Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ha nem lehetne saját gyereked,...

Ha nem lehetne saját gyereked, örökbefogadnál, vagy sem?

Figyelt kérdés
Ha a no "miatt" nem lehet kozos gyereke egy parnak, es a no orokbe akar fogadni, de a ffi nem, akkor szerinted kinek van ugymond igaza?

2016. dec. 22. 23:24
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
67%
Én nem, párom sem. Mi nem lettünk volna alkalmasak rá. Én tipikusan olyan ember vagyok, aki a saját gyerekét szereti, de a másokét nehezen viselem el.
2016. dec. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
52%

Az én férjem semmiképpen nem fogadna örökbe. Ő az a beállítottságú, hogy nem tudná más gyerekét nevelni. (ha nekem lett volna egy előző kapcsolatból, most nem lennénk házasok).

Én nem tudnám eldönteni. Vannak okok, amiért igen, és vannak okok, amiért nem.


Szóval összegezve: mi biztos nem fogadnánk örökbe gyereket.


Ebben a kérdésben senkinek nincs "igaza", ez nem eldöntendő kérdés. Máshogy látják a dolgot. És sajnos ez meg fogja keseríteni hosszútávon a kapcsolatot. Ha örökbe fogadnak azért, ha nem, akkor azért.

2016. dec. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a kérdésben nem igazán van kompromisszum. Ha az egyik fél nem akarja a gyereket (legyen az vér szerinti vagy örökbe fogadott) akkor nem szabad azt vállalni. Ennek ellenére rengetegen nem így tesznek, aminek meg is vannak a káros következményei.

Én nyitott vagyok az örökbe fogadásra, a párom viszont csak akkor ha nem lehet saját gyerekünk semmilyen más módon. De igazából nagyon nem nyitott rá, de nagyon vágyik egy gyerekre szóval biztos vagyok benne hogy adott esetben elfogadná és nagyon szeretné a nem vérszerinti gyereket is.

Ennek közös döntésnek kellene mindig lennie, elsősorban a gyerek érdekében, másodsorban a kapcsolat érdekében, de ez egy családban szinte elválaszthatatlan egymástól.

2016. dec. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
73%
Valószínűleg én igen, de a férjem nem, de nem tudom, ebben a helyzetben hogy döntöttünk volna élesben. Ha az egyik megőrülne gyerek nélkül, a másik meg pont a gyereket nem bírná sajátjának elfogadni, egymáshoz mégis ragaszkodnak, akkor sajnos nincs jó megoldás.
2016. dec. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
44%
Én igen, de a feleségem tuti nem. Bár mindketten szeretjük a gyerekeket, őt más gyerekei idegesítenek. Nekem nem lenne gond, ha újszülött kora óta velünk élne. Viszont egy 5-6 éves gyereket már én sem tudnám sajátomként szeretni.
2016. dec. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
44%

Mindkét felet meg tudom érteni az adott szituban, viszont azt is meg kéne gondolni, hogy érdemes-e együtt folytatni tovább. Akárhogy is döntenének az egyik félnek az nem lenne jó, lehet egy idő után ez annyi konfliktust szülne hogy elmérgesedne a helyzet.


Ha én lennék ilyen szituban nem fogadnék örökbe gyereket, még baba korban sem. Neveltem már hosszabb ideig más gyerekét, és hiába szerettem sajátomként, és mindent megtettem érte, ha valami konfliktus volt megkaptam a "ne szólj bele, nem vagy az anyám!" mondatot. Ha baba kora óta nevelnék egy gyereket, előbb utóbb akkor is kiderülne egy idő után, hogy nem mi vagyunk az igazi szülei, és hogy azután mi történne azt én nem bírnám elviselni lelkileg. De mondom ez egyéni vélemény, teljesen meg tudom érteni azt is aki minden nehézséget vállalva szeretne gyereket.

2016. dec. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
Mi örökbefogadásra várakozunk és miattam (feleség) nem jön a vérszerinti baba (szebben is hangzik, mint a saját/nem saját). A családban több örökbefogadás is történt, így tudjuk, hogy ez nem a világ vége, hanem egy új világ kezdete. De az tény, hogy nem való mindenkinek. Ha elindítjátok a folyamatot, akkor mentek tanfolyamra is, ahol (többek közt) a mások által leírt "nem vagy az anyám/apám" hátterére és válaszlépéseire is kaptok megoldást. :) Viszont azt még el kell mondani, hogy a gyerekvállalásnál amúgy is, de az örökbefogadásnál többszörösen igaz, hogy 2 pár közül, ha valaki nemet mond, az mind a kettőtökre nemet jelent. Rengeteg dolgot kellene megválaszolnotok a kortól a nemig, a származástól az egészségi állapotig. Ha már most nem akar belevágni, akkor ezek sem fognak menni és nem is szabad eröltetni. Neked viszont el kell gondolkoznod, ahogy írták is, hogy tudsz e gyerek nélkül élni vagy sem. Sajnos szerintem, ha el is fogadod, akkor is elő fog jönni később, de kívánom, hogy ne legyen igazam! Minden esetre, ha az örökbefogaádsról bármi kérdésed van, írj csak rám nyugodtan, hátha tudok segíteni. :)
2016. dec. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
71%
Elmeleti síkon,mikor beszéltünk róla mindketten igent mondtunk...mivel éles helyzetre nem.került sor,igy nem tudom
2016. dec. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
93%
Mi ott voltunk az örökbefogadás kapujában. Mind a ketten úgy gondoltuk, hogy ha másként nem sikerül, akkor nekünk ez jelenti a további közös utat a családunkig. 6 év várakozás után úgy beszéltük meg, hogy ha nem sikerül a 3. lombikunk sem, akkor beadjuk a papírokat. De sikerült! 9 hetes vagyok, ikrekkel! Úgy látszik ez lesz mi utunk...
2016. dec. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
62%

Ez nem csak a házaspárrol szól, hanem mind a kettőjük családjáról is.

Ha a férjem egyedüli gyerek, vagy a testvéreinek nem lehetne egészséges gyereke, akkor nem vehetném el a családtól az utód lehetőségét, hogy kihaljon a család.


Ha 100% biztos, hogy nem lehet gyerekem, akkor nem örökbefogadnék, hanem nevelőszülő lehetőséget keresnék, de férj nélkül.

2016. dec. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!