Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Biztos hogy mindenki szeret...

Biztos hogy mindenki szeret szoptatni?

Figyelt kérdés

Őszintén, éreztétek már hogy elegem volt, nem akarom csinálni, sebes az egész, fáj, és ahogy ki fog nézni 1 év után? Éreztetek már ilyet? Én igen.

5 hós lányka anyukája.


2009. nov. 12. 15:32
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 A kérdező kommentje:

Kedves 21:44 es, azért szültem mert akartam egy gyermeket, akit felnevelhetek, szerethetek, óvhatok.

2: nem igaz hogy a tápisok állandóan betegek, én is tápszeres voltam és a kezemen megtudom számolni hányszor voltam beteg. És nem a gyerek a kiskirály a családban. A szoptatással ugyan azt eszi amit te, csak tej formájában.

2009. nov. 13. 07:25
 22/64 anonim ***** válasza:
11%

Tápszer és anyatej nem uyganaz,tápszer csak utánzat.

Sokkal egyszerűbbb szoptatni, mint éjjel tápszert kutyulni

A szülés sem egy leányálom (fáj, tocsogsz a vérben aranyér, ami utána előjön) mégis szülnek a nők.

Én is tápos voltam, párom is az, ő ekcémás. Ikerhugaim is azok voltak. Plusz akorai hozzátáplálás. Az egyik 8-10 hónapos kora között kórházban volr, mire kiderült hogy lisztérzékeny.

Sokkal nagyobb áldozatot is kell majd hoznod a gyerekedért, mint ez az "utálatos" szoptatás"

2009. nov. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 A kérdező kommentje:
Mert sajna mindenki úgy van vele hogy A gyerek. Szinte már fanatikusan megy a szoptatás, a természete szülés meg ilyenek, utána meg sírnak hogy ez meg az. A kórházról meg annyit, progis császárom volt, ici-pici heg maradt, 3 nap beindult a tej. Én világ életemben úgy voltam hogy először én, utána a férjem, utána minden más. Ez nem azt jelenti hogy utálom a gyerekem.
2009. nov. 13. 07:30
 24/64 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom a családomnál nagyon sok a tápszeres, és a volt tápszeres, senkinek semmi szervi, genetikai, allergia, semmi nem volt/nincs. A hozzátáplálást pedig akkor kell kezdeni amikor a gyerek be tudja fogadni.
2009. nov. 13. 07:33
 25/64 anonim ***** válasza:
100%
Röviden:az első babámat nem tudtam szoptatni,a másodikat is nagyon nehezen,soha nem volt elég kizárólagosan a tejem (eü-i okok miatt),más a helyemben nem küzködne,de én úgy vagyok vele,hogy ha etetésenként tudok 80-100 ml tejet adni a babámnak és csak a többit kell tápszerrel pótolnom,akkor érdemes küszködnöm.Szoptanít készülékkel szoptatok,mert a babám nem fogadja el a cumis üveget!És ne mondjátok azt,hogy mert elkényeztettem,az első naptól fogva próbáltuk,már a kórházban is és nem kell neki.Persze mondhatjátok,hogy hagyjam ordítani,mert ugye nehogy már ő legyen a kiskirály.Nem gondoljátok,hogy ennek az az oka,mert igen is szüksége van a szoptatásra?A szoptatás nem csak etetésre szolgál,hanem a baba lelkének erre igen is szüksége lehet,megnyugtatja,érzi az anya illatát,hallja esetleg a szívverését.Nem vagyok a tápszeres anyukák ellen,de azért ne általánosítsunk.A tápszeres anyukák is igen is beláthatnák azt,hogy oké, jó az anyatejes táplálás is,de őnekik a tápszerezés jött be jobban.Részükről mindig ez az elvárás.Nem egy olyan kérdés van,hogy miért szolják meg őket?Hát én most ugyanezt érzem,ti meg miért szoljátok meg a szopiztató anyukákat?A kérdés már megint provokatív,jó szórakozást kívánok Nektek!Szerintem foglalkozzatok inkább a gyermekeitekkel!Ja és még annyit,hogy én még tejtesót is szereztem a babámnak,három hónapig csak anyatejet kapott,amit soha nem bukott ki.Amióta tápszerrel pótolok,azóta rengeteget bukik a babám.El lehet gondolkodni rajta,hogy miért.Aki meg azért nem akar szoptatni,mert nem tud elmenni otthonról,na erre már nem mondok semmit!És igen a baba azt eszik a tejen keresztül,amit te,így meg kell választani,hogy mit eszel,sok mindent nem lehet.Ja,de gondolom ez is nagyon macerás dolog.No comment.
2009. nov. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,annyit még hozzá fűznék,hogy igen,nagyon sokszor gondoltam rá,hogy elég volt,abba hagyom a szopizást,mert hulla fáradt voltam és vagyok sokszor a mai napig is,mert hogy négy hónapos a babám és még mindig nem hajlandó semmit elfogadni a cicin kívűl.
2009. nov. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
57%

"Én világ életemben úgy voltam hogy először én, utána a férjem, utána minden más."

Basszus ha ennyira félsz, hogy kiábrándul belőled a férjed, mert mondjuka dszoptatástól nem elsz feszes a cickód, akkor mit csinálsz majd, ha ráncos, öreg leszel, lógnak melleid?

Soah nem állítottam sorrendbe a páromat és a gyerekeimet.

Én meg simán szültem egy 4,4 és egy 4 kilós gyereket, a másodikat márciusban, nincs rajtam súlyfelesleg.

Adok magamra (fodrász, műköröm, szoli) és szoptatok.

07:30-as

2009. nov. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 A kérdező kommentje:

Ehhez annyit, hogy pszichológiát tanulok gyereknevelés mellett, a gyerekeknek kb 6 hónapos koráig érzéseik, gondolataik elenyészőek. Magyarán szólva, neki édes mindegy, hogy hallja e a szívverést, meg ilyenek neki az a lényeg hogy szájába kaja kerüljön, ha nem kerül akkor üvölt.

Ha valaki szoptat akkor a gyereknek az lesz a megszokás, ha tápszereznek akkor meg az.

2009. nov. 13. 08:32
 29/64 anonim ***** válasza:
60%
Látszik,hogy nem szoptattál!Még egyszer elmondom,nekem az első babám nem szopott,mert kis súlyú volt,a kórházban a cumis üveget szokta meg.Mindkét oldalt megtapasztaltam és amíg nem lett szopizós babám,addig én sem hittem,hogy ez van.Igen is szüksége van rá a babámnak,a tiédnek lehet,hogy nincs szüksége rá.Hidd el ezt én megértem,van ilyen is.De azért azt mondani,hogy a picuri babáknak nincsenek érzéseik.Tanulni és olvasni sok mindent lehet.Nem megyek bele hülye vitákba,nyugtasd a lelkiismeretedet azzal,hogy okos pszichológus vagy.Nem szeretnék a te beteged lenni.
2009. nov. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 A kérdező kommentje:
Amíg az első könny meg nem jelenik, addig erről van szó, gyerek válogatja. És szoptattam 1 hétig, de elég is volt köszönöm szépen. A férjem meg az orvosom azt mondta hogy amig kicsik olyanok mint a macskák, sírnak amíg kaját nem kapnak, utána meg készek is.
2009. nov. 13. 08:49
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!