. 12:57
 15/45 anonim ***** válasza:
90%
Csak azert mert lathatoan nem tudod felmerni hogy mi a realis elvaras egy 5 eves gyerekkel szemben.
2016. dec. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
94%

"Az egyik: más gyerekek annak is örülnek, ha néha ritkán kapnak bármilyen ajándékot. Sok szülőnek arra sem telik, hogy karácsonyfájuk legyen."


Fiam kiscsoportos ovis. Az oviban lehetett "örökbe fogadni" egy ajándékozás erejéig szegény gyereket.

Gondoltam akkor összekötöm a kellemeset a hasznossal, megajándékozunk egy fiammal hasonló korú kisfiút, és a fiam is látja, hogy nemcsak kapni, hanem adni is jó. AMikor jeleztem a szervezőnek, mekkora gyereket szeretnénk megajándékozni, a válaszában leírta a fiú nevét, életkorát, és hogy mit szeretne kapni.

Ennyit a "szegények örüljenek bármilyen ajándéknak" elvedről...


De tényleg nem értem, ha szeretnek legózni, minek viszel nem lego építőjátékot???

Akkor már vittél volna valami totál mást.

Nem értem, mi olyan nehéz abban, hogy a gyereknek teljesítve legyen a kívánsága, miért jó, hogy "nesze, örülj neki, akármi is az, nem baj, hogy nem szeretted volna".

2016. dec. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 A kérdező kommentje:

Attól, hogy építő játék, még lehet totál más. ;) Az is volt.

Teljesült a kívánság, hiszen kaptak legót a szülőktől. A lényeg az volt, hogy semmi más nem okozott örömöt, csak az. Az pedig elég széles skálán mozog, hogy mennyire fejlett érzelmileg egy óvodás korú gyerek. Az a gyerek, akivel sokat beszélgetnek és játszanak, az jobban megérti azt is, hogy mit jelent az, ha valaki megkapja a kívánságát. És hogy nem szabad bedurcizni, ha nem azt kapja, amit ő kigondolt magának. Főleg, ha már egy olyat kapott. Igenis, ezt egy öt évessel már nagyon jól meg lehet beszélni. Persze ha folyamatos a kommunikáció vele, nem csak rászólunk, hogy köszönje meg.

2016. dec. 19. 13:36
 18/45 A kérdező kommentje:

#16-os válaszoló!

Egy szegényebb kisgyereknek is ugyanúgy van kívánság, nem erről van szó. Csak lehet, hogy ha mást kap, akkor annak is örül.

2016. dec. 19. 13:37
 19/45 anonim ***** válasza:
87%
Ha te szeretnél egy pulóverz, akkor örülsz neki ha kapsz két konyharuhát?
2016. dec. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 A kérdező kommentje:
Igen ;) De ne hasonlítsuk össze a kettőt.
2016. dec. 19. 13:41
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!