Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Magán vagy állami ovi/bölcsi?...

Magán vagy állami ovi/bölcsi? Hova lenne érdemes íratni a kislányomat?

Figyelt kérdés

Kicsit dilemmában vagyunk, mert most fogunk bölcsibe jelentkezni. A városban két bölcsöde van, mindkettőt dicsérik.


Több óvoda is van, hozzánk kettő van közel egy állami és egy magán. A problémám, hogy a magán óvodába akkora a túljelentkezés, hogy csak a bölcsiből vagy testvérként lehet bekerülni.


Mivel nem vagyunk kistesók, ezért egyértelműen csak a bölcsiből lehetne menni az első gyereknek biztosan. A bölcsi havidíja 90.000 étkezéssel . Az ovié 120.000, ez utóbbi tartalmazza az úszás és angol órákat. A néptánc külön fizetős, ahogy a zenefelkészítés is.



Az óvodákat nem tudtam körbejárni, mert csak hónapok múlva lesznek a nyílt napok, de tudom, hogy nagyjából elégedettek a szülők mindkét ovival, igaziból amikor a szülőkkel beszélek, nem is értem, hogy a magán miért népszerűbb (szerintem amúgy azért, mert napközben küldenek videókat az anyukáknak).


A bölcsikből mindkettő tetszik, így nagyon nem tudom, hogy vajon érdemes-e 5-6 milliókat gyerekenként kifizetni a bölcsőde + óvodára.


Ezek mennyire fontosak? Mi mindketten jártunk mind úszni, mind nyelv oktatásra az óvodában, és igaziból nem tudjuk, hogy mekkora része van ennek abban, hogy mindkettőnknek két felsőfokú nyelvvizsgája van, de nekem nem rémlik, hogy lett volna értelme az ovis angolnak.


Mennyibe kerül egy felmérés arról, hogy a gyerek rendesen fejlődik-e, meg iskolaérett-e?


2022. okt. 23. 10:03
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:

#30 Köszi!


Amúgy hogyan raktad le két év alatt a felsőfokot a nulláról? Gyűjtöm a tippeket az ovi helyett :)

2022. okt. 23. 15:59
 32/35 anonim ***** válasza:
100%
Mi a férjemmel mindketten vidéki kis oviba és iskolába jártunk, ő falusiba. Ő szoftvermérnök és angolul C2 szinten beszél, nekem van egy magyar és egy külföldi humán diplomám, angolul és olaszul C2-es, spanyolul középfokon beszélek. (Mindketten még orosszal kezdtünk az iskolában). A 4 gyerek mind vidéki állami oviba járt, a nagyfiú mérnökinfon tanul, a kisebbik is oda készül, a nagyobbik lány gyógyszerésznek készül a kisebbik biológusnak. Az én lányom angolul és olaszul beszél, a többiek németül, angolul, és franciául tanulnak. Iskolában kezdtek csak sportolni. Szerintem az a fontos, hogy otthon mit lát a gyerek. Mi is folyamatosan képezzük magunkat, pedig jóval 40 felett vagyunk, esténként olvasunk, nyelvtudásunkat fejlesszük, rengeteget beszélgetünk a kamaszokkal is.
2022. okt. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván úgy tette le a felsőfokút, ahogy az én lányom is: érdekelte, értette és akarta. Nem agysebeszet. Az akcentus meg a kutyát nem zavarja, márpedig az az egyetlen, ami miatt a gyermekkori nyelvtanulast nyomják. Szegény gyerek még az anyanyelvet se beszéli igazán, teljesen felesleges neki egy idegennyelv
2022. okt. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%

31

Igazából semmi extra. Végigcsináltam egy középfokra felkészítő könyvet, elolvastam egy nyelvtankönyvet, gyakoroltam teszteket, meg vizsgafeladatokat, az alapján mentem a középfokra. Utána elolvastam egy felsőfokra felkészítő könyvet, sok cikket és yt videókat néztem, egyszerűbb témákban is (pl smink, takarítás). Minden nap gyakoroltam. Jó persze, nyilván azért két évbe nem fért bele minden, például csak évekkel később jöttem rá, hogy a sündisznót vagy pl. a padlizsánt hogy kell mondani :D Szerintem az akcentus miatt felesleges az ovisokat angollal traktálni, az anyanyelvűek azonnal ki fogják szúrni így is, amúgy meg senkit se érdekel az akcentusa, ha érthető, amit mond.

2022. okt. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a néptánc teljesen jó egy ovisnak, úszni meg majd megtanítod nyáron (akár tanfolyamra is mehettek a magánovin megspórolt pénzből). Az angolnak sok értelme szerintem nincs. Mondják ugyan, hogy hosszú távon szebb lesz az ovis angolosoknak a kiejtése, de ma már a sok filmnézéstől a legtöbb fiatalnak ovi angol nélkül is gyönyörű.
2022. okt. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!