Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kismamák, akik mostanában...

Kismamák, akik mostanában szültetek, tudtok szoptatni vagy tápszeres a babátok? Ha szoptattok, hogyan indult be a tejetek, magától vagy valamit szedtetek?

Figyelt kérdés
2013. nov. 27. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Két hete szültem császárral, másnap már volt tejem, semmit nem szedtem addig. Amióta hazajöttünk szedem a Motherlove More Milk kapszulát, és rengeteget iszom mellé.
2013. nov. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk kellett kis segítség. Mi is a Motherlove kapszulát néztük ki először, de túlárazottnak találtam. Aztán utánajártam az összetételének és a fő hatóanyaga a Görögszénamag. Ezt külön harmadannyiért be tudod szerezni. Mi a Dr. Makai féle Görögszénamag kapszulát használjuk és tényleg nagyon jó.
2013. nov. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
10 napja szültem, nem volt tejem, csak valami minimális. Az 5. napon indult be itthon, 2 órával azután, hogy hazajöttünk a kórházból. Azóta egyre több van. Igyekszem sokat inni, de nem szedek semmit. Tápszert kétszer kapott a baba, az elején, amikor úgy nézett ki, nem lesz elég tejem. Azóta nem volt rá szükség.
2013. nov. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
13 napja szültem. már 32 hetesen picike (1-1 csepp tejem volt ha megnyomtam a cicim) aztán szülés után már kicsit több tejem volt (3-4 csepp), és napról napra több lett. Végül attól indult be teljesen, hogy hazajöttünk és lefejtem és azt pohárból megitattam a babával. Minden szopi után még fejtem és itattam, ma már csak napi 2 alkalommal (reggel-este fejek) mert eleget tud enni a babám, de délben kevés amit eszik így a reggeli fejés egy részét adom olyankor oda neki. Cumisüveget, cumit nem használunk csak poharat. A kórházban a 3. napon egyébként éjszaka adtam neki cumisüvegből vizet mert annyira sírt és úgy meg itta mint a húzat, amikor beindult a tejem attól kezdve nem fogadta el a cumisüveget. (ezt csak azért mondom, hogy nem vagyok cumisüveg ellenes mert az is jó dolog ha szükséges) Még annyi, hogy én a kórházban amíg nem volt tej addig elég sokat tettem a mellkasomra szunyókálni, talán ez is segített. Én nagyon szerencsésnek tartom magam, hogy sikerült a szoptatás, de tudom, hogy ez bármikor elromolhat, van ilyen sajnos. Senki sem lesz jobb vagy rosszabb anya attól, hogy tud-e szoptatni vagy sem. Meg kell próbálni mindent , de ha nem sikerül akkor ott a tápszer, más babák is felnőttek rajta és éppen olyan egészségesek és szépek mint a szoptatott babák.
2013. nov. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

7 hete szültem ikerlányokat, három nap múlva volt tejem, két hétig fejtem, aztán már beindult a szoptatás is :) kb. az 5. héttől picit ki kell egészítenem tápszerrel, napi kb. 1 alkalommal. magától indult be, illetve a fejés segített.

amúgy laktoherb teát iszok és motherlove bogyót szedek én is, nagyon jó!

2013. nov. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 fcsenike ***** válasza:
15 napja szültem császárral. 3-ik nap lett tejem azóta egyre több van és a babám is jól hízik. Laktoherb teát ittam kb. 2x az 5. és a 10. nap környékén. Nem merek inni többször, mert így is fejnem kell a szopiztatás mellett.
2013. nov. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ma 5 hete szultem. Beindult magatol, 4 naposan jottunk haza, 80-90-et evett! Fejni akkor nem fejtem, mart a tanacsok (csecsemosok, rokonok, orvosok) fele szerint nem kell, masik fele szerint kell, en meg az egyszerubb modszert valasztottam. Mire 1 hetes lett a babam, tejlazam lett, mellgyulladas. Ekkor kezdtem fejni. Egy het augmentin kura, 5 nap laz utan kb rendbejott, a fejest is kezdtem hanyagolni. Par nap mulva oriasi csomok a mellemben. Masfel hetig probaltam hazilag, fejessel-masszirozassal megoldani, de nem sikerult. Ujabb antibiotikum, 2 doboz sumamed. Most leszivasra kell jarnom, biopsziaval (fecskendovel) probaljak leszivni a csomokbol (mostanra talyogok) a gennyet. Ekozben folyamatosan szoptatok es minden szopi utan fejek. Babi jol eszik + napi 150-200-at lefejek. Es mivel a fejes serkent, ez egy ordogi kor, de nem hagyhatom abba, mert ujabb gyulladast okozna a pangas. Pedig utalom a fejes, sok idom elveszi... :-( Amint lehet (6-9 ho kozt) elvalasztom a babam, mert ez nekem rengeteg szenvedes.
2013. nov. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!