Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nyilvános szoptatás?

Nyilvános szoptatás?

Figyelt kérdés
Aki támogatja, aki ellenzi, miért? Illetve aki szeretné csinálni szintén miért?
2015. máj. 22. 02:48
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
71%
itt nem is inkább a szeretné a kérdés,hanem kell a babának,és sztem az ő igényei fontosabbak mint más emberek,ezért nyugottan lehet nyilvánosan,de kis ruhával eltakarva,ugy senki nem szólhat semmit.
2015. máj. 22. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
74%
Anyagpelenka a cicire aztán kész, ki a sz@rt érdekel más véleménye ha éhes a gyerekem. Nyílván nem egy olyan helyen ahol 1000 ember van vagy buszon villamoson ami tele van emberekkel hanem keresek egy nyugis kis parkot csak padot és kész.
2015. máj. 22. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
83%
Csak nem McDonald's miatt a kérdés? Étteremben nem támogatom, mondom ezt úgy, hogy én is szoptattam nyilvánosan. Soha, senki nem vette észre - lehet azt úgy is csinálni, hogy ne lássák az emberek. Nem kell provokálni.
2015. máj. 22. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
89%

Engem zavarni, nem zavar. Viszont mi anya, igyekeztem anno megoldani úgy a helyzeteket, hogy ne kelljen nyilvános helyen szoptatni. Talán mindössze egyszer történt,hogy egy parkban kellett szopiztatnom. Akkor is megkerestem a legcsöndesebb helyet, és letakartam a fejét textilpelussal.

Szerintem ez nem tartozik senkire. És bár engem tényleg nem zavar, meg tudom érteni,hogy valakit igen.

2015. máj. 22. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
43%

Nem is a helyzettel van a probléma, meg hogy egy gyereket megetetnek, hanem inkább az, hogy az első két válaszoló is írja: ha éhes a gyereke, akkor mindenki le van sz.rva.

Na ez az, ami felháborító ebben, hogy miért kell 100 embernek le.arva lenni, ha valakinek a gyereke éhes?

Meg azért csak nem Pakisztánban vagyunk már, és azért vagyunk emberek, hogy intim dolgokat úgy tudjunk csinálni, hogy ne tegyük közszemlére.

Ennyi erővel lehetne nyilvánosan tampont cserélni, wc-zni, szexelni, enni, stbstb.

És azért, mert valaki eltakarja egy kendővel, attól még az ott van, és sejthető.

2015. máj. 22. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
84%

Igazából én azt nem értem soha a témával kapcsolatban, hogy mi az, ami zavaró egy kendővel diszkréten letakart anyai mellen és egy csöndben szopizó babában. Ha csak annyi, amit az utolsó is írt, hogy 'attól az még ott van és zavaró', akkor azt én nem tudom indoknak elfogadni. A.gondolatmenetet folytatva tehát maga a női mell az, ami ilyen vagy olyan okból, de folyton vita tárgya, mert -bár ruhával fedjük le - de 'azért az még ott van és zavaró'.

Engem egyáltalán nem zavar, sőt, jelenleg a második babámat szoptatom most már több hónapja, tehát számtalanszor előfordult velem az elmúlt két évben, hogy nyilvános helyen kellett szoptatnom. Igen, kellett, mert a babám megéhezett, nem várattam fél-egy órát, hogy hazaérjünk. A barátnőm csak otthon volt hajlandó szoptatni, végig is stresszelte a babája első évét.

Azért durva dolog egy mellét diszkréten eltakaró szoptató, csendes helyre félrevonuló anya látványát egy nyilvános szexjelenethez vagy a Pakisztánban uralkodó civilizálatlan körülményekhez hasonlítani. Egyébként sosem találkozom rosszalló tekintetekkel vagy rosszindulatú megjegyzésekkel.

2015. máj. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
80%

Annyira tükrözi a magyar mentalitást ez a dolog!

1.Miattam letakarni sem kellene, mert egy egészséges normális felnőtt semmi kivetnivalót nem lát a dologban.

2. Ne legyünk már az a tipus , hogy "elgáncsolom, mert nem az enyém.. se a gyerek , se a a melle "

3.A nők a strandon monokiniben, vagy alig takaró bikiniben bezzeg senkit nem zavar.

4.Csak egy kicsit képzeljük bele magunkat a szoptató nő helyébe. Mégis mit kellene tennie? Ha orditana a gyerek az éhségtől , akkor az lenne a baj.

5. Sehol nem találkoztam még olyannal, aki provokatív módon szoptatta volna a gyermeket.

6.Azt se felejtsük el, hogy a nagy részünk is anyatejen nőtt fel. Tehát nyugodtan gondoljon bele mindenki, hogy egyszer ő is szopizott az utcán ;)

Szoval ez a magyar mentalitás. Megdöglött a lovam, dögöljön meg a szomszédé is!

2015. máj. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
83%

egyszer kiírt ide egy srác egy kérdést arról, hogy rosszul tette e hogy végignézte, de a vonaton a hatalmas mellét elővette a nő és neki állt szoptatni az orra előtt.


ahogy sokan is írták előttem, el lehet vonulni parkba, üresebb helyekre, én is jártam így senki nem látta soha.

2015. máj. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
59%

nyilván a facebook post miatt a kérdés:


nos, 8 hónapos babáról beszélünk, több módon is táplálhatta volna az anyuka, vagy átmehetett volna a westendbe a baba mama szobába, ebben a formában én nem fogadom el a nyilvános szoptatást.

Semmi gond vele, ha valóban a gyerek érdekét szolgálja, és nincs más megoldás.

De a nyilvánosan szoptató anyukák többsége csak magára gondol, saját magának okoz örömet azzal, hogy mások előtt szoptat ősanyaként. A baba, ha választhatna igenis nyugodt körülmények között fogyasztaná el az ebédjét, mint mindenki más. Ez legkevésbé sem az igény szerinti szoptatás, kivonulni a nyugatiba, kitenni a csöcsöket, és szoptatni a babát a zajban, ha akarja ha nem.

Ezt a fajtáját a szoptatásnak rendkívül elítélem, lejáratja mind a kismamákat, mind a szoptatást.

Ha valaki lekési a vonatját, és a babája nem fogad el semmi mást a 40 fokban, és megszoptatja ELVONULVA, LETAKARVA, azzal nyilván senkinek semmi gondja nem volna..de mint írtam, azok az anyák akik sokszor 2(!) éves babákat szoptatnak a pláza kirakatában!! (igen, láttam már ilyet) azokra nem tudok mást mondani, hogy aberráltak.



szoptatáspárti kismama

2015. máj. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
35%

8-as, emlékszem arra a kérdésre...

nonszensz, egy vonaton nyilván nem volt egy olyan ülés blokk se, ahol senki nem ült...na ne már...meg persze véletlen se takarnák el magukat...de ha kipakolják a dekoltázst a csajok, fel vannak háborodva hogy megnézik őket...de ha egy anya teszi ezt akkor meg teljesen normális, mi? na döntsük már el, hogy akkor most a mell mutogatása elfogadott e vagy nem... én elfogadom hogy a szoptatás egy ősi dolog, rendben, szoptasson mindenki ott ahol eszébe jut...de akkor szexeljen is...az is egy ősi dolog, régen kutya nem foglalkozott vele az őskorban, ott szexeltek ahol akartak, mások előtt akár...

most civilizáltak vagyunk vagy nem?? és hangsúlyozom, nem arról beszélek, amikor máshogy tényleg nem megoldható a baba megetetése...na de ez utóbbi inkább újszülöttek esetében fordulhat elő, újszülöttekkel viszont senki nem lófrál a mekibe...


vicc. 8 hónapos gyerek...nem ehet üvegből kaját? vagy bolti pépet? vagy házi pépet? vagy szendvicset?? az én babám 11 hónapos lassan, nincs még foga, ha elmegyünk valahova mégis megoldom hogy pépet egyen vagy zsömlén nyammogjon, pedig nyilván én is azt szeretném ha minél tovább szopizna...de olyan körülmények között, ami egészséges a fejlődésére nézve...


Még ők tartják magukat igazi anyának?? akik ki vonulnak?? és kiteszik ilyesminek a pár hónapos babájukat??? igazi anyák. mondhatom.

2015. máj. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!