Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Magán vagy állami ovi/bölcsi?...

Magán vagy állami ovi/bölcsi? Hova lenne érdemes íratni a kislányomat?

Figyelt kérdés

Kicsit dilemmában vagyunk, mert most fogunk bölcsibe jelentkezni. A városban két bölcsöde van, mindkettőt dicsérik.


Több óvoda is van, hozzánk kettő van közel egy állami és egy magán. A problémám, hogy a magán óvodába akkora a túljelentkezés, hogy csak a bölcsiből vagy testvérként lehet bekerülni.


Mivel nem vagyunk kistesók, ezért egyértelműen csak a bölcsiből lehetne menni az első gyereknek biztosan. A bölcsi havidíja 90.000 étkezéssel . Az ovié 120.000, ez utóbbi tartalmazza az úszás és angol órákat. A néptánc külön fizetős, ahogy a zenefelkészítés is.



Az óvodákat nem tudtam körbejárni, mert csak hónapok múlva lesznek a nyílt napok, de tudom, hogy nagyjából elégedettek a szülők mindkét ovival, igaziból amikor a szülőkkel beszélek, nem is értem, hogy a magán miért népszerűbb (szerintem amúgy azért, mert napközben küldenek videókat az anyukáknak).


A bölcsikből mindkettő tetszik, így nagyon nem tudom, hogy vajon érdemes-e 5-6 milliókat gyerekenként kifizetni a bölcsőde + óvodára.


Ezek mennyire fontosak? Mi mindketten jártunk mind úszni, mind nyelv oktatásra az óvodában, és igaziból nem tudjuk, hogy mekkora része van ennek abban, hogy mindkettőnknek két felsőfokú nyelvvizsgája van, de nekem nem rémlik, hogy lett volna értelme az ovis angolnak.


Mennyibe kerül egy felmérés arról, hogy a gyerek rendesen fejlődik-e, meg iskolaérett-e?


2022. okt. 23. 10:03
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

20!


"...másikat, az angolt pedig felsőfokon. Ez utóbbit 2 év alatt érte el 14 és 16 éves kora között, heti egyszeri, 3 órás angol tanulással."


Magyarországon is megtanul egy 14 éves 2 év alatt angolul, ha akar. Ez lett volna a lényeg. Nem kell 3 évesen

2022. okt. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy milyen diplomád van? Ha humán, akkor nem ér a kérdésben"


Közgazdasági diplomám van. De humán végzettségem is van, csak az nem diploma.

2022. okt. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
92%

Azt se értem, miért vagy ennyire rágörcsölve, hogy nyelveket beszélő diplomás embernek tervezd a gyereket már 3 évesen. Lehet, hogy egy nyelv is sz*rul megy majd neki, helyette színházi színésznő lesz, vagy kecskéket tenyészt majd egy farmon vagy tojik majd az egész tanulásra, vállal 5 gyereket, mert ez lesz a vágya és a Pepcoban lesz eladó mellettük.


Teljesen feleslegesen görcsölsz rá itt dolgokra 3 éves gyerekek esetén.

2022. okt. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha te ilyen erős összefüggést látsz az ovis különórák meg a későbbi diplomák és nyelvvizsgák száma között, akkor tök mindegy mit írunk.

Én biztos nem vinném magánba a te helyedben, mert tudom, hogy az ovis angolon az ég világon semmi nem múlik.

2022. okt. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

#23 Mert nálunk apai ágon mindenki reál beállítottságú, így kicsi az esély rá, hogy bármi más szeretne lenni (genetika vagy nevelés?).


Úgy képzeld el, hogy az apai nagyszüleimnek 14 tesójuk volt összesen, ez úgy emlékszem, hogy 32 unokatesót jelentett apumnak, de már a másodunokatesóknak is sokaknak vannak gyerekei. Majdnem mindenki orvos, mérnök, fizikus, matematikus stb. pedig nem is egy országban élünk (kb. 10 különböző országban, azért ismerjük őket, mert körbe szoktunk nyaralni).


Van néhány aspergeres is, szerintem valami ilyen gén öröklődik a családban, azért mindenki műszaki irányba indul. Kb. minden ötödik gyerek enyhén diszlexiás, sokan szoknak át balról jobb kézre még a suli előtt maguktól. Amúgy a betegségek egy jó része is teljesen tipikus pl. kinek és mikor lesz autoimmun betegsége, vakbélműtéte stb.


A nővérem anyai ágon a nővérem csak, féltesó :)

2022. okt. 23. 11:55
 26/35 A kérdező kommentje:
#24 Saját tapasztalatom alapján amúgy tényleg semmi értelme nem volt :) Ez a dilemmám, hogy vajon van-e összefüggés, vagy csak inkább a szülők voltak tudatosak, hogy akiknek fontos volt, hogy a gyerek 2-3 nyelven beszéljen, azokat mind beíratták már oviban :)
2022. okt. 23. 11:57
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg ember beszél 2 nyelven, pedig 25-30 éve még nem volt divat a, nyelvoktatás alsós iskolában sem, nemhogy oviban.
2022. okt. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

"Mert nálunk apai ágon mindenki reál beállítottságú, így kicsi az esély rá, hogy bármi más szeretne lenni (genetika vagy nevelés?)."


Nem genetika, nem nevelés.

Apuka informatikus, mérnök közgazdász, én "csak" közgazdász. Mindketten 3-3 nyelvet beszélünk.

A lányunk humánabb beállítottságú nem is lehetne.

Egyébként egyikünk se járt semmire ovisként. A fejlesztő pedagógus kijár az állami oviba is. Jobb helyeken (nem magán) még helyben is van.

2022. okt. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem az ovis angolon múlik a diploma. 😅

Ha balerinát szeretnél, akkor pedig ne ovis szakkörre vidd, hanem keress fel egy balettiskolát.

2022. okt. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy milyenek nálatok az állami óvodák. Ha nem szutyok, akkor szerintem simán járhatnak oda. Ovis angol szerintem hülyeség, én 18 éves koromig hozzá se szagoltam az angolhoz, aztán 2 év alatt letettem a felsőfokút, és használom is napi szinten. Ennyit a gyerekemből is ki fogok nézni, felesleges őt ilyen plusz dolgokkal terhelni ennyire korán, csak tanuljon meg rendesen magyarul, legyen a fejében egyfajta rendszer. Úszás se érdekelne, azt pedig apukám kb. egy délután megmutatta, hogy kell, utána sokszor jártunk strandra, vízpartra, és ennyi. Táncra is jártam óvodás koromban, művészi tornára hordtak nagyszüleim, mert jaj szegény gyereket a slendrián szülei sehova se íratják be. Aztán csak az óra kb. 10%-ában csinálhattam valamit, a többi csak sorbanállás volt. Dögunalom volt az egész, inkább abbahagytam.
2022. okt. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!