Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nyilvános szoptatás?

Nyilvános szoptatás?

Figyelt kérdés
Aki támogatja, aki ellenzi, miért? Illetve aki szeretné csinálni szintén miért?
2015. máj. 22. 02:48
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
52%

Nem támogatom, nem ellenzem. Felőlem csinálhatják, de akkor legyünk következetesek, és hadd pisiljek én is egy zacskóba nyilvánosan, az is természetes dolog.


Az én véleményem szerint amit sok anya rosszul lát, az az, hogy ha a gyerekem éhes, akkor adok neki azonnal (mintha nem bírna ki egy napot is akár kaja nélkül) figyelmen kívül hagyva mindenki mást. Közösségben élünk, a gyerek nem egy jolly joker, ami mentesít a szabályok alól. Csak azért mert babát akasztasz rá, a meztelenség ugyanúgy közszeméremsértésnek számít. Vagy ahogy mondtam, részemről oké, de akkor legyen másfajta tevékenység is elfogadott.

2015. máj. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
62%

,,Az én véleményem szerint amit sok anya rosszul lát, az az, hogy ha a gyerekem éhes, akkor adok neki azonnal"


jól látod, hogy ez a probléma egyik fő oka.

nem véletlen hívják kissé degradálóan ősanyának a nyilvánosan szoptató anyukákat.


Ha megnézed, többnyire ők azok akik még csak véletlenül sem tennék babakocsiba a gyereket, inkább 3-4 évesen is képesek magukra kötni, nehogy a gyereknek két lépést kelljen tenni a testi kapcsolat nélkül.

Az ő szemükben a gyerek szent, a családi ágyban a helye (tisztelet a kivételnek), nem sírhat egy percet sem, mindent feláldozok érte, mártír vagyok, az utcán szoptatom mert Ő NEM VÁRHAT.

Nagyon rossz hozzáállás, ezekből lesznek aztán az anyám szoknyáján ülök 30 évesen is babák...


8 hónapos babát szoptatott az édesanya...mert hogy nem szeretné ha cumizavaros lenne...mert, mi történik ha az lesz??? akkor 8 hónaposan át kell térni a cumisüvegre??? Te jó ég!! ez valóban olyan hatalmas probléma?? szüksége van annak a gyereknek 2 évesen is a szoptatásra??

rég pépeket kellene ennie, vagy főtt ételt!! meg innia vizet. És mivel egy gyerek bármire megtanítható, hozzászoktatható, ez igen is az anya hibája, ha csak a mellen tud megnyugodni és mást nem fogad el (tisztelet a kivételnek).


A babának van szüksége a nyilvános szoptatásra, vagy az anyukáknak?

2015. máj. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
67%

Minősítetek másokat, közben olyan mértékben előítéletesek vagytok, hogy ha ezeket (vagy az ellenkezőjét) rátok mondaná valaki, mélyen fel lennétek háborodva.


Az a legnagyobb baj, hogy az anyukák rá vannak kényszerítve a nyilvános szoptatásra, mert nem teszik lehetővé a nyugodt elvonulást. Azok akik ilyenre "vetemednek" 99,9%-ban nem magamutogatásból teszik, hanem szükségből.

Azt meg kikérem és visszautasítom, hogy bárki kívülálló meg akarja szabni hogy ki mivel etesse a (bármilyen korú) gyerekét!! Szendviccsel egy 8 hónapost??! Jó hogy nem marhapörköltet ajánlasz.

2015. máj. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
50%

kedves utolsó. de a mekitől kb. 10 percre van a westend baba mama szobája...ha tudom hogy nyilvános szoptatásra lesz szükségem, nyilván tájékozódom az utazás előtt, hogy hol tudok szoptatni...ne mondja nekem hogy máshol nem tudott volna szoptatni??

mellesleg ez nem előítélet, egyszerűen én nem viselkedem így, ezért nincs min felháborodnom.

a szendvics alatt meg nyilván nem egy hamburgert értek, hanem pl. kiflit nyugodtan ehet már egy 8 hónapos, mint ahogy az én ugyanennyi idős, anyatejes lányom is eleszegeti, pedig nincs foga. De ha azt nem, akkor bolti pépet, házi pépet, bébi desszertet, üvegből tápszert, anyaetejet, gyümölcsöt, banánt...szóval ne gyere nekem itt a pörköltel.

Ne hazudjatok magatoknak. mondjátok ki nyíltan: igen is, nekem szükségem van arra, hogy szoptassam nyilvánosan a babámat, mert szerintem ez menő, gusztusos, és nem érdekel hogy a babámnak ez jó e vagy nem.

2015. máj. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
56%

67%-os te nagyon el vagy tévedve. Mi az hogy egy 8 hónaposnak rég pépeset kellene ennie? 6 hónaposan kezdődik a hozzátáplálás néhány kanál gyümölcslével. De az én fiam nyolc hónapos koráig csak anyatejet fogadott el. Mellesleg a pépet hol melegítse meg? És ha csak szomjas? Nem minden baba iszik ilyenkor még pohárból. Cumisüvegre meg minek kellene rászoktatni aztán meg leszoktatni róla? Ráadásul a fogaknak sem tesz jót. Én sem itattam cumisüvegből a gyerekem.

Meg mi az hogy nem kell azonnal megetetni? Az nyilván kevésbé zavaró, ha a baba teli torokból üvölt az éhségtől. Persze akkor azért lehetne szidni az anyukát, hogy nem tesz ellene, hogy a gyerek sír. Ráadásul egy sírástól öklendező babát már jóval nehezebb megszoptatni.

Én személy szerint nem vagyok a ridegtartás híve.De egyébként síró felnőttet is igyekszem megvigasztalni.

2015. máj. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
77%
Igazad van. Kéjes örömöt okoz nekem,hogy vadidegen emberek előtt előkapjam a mellem. Én, aki még rövidnadrágot is szégyellek felvenni. Egyáltalán nem érzem magam kellemetlenül amikor a kisfiam próbál a pólóm alá nyúlni a villamoson. Vagy amikor tudom, hogy éhes és tojik a kiflire mert enni is és inni is szeretne egyszerre, vagy épp fáj a foga (tudod,az anyatej fájdalomcsillapító is, de lehet nálatok a kifli is) de nem segíthetek rajta, mert a magadfajta prűdeknek még egy letakart mell is undorító ha baba lóg rajta. (bezzeg a monokini a strandokon). És külön örömmel tölt el amikor bemehetek egy nyilvános wcbe megetetni őt. Legutóbb az Auchan mozgássérült wc-hez volt szerencsém. Élmény volt. A gyomrom felfordult olyan masszív szar és húgyszag volt bent. Ugye elnézed nekem, hogy nem etettem meg ott a fiam. Te biztos ott is odaadtad volna a kiflit a tiednek.
2015. máj. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
68%

"Annyira tükrözi a magyar mentalitást ez a dolog! 

1.Miattam letakarni sem kellene, mert egy egészséges normális felnőtt semmi kivetnivalót nem lát a dologban."

Az a te dolgod, hogy téged mi zavar és mi nem. Felnőtt emberek többségét zavarhatja. Mellesleg a McDonald's közönsége nagyrészt nem felnőtt, hanem tizenéves, akiknek bizony hogy zavaró.


"2. Ne legyünk már az a tipus , hogy "elgáncsolom, mert nem az enyém.. se a gyerek , se a a melle " "

Érdekes módon az én mellemet sose látták, se azt hogy szoptatok,pedig bizony elofordult, hogy nyilvánosan kellett.


"3.A nők a strandon monokiniben, vagy alig takaró bikiniben bezzeg senkit nem zavar. "

A szaunában meg meztelenül és ott se zavar senkit. Még van helye mindennek.


"4.Csak egy kicsit képzeljük bele magunkat a szoptató nő helyébe. Mégis mit kellene tennie? Ha orditana a gyerek az éhségtől , akkor az lenne a baj. "

Nagy eséllyel nincs gyereked. Ha lenne, akkor ugyanis tudnád, hogy nem úgy vn ám, hogy Katika 10:00kor minden gond nélkül mosolyogva gugyoreszik aztán 10:10kor magából kifordulva őrjöng az éhségtől. Normális anyuka tisztában van vele, hogy kb mikor éhezik meg a gyerek - Képzeld, meg igeny szerinti szoptatasnal is beáll egy x óránkénti rendszer. Ilyenkor anyuka igyekszik otthon lenni, de ha mégse sikerül, akkor nyugodt helyet keres a szoptatashoz. Nekem a büdös életben eszembe nem jutott volna Mekiben szoptatni, de más étteremben sem. Kint az utcán egy padon, egy butik probafulkejeben, könyvtárban, stb.


"5. Sehol nem találkoztam még olyannal, aki provokatív módon szoptatta volna a gyermeket. "

Nekem már volt szerencsém nem egyhez - hidd el, látványnak se Szép


"6.Azt se felejtsük el, hogy a nagy részünk is anyatejen nőtt fel. Tehát nyugodtan gondoljon bele mindenki, hogy egyszer ő is szopizott az utcán ;) "

Hát engem nem szoptatott az anyám, de ha tette volna se úgy, hogy mindenki lássa.


"Szoval ez a magyar mentalitás. Megdöglött a lovam, dögöljön meg a szomszédé is!"


Külföldön élek, méghozzá Hollandiában, ami kifejezetten elfogado és nyitott ország, mint tudjuk. Soha nem láttam még itt nyilvánosan szoptató anyát, pedig van jopar kismama a környékunkon.

2015. máj. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim válasza:
68%
Remélem nem mondtad komolyan, hogy egy baba kibír akár egy napot is evés nélkül. Próbáld megmagyarázni egy 8 hónapos gyereknek, hogy most nem fog enni mert másokat zavar vele. Akármilyen ételallergiája lehet a babának, amiért az anyuka nem töm kiflit a kezébe, de az is lehet hogy csak egészségesen akarja táplálni. 8 hónaposan még bőven lehet az anyatej a legfőbb tápláléka, nem is értem miért akarják a gyerekeket már fél évesen rántott hússal tömni. És a gyerek igényeit kielégíteni nem magamutogatás, hanem normális szülői magatartás. Más országokban teljesen elfogadott a nyilvános szoptatás, sajnálom, hogy még ebben sem ütünk meg egy szintet. A női mell túl van szexualizálva, pedig ez az egy igazi funkciója van. Nem is értem hol probléma... Persze diszkréten, figyelembe véve, hogy másokat zavarba hozhat, de aki ezt gusztustalannak tartja, azzal valami baj van...
2015. máj. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
91%

Nekem csak azt magyarázza el az, akit zavar a nyilvános szoptatás, ahol az anyuka letakarja magát és a babáját, hogy az miért nem zavarja, ahogy a fiatal lányok, nők öltözködnek? A szoptató anyukából kb. semmi nem látszik, ezzel szemben ahogy a legtöbben öltözködni tudnak, szinte kevesebb az eltakart rész rajtuk, mint a nem fedett. Kivan a fél mellük, vagy több épp több, sokszor olyan rövid szoknyát húznak, hogy a bugyijuk is kilátszik (már ha épp van rajtuk...)

Kérdem én: ez nem zavaró??

Vagy az a tény zavaró, hogy egy baba eszik, még ha nem is látunk belőle éppen semmit?

Miért, az is zavaró, ha valaki eszik az utcán?

És amikor nyilvánosan csókolóznak egyesek? Az nem zavaró? Kiküldenek bárkit is ezért egy étteremből, mondván, hogy nem elfogadott tevékenység?


A kérdésre válaszolva: mindig igyekeztem megoldani, hogy olyan helyre menjek, ahol van baba-mama szoba.

Ami nekem a legfurcsább volt, hogy a 2 hós fiammal gyermekkórházban voltunk, és még itt sem volt külön helység szoptatáshoz... Megoldották szerencsére, de azért oda tényleg igazán kialakíthatnának valamit..

2015. máj. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
64%

kedves 15-ös, tisztában vagyok vele, én is 6 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást. Viszont járkáltam mindenfelé a babámmal, mégsem fordult velem soha olyan elő, hogy ne tudtam volna megoldani az etetését házi készítésű péppel, vagy üvegből anyatejjel. Ezért nem tudom tolerálni, ha valaki csak azért dugja a gyerek szájába a mellét, hogy nehogy sírjon 1 másodpercet, másként nem tudja megnyugtatni, vagy kényelmi szempontból képtelen neki olyan útravaló ételt készíteni, amit kényelmesen el tud fogyasztani a baba.

És mindezt nem azért gondolom így, mert utálom a szoptatós anyákat, maximálisan szoptatás párti vagyok, az első 4 hetem arról szólt, hogy visszahozzam a tejem egy 10 napos láz után, és tudjak szoptatni ameddig csak lehet. Hanem azért gondolom így, mert egyáltalán nem a baba érdekeit szolgálja a szoptatással való nyugtatás, főleg nem az utcán, a zajban (nyilván nem újszülöttre gondolok, tudom jól hogy egy újszülöttet mással nem igen lehet megnyugtatni).

2015. máj. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!