Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Biztos hogy mindenki szeret...

Biztos hogy mindenki szeret szoptatni?

Figyelt kérdés

Őszintén, éreztétek már hogy elegem volt, nem akarom csinálni, sebes az egész, fáj, és ahogy ki fog nézni 1 év után? Éreztetek már ilyet? Én igen.

5 hós lányka anyukája.


2009. nov. 12. 15:32
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 A kérdező kommentje:
Akkor idefigyelj, azért szültem gyereket mert akartuk. Programozott császár azért lett, mert nem akartam más orvosnál szülni, az enyém akkor ment volna szabira. Hogy feltételezhetsz hogy nem vagyok érett az anyaságra? A gyerekemet szeretem, imádom, és igen magamra is gondolok elsősorban. Mert ha én nem érzem jól magam akkor nem ér az egész semmit, ez a gyereknek se jó, ha az anya idegbeteg, feszült. 2 én mindig jöttem mentem, intéztem a dolgaimat, dolgoztam amit teszek most is saját cégnél. Nem lehetek idő korláthoz kötve. Nem azt jelenti hogy nem látom a gyereket mert otthonról dolgozom most. Ebből a szempontból is jobb. És igen elöször magamra és a férjemre gondolok bizonyos döntésekben, nála ugyan így. Mert vele tervezem a jövőmet, a gyerekünk pedig 18 évesen vagy később, de ott fog hagyni minket mert családot alapít, ez az élet rendje.
2009. nov. 14. 07:17
 52/64 anonim ***** válasza:
47%

Ha szerncséd lesz a gyereked majd egy szuper mindennel felszerel szeretetotthonba fog berakni, de ha nagyon önző leszel, akkor egy lepusztult helyne fogsz kikötni öreg kordra.

A gyereked nem csak 18 éves koráig a gyereked, hanem amíg élsz.

És az unokáidra nem is gondolsz, vagy velük is iylen önző leszel.

"Nagymami nem ér rá, éppen ráncfellvarrásra megy"

2009. nov. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:
100%

"Mi az hogy a szülői szerep lemondással, és önfeláldozással jár? Magyarán szólva, mi nem számítunk csak A gyerek? Azért ez egy kicsit durva nem? Mit jelent a te életedben a lemondás, önfeláldozás?"


De igen, MI is számítunk, de amíg ő kicsi és nem tud magáról gondoskodni, addig ő kell legyen az első, mert csak ránk számíthat, és felelősek vagyunk azért, hogy testben és lélekben egészséges ember legyen belőle.

Ha rosszul érzed magad az anyaszerepben, az épp azért van, mert nem fogadod el ezt a tényt, és a saját gyerekeddel harcolsz az igényeid kielégítéséért.

Nem tagadom, hogy sokszor nehéz, hogy háttérbe kell átmenetileg szorítani a saját szükségleteinket, de megéri. Igazad van, 18 (sőt inkább 12) éves kora után tojni fog a fejünkre. Épp ezért kell ezt a rövid időt kihasználni, amíg neki van igénye ránk. Utána nem lehet semmit bepótolni.

Hidd el, sok szülőt hallottam már azon keseregni, hogy elmulasztotta a gyerekével töltött időt, amíg az kicsi volt. Soha nem lehet visszahozni.

2009. nov. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 A kérdező kommentje:
Én sose harcolok, elöször elintézem a magam dolgait, utána jön a gyerek. Persze amíg kicsi ránk számíthat ezt nem tagadom. A gyerekemet/imet arra nevelem hogy önállóak legyenek, megtudjanak állni a saját lábukon az életben és ehhez minden segítséget meg fognak kapni töllünk. De azt nem hagyom hogy a saját igényeink ne legyenek kielégítve.
2009. nov. 14. 17:05
 55/64 anonim ***** válasza:
20%
Nem tanítani fogod a gyerekedet arra, hogy megálljon a saját lábán, hanem szegény rá lesz kényszerülve, mert először a magad dolgát intézed. Ezek a gyerekek gyújtják fel véletlenül a lakást, mert nincs kaja főzve és csinálna magának, de nem mutatta meg neki senki, hogyan kell.
2009. nov. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 A kérdező kommentje:
Mindig van főzve otthon, hol én, hol a férjem főz. Ebből sose lesz gond. Úgy látszik nem értettél meg, mindenben SEGÍTÜNK neki, hogy megtudjon állni a SAJÁT lábán. Így az étel készítésben is fogunk majd ha arra kerül sor.
2009. nov. 14. 17:33
 57/64 anonim ***** válasza:
67%

Tápszer kontra anyatej. Biztos, hogy csak erről van szó? Vagy egész egyszerűn az édesanyák hagyják, hogy ebben a kapitalistává váló világban, még egy ilyen intim, mindenki magánügyéből is versenyt csináljunk? Én hiszek a természetességben, hiszek Istenben, de abban is, ha egy baba éhes, meg kell etetni. Ha lehet anyatejjel, ha nem,hát tápszerrel. És hiszek abban is, hogy Isten dolga az ítélkezés.

Az én kicsikém holnap lesz egy hónapos, és vért izzadunk a szoptatással. Tudom, egyszerűbb lenne csak tápszert adnom, de én én így látom jónak. Ő minden alkalommal szopizik, majd kap pótlást, mert sajnos nem elég a tej. Két etetés között fejek, van hogy még éjfélkor is, hogy a pótlások zömét is anyatejjel tudjam megoldani. És igen, nagyon fárasztó. Nekünk három hétbe telt, mire összeszoktunk, mire a csepem megtanult szopizni. Nem is írom le, hogy hogyan nézett ki a mellbimbóm, és, hogy hány embert kerestem fel segítségért (léteznek szoptatási tanácsadók is :-)). Nagyon lassan gyarapszika tejem, és igyekszem türelmes lenni, mert az én kicsikém sem az.

Mindezek ellenére, nem hiszem,hogy rossz lenne az, aki nem tud, vagy nem akar szoptatni. Mindenkinek szuverén joga dönteni. És van lehetősége vállalni a döntését is. És ezt azt hiszem tiszteletben kell tartania azoknak, akik ezt másként gondolják.

2009. nov. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen kedves utolsó.

És mindenki másnak a véleményét.

2009. nov. 15. 07:03
 59/64 anonim ***** válasza:
78%
Nekem a szülés előtt kifejezetten viszolyogtató volt a szoptatásra gondolnom. aztán amikor megszületett a babám, intenzíven volt 1 hétig, nem tudtam szoptatni. a mellem a kétszeresére dagadt, begyulladt, pangott a tej, iszonyú volt, a csecsemős nővérek fél óránként "kínoztak", eredméyn nélkül, a mellszívó szétsebezte mindkét mellbimbómat. 1 hónapig tápszeres volt a babám. Hosszas kínlódások árán sikerült átszoktatni cicire, és a mai napig cicizik. Mert én az átéltek ellenére és annak ellenére, hogy nem vagyok egy ősanya típus igenis azt gondolom, hogy az anyatej sokkal jobb, mint a tápszer. aki teheti szoptasson. aki azért nem szoptat, mert fél előre a fájdalomtól, vagy félti a mellét....hát komolyan, nem értem. Nekem is mindkét tényező befigyel, mégis álmomban nem jutna eszembe, hogy ne szoptassam a következő babámat.....lehet lepontozni, ha nem tetszik az igazság. :P
2009. nov. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:
20%
Azt hiszem, hogy ez egy kamu beírás! Hazudik a hölgy, képtelenség, hogy bármi köze lenne a pszichológiához. És remélem a többit is hazudja, és nem így áll a babájához!!!! Ez elképesztő önzőségre és butaságra vall. Nem szoktam így beírogatni ilyeneket. Ítélkezni se szoktam gyakran, de ez számomra gyomorforgató.
2009. nov. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!