Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Magán vagy állami ovi/bölcsi?...

Magán vagy állami ovi/bölcsi? Hova lenne érdemes íratni a kislányomat?

Figyelt kérdés

Kicsit dilemmában vagyunk, mert most fogunk bölcsibe jelentkezni. A városban két bölcsöde van, mindkettőt dicsérik.


Több óvoda is van, hozzánk kettő van közel egy állami és egy magán. A problémám, hogy a magán óvodába akkora a túljelentkezés, hogy csak a bölcsiből vagy testvérként lehet bekerülni.


Mivel nem vagyunk kistesók, ezért egyértelműen csak a bölcsiből lehetne menni az első gyereknek biztosan. A bölcsi havidíja 90.000 étkezéssel . Az ovié 120.000, ez utóbbi tartalmazza az úszás és angol órákat. A néptánc külön fizetős, ahogy a zenefelkészítés is.



Az óvodákat nem tudtam körbejárni, mert csak hónapok múlva lesznek a nyílt napok, de tudom, hogy nagyjából elégedettek a szülők mindkét ovival, igaziból amikor a szülőkkel beszélek, nem is értem, hogy a magán miért népszerűbb (szerintem amúgy azért, mert napközben küldenek videókat az anyukáknak).


A bölcsikből mindkettő tetszik, így nagyon nem tudom, hogy vajon érdemes-e 5-6 milliókat gyerekenként kifizetni a bölcsőde + óvodára.


Ezek mennyire fontosak? Mi mindketten jártunk mind úszni, mind nyelv oktatásra az óvodában, és igaziból nem tudjuk, hogy mekkora része van ennek abban, hogy mindkettőnknek két felsőfokú nyelvvizsgája van, de nekem nem rémlik, hogy lett volna értelme az ovis angolnak.


Mennyibe kerül egy felmérés arról, hogy a gyerek rendesen fejlődik-e, meg iskolaérett-e?


2022. okt. 23. 10:03
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
84%
Úszás hülyeség csak macera és nagykorára megutálja. Angolnak isncs sok értelme egy 2 évesnél, ha jót akarsz neki nézze angolul a meséket.
2022. okt. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
92%
Leírtuk, nem, nem vinnénk. Felesleges egy óvodásnak ennyi külön program az óvodai játékos programok mellett, nem kell így leterhelni.
2022. okt. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
91%
Nem, nem vinném. Felesleges ez q sok marhasag egy óvodásnak
2022. okt. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
91%
Nem vinném ezért magánba. Teljesen felelsleges ennyi különórával terhelni, még akkor is, ha ez játékos formában történik.
2022. okt. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

#8-9 Passz, ezt szeretném én is kideríteni. Én jártam néptáncra, balettre, úszni és angolra is, pedig több, mint 30 éve volt. Nincs viszonyítási alapom, hogy mi van, ha nem járok. így tudok úszni és van két felsőfokú nyelvvizsgám, tudok táncolni, ha kell, pedig amúgy reál beállítottságú vagyok.


Kevés olyan ismerősöm van, aki velem egy szakon végzett, jól beszél nyelveket és nem járt különórára oviban, most ahogy végiggondoltam hárman vannak, kettőnek angol tanár az anyukája, a harmadik meg külföldön élt három évet.

2022. okt. 23. 10:55
 16/35 A kérdező kommentje:

Huhh, köszi a válaszokat. Kicsit megnyugodtam. :)


Én sem vagyok benne biztos, hogy sok haszna volt az óvodai angolnak. Majd max nagy csoportban keresünk valakit, aki tanítgatja angolul.

2022. okt. 23. 10:57
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

Elmondtam, én tiszta snassz oktatási intézményekbe jàrtam, legszimplább oviba, középiskolába, mégis beszélek két nyelvet felsőfokon, van diplomám, hogy függnek ez össze azzal, milyen ovódába jártál 5 évesen?


Jártam iskolában táncolni, ma mégsem tudok, nem szerettem.

2022. okt. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
70%

Hát az én gyerekem 12 évesen tanult meg úszni. Addig semmi szüksége nem volt rá. Amúgy emlékeim szerint általános iskolában is van valami kezdetleges uszasoktatas.

A naptanc nélkül lehet ám élni. Sőt, tánc nélkül is. Átlag embernek pedig amugy is van vele született ritmus érzéke és hidd el, nem neptancot vagy tangot fog előadni mondjuk egy lagziban.

47 éves vagyok, angolul egyedül, otthon tanultam meg 30 évesen. A gyerekem 19 évesen a magyarok kívül két idegennyelvet beszél, ebből a lakóhelyük szerinti ország nyelvét anyanyelvi szinten - 8 éves volt, amikor ide költöztünk, a másikat, az angolt pedig felsőfokon. Ez utóbbit 2 év alatt érte el 14 és 16 éves kora között, heti egyszeri, 3 órás angol tanulással.

2022. okt. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

#17 Nem tudom, csak tapasztalati úton nézem az ismerősöknél :) Amúgy milyen diplomád van? Ha humán, akkor nem ér a kérdésben, nővérem aki jogász, neki három diplomája van.


Nekem mechatronikus meg egy pénzügy msc-m van.

2022. okt. 23. 11:04
 20/35 A kérdező kommentje:
#18 Az szintén más helyzet. Nálad a lakóhelyeden napi 6-8 órában folyamatos nyelvoktatásban van. Mi (egyelőre) Magyarországon tervezünk maradni.
2022. okt. 23. 11:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!