Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nyilvános szoptatás?

Nyilvános szoptatás?

Figyelt kérdés
Aki támogatja, aki ellenzi, miért? Illetve aki szeretné csinálni szintén miért?
2015. máj. 22. 02:48
1 2 3 4 5
 21/50 anonim válasza:
52%

Kedves 9:35-ös!


Nem támogatod és nem ellenzed?


Akkor mit csinálsz?! Legyen másfajta tevékenység elfogadott azért mert valaki megszoptatja a gyermekét? Van gyereked okostojás?

Gondolkozzál már egy kicsit! Ha Édesanyád ugyanígy gondolkodott volna amikor téged meg kellett volna etetni, akkor te hogyan reagáltál volna? Mondjuk egy egész napig nem kaptál volna kaját azért mert mások hatására úgy gondolja, hogy a szoptatás ciki dolog.


Egy gyermekes apuka vagyok, egészen másként látok dolgokat amióta van egy lányom.


Ha te a zacskóba pisilésedet egy kisgyermek táplálkozásával össze tudod kötni akkor egy ostoba szánalmas lény vagy!!!


Senki nem állítja, hogy a gyermek jolly joker! Az gondolom bejön neked amikor a tinilányok kirakják mindenüket, abban semmi sértő nincs számodra, de amikor egy teljesen normális élettani esemény (EVÉS) történik akkor ki vagy akadva!


Amíg ilyen emberek vesznek körbe minket addig a társadalmi normák nem fognak változni itthon!


Remélem elgondolkodsz magadon!

2015. máj. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
52%
Egyik kérdésnél nő vagy aki szoptat... itt meg apuka... ajaj... gondok vannak.
2015. máj. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
78%

kedves utolsó, nyilván arra gondolt, hogy aki azzal indokolja a nyilvános szoptatás létjogosultságát, hogy az egy ősi természetes dolog, hogy emberek előtt szoptatok, az gondoljon arra is, hogy az is ősi természetes dolog, hogy szexelsz, akkor is ha mások esetleg látják, vagy ürítesz. Nyilván a kettő nem egy kategória, na de ezért találta ki a társadalom a civilizáció során, hogy meghúzza a határt a nemi szervek eltakarásával, és törvényt hoz arról, hogy nyilvánosan ezeket nem mutogatjuk. Értem én hogy etetés, na de akkor ha felrúgjuk a szabályokat, joggal kérdezheti valaki, hogy akkor én miért nem nudizhatom a metrón, amikor nekem meg az az ősi és természetes..

gondolom erre gondolt a 9.35-ös, még ha kicsit vulgárisan is fogalmazott.

Lássuk be, valahol határt kell húzni. Szerintem egy jó határvonal lenne, hogy valóban, eltakarva, elvonulva, nem feltűnően megeteted a babát, ha más módon azt nem tudod megoldani, na de kiülni a meki közepére csoportosan, az kimeríti az indiszkréció fogalmát.

2015. máj. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
kedves 22-es, az nem én vagyok. Több 67% os is van, csak szólok.
2015. máj. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
9, 10, 14, 20, 23, 24. Ezek vagyok én. És hogy megnyugodj, ezentúl aláírom, hogy a "hazug álszoptató anyuka, vagy ilyesmi" :)
2015. máj. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
64%
5-ös válaszoló gratulálok,hogy szexhez meg tamponcseréhe hasonlitod a szoptatást...és első válaszoló irta,hogy eltakarni ruhaanyaggal....ha neked fontosabbak az emberek mint a saját gyereked hát gratulálok,akkor hagyd éhezni...igazi mintaszülő vagy
2015. máj. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
54%

Azért itt látszik, hogy mennyi ember hiszi azt, hogy ő a világ közepe. Szerintem rengetegen reagáltunk az alapkérdésre.

Valaki felvetette ezt a mcdolads-os dolgot. Aztán utána azt hitte, mindenki neki szánja az üzenetét. :)

Nekik írom, hogy ébresztőőő!

Az, akit zavar, hogy egy anyuka kendő alatt megeteti bárhol a gyermekét, az menjen és kezeltesse magát, mert ott igen is problémák vannak.

Mélyebbre kellene nézni magatokban, akik ennyire felpörögtek azon, hogy valakinek más a normális. Biztosan valami elfojtott belső indulat, vagy sérelem, esetleg önértékelési problémák.


Nekem van gyermekem,szerintem itt sokaknak nincs, vagy ha van akkor elég szarul nevelhette, aki szerint a 8 hónapos gyerek már szendvicset egyen, meg kanalasat. meg kiflit... mert biztosan jóllakik vele.

Meg hát nem mindenki jár ám autóval, hogy majd ott megeteti...

De ehhez már értelem kellene. Mint ahogy mi emberek, a gyermekek sem egyformák. Van amelyik már 6 hónaposan rengeteg mindent eszik, van amelyik nem...

De miért fogadná el a dolgot olyan személy, aki a másik véleményének elfogadására sem képes?!


Annak biztosan nincs gyereke, aki azt írta, hogy a gyerek nem olyan, hogy csak úgy hirtelen megéhezik... legalábbis nem szoptat, szoptatott.

Mert pont ez az enyatejes táplálás lényege, hogy nem időre etetnek. És van mikor csak 5 kortyot iszik, rá 1 órára pedig éhes lesz. Lehet, hogy ha mégis van neki, akkor zárt ajtók mögött nevelte.( A gyerek zárt ajtó mögött külön szobában, és nem hallotta ha sír...)


Meg vannak akik azt írták" velem is előfordult, de diszkréten oldottam meg" az alapkérdés nem az volt, hogy a mekibe premier-planban.. akkor te elítéled, mégis megtetted? vagy hogy is van ez?

2015. máj. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
73%

Utolsó!

Ha kendő alatt szoptatod, nem látszik, hogy sszoptasz.

Van gyerekem, igen sokáig kapott anyatejet, igény szerint volt szoptatva, nem zártam rá az ajtot, szoptattam nyilvánosan is: nem egyik pillanatról a másikra ehezett meg soha, ezek szerint csodagyerek volt.

Elitelem azt, h valaki úgy szoptat nyilvánosan, hogy azt bárki észreveszi, bárki számára nyilvánvaló, hogy mit csinál. Nem ítélem el azt, aki diszkréten képes ezt megoldani.

2015. máj. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
ezekből én csak azt írtam, hogy egyen kiflit, pépeset, a többi ellenérvet nem...viszont azt tartom, hogy egy 8 hónapos baba általában már egyéb dolgokat is eszik, amiket ilyen esetekben ehet, és jó pár hozzászólásomban írtam azt is, hogy akinek a babája NEM eszik még ilyesmit, az szoptassa, és nem is azzal van a gondom. Nem írom le többször, mert már leírtam. A kiflis hozzászólásommal nem azokra a babákra gondoltam, akik nem fogadnak el mást. Hanem az olyanokra mint az én babám, akit igenis számos módon meglehet még etetni a szopin kívül...ezért ha pl. én nyilvánosan szoptatnék, az szerintem nem lenne indokolt.
2015. máj. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
70%

a véleményem, amit a másik kérdéshez írtam..


Szerintem sem kellene ebből ekkora ügyet csinálni. Tényleg nem túl étterembe illő a szoptatás, és attól hogy 100-200 nő leül oda szoptatni, még nem lesz elfogadott a nyilvános szoptatás, mint ahogy ezt ők gondolták. Eszembe nem jutott volna soha ilyen helyeken, de szerintem azok az anyukák, akik ebben részt is vettek, nem volt lényeg nekik, hogy a gyerek egy nyugodt környezetben egyen, csak az, hogy mutassák meg mindenkinek, hogy kiállnak az igazukért, és teljesen mellékes, hogy szegény picik között zsizsegnek az újságírók, villannak a vakuk...

A szoptatás szerintem maradjon intimitás, és lehet etetni egy csendes helyen, de nem kell ezt a polgárpukkasztást játszani, teljesen feleslegesen.

Nem attól jó szülő valaki, mert szoptat, vagy mert világgá akarja kürtölni, hogy bezzeg...

Én is anya vagyok, de amikor láttam egy asztalnál szoptatni egy másik anyát, hát nem pozitív gondolatok jöttek..

2015. máj. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!