Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ha nem lehetne saját gyereked,...

Ha nem lehetne saját gyereked, örökbefogadnál, vagy sem?

Figyelt kérdés
Ha a no "miatt" nem lehet kozos gyereke egy parnak, es a no orokbe akar fogadni, de a ffi nem, akkor szerinted kinek van ugymond igaza?

2016. dec. 22. 23:24
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
mi örökbe is fogadtunk :) nekem (nőnek) nem lehet gyermekem, szerencsére a férjem olyan beállítottságú, hogy egy percig sem volt kérdés, hogy akkor örökbe fogadunk-e... már lassan 3 éves a fiúnk :) de ahogy a többiek is írták itt senkinek és mindenkinek igaza van...
2016. dec. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat, a kerdes csupan elmeleti volt egyebkent, nem allunk ilyen kerdes elott. :)
2016. dec. 25. 20:12
 23/36 anonim válasza:
58%
örökbe,annél szebb nincs a világon, egy gyerek életé és vele együtt a tieteket tennétek szebbé:)
2016. dec. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
0%

A ferfinak!

En biztos nem fogadnek orokbe!

Az akkorsem.a sajatod,nevelheted,kezelheted sajatidkent,de az nem valtoztat a tenyen,es az igazsagon. Es mi van ha egyszer majd megkerdezi stb....akkor orokke hatudni fogtok neki...egyszer elkell neki mondani az igazsagot...mert igy a helyes...."bizony kisfiam,te nem az igazi gyerekunk vagy,teged orokbe fogadtunk"! Kepzeld csak el hogy mekkora stressz lesz ez majd neki....

2016. dec. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
kedves 24.-es nem "egyszer majd el kell mondani neki" a helyes megközelítése ennek a helyzetnek, hanem eleve úgy felnevelni, hogy pici korától kezdve tisztába legyen ezzel a ténnyel, így nincs lestresszelve ezzel az információval 10-14-18 évesen...
2016. dec. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
52%
Utolsó és ezt a gyakorlatban hogy lehet? Mennyi idős gyereknek kell mondani és mit? Vagy a kezdetektől akárhányszor apának szólítja azt aki neveli, mindig hozzá kell tenni hogy igen gyermekem az vagyok de van egy másik apád is vagy hogy? Mert egy 1,5 évesnek úgyis hiába mondja az ember nem fogja megérteni egy 2-3 évest meg nem zavarna össze ha azt hallaná hogy őt nem az igazi szülei nevelik? Az én kisebbik gyerekemet a párom neveli kezdetektől, névre is vette most 3 éves lesz, apának szólítja és nincs szívem megtörni ezt és összezavarni a gyereket.
2016. dec. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
70%
Bár én nem vagyok érintett, de szerintem kicsiknek akkor lehet ezt elmagyarázni, ha arról kérdeznek vagy csak mesélsz, hogy ők hogyan születtek. Pl. te is elmesélheted, hogyan találkoztatok apával, amikor ő még csak ekkora volt...
2016. dec. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondom, hogy ha örökbe is fogadnék, akkor is max. csecsemőt. A gyermek 3-5 éves koráig kialakulnak olyan tudatos vagy tudat alatti dolgok benne, amit már nem lehet megváltoztatni később. Elég nagy lutri nagyobb korú gyerekkel kezdeni.

Ha a nő miatt nem lehetne gyerekünk, és én mindenáron akarnék (sajátot), akkor bizony megbeszélésre kerülne a dolog vele és új utakat járnánk. Fordítva ugyanez.

Az egyéb megoldások nagyon kuszává tudnak válni idővel, ilyenben meg csak majdnem volt részem, de időben észbekaptam...

2017. jan. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
79%

Van saját gyerekem, és így is szeretnék örökbe fogadni. Mivel a férjem nem szeretne, ezért nem fogunk.


A kifejtésedben szereplő kérdésben: egyiknek sincs és mindkettőjüknek. Nem kell egymást meggyőzniük, rávenni a saját akaratukra. Egyszerűen elválnak útjaik, a nő adoptál, mert adoptálni szeretne, a férfinak meg lesz vérszerinti gyereke mástól.

2017. ápr. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
30%

Nem,mivel en nem szeretnem masok gyereket nevelni.

Es a ferjem is elfogadta a velemenyem.

Ha nem jon ossze,pedig mar eleg regota probalkoztunk vele,es nem lettem terhes,akkor kettesben eljuk le az eletunket.

Mi is megbeszeltuk hogy meddig megyunk el. Sem inszeminacio,sem semmi ilyenek nem johetnek szoba.

Es szamomra amugysem a gyerek jelenti az elet ertelmet.

Nem vagyunk osanyak,legalabbis en nem. Csak mert valaki korbepotyogtatja magat,attol erzi magat ertekesnek,es abban latja az elet ertelmet,akkor ezekszerint nem tartja magat valami sokra az illeto. Elegge gaz.

2017. ápr. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!