Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nyilvános szoptatás?

Nyilvános szoptatás?

Figyelt kérdés
Aki támogatja, aki ellenzi, miért? Illetve aki szeretné csinálni szintén miért?
2015. máj. 22. 02:48
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
71%

Nah, látod ez egy értelmes válasz volt. ment is a pipa...


Off:

De ez tényleg érdekes, mert az enyém csak akkor evett ha éhes volt. Nem lehetett csak úgy megetetni mondjuk indulás előtt, mert csak feszegette magát és nem evett. Viszont ha észrevettem, hogy kezd éhes lenni, onnantól kb 5 percig bírta...

De lehet, hogy a cukra alacsony.. épp most megyünk kivizsgálásra..

Tehát ő rögtön üvöltött és bármit adtam neki eldobta és folytatta tovább.

2015. máj. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
60%

Nekem ugyan még nincs gyerekem, de egyik barátnőmnek van egy 3 hónapos kisfia, és pont a napokban beszélgettünk erről a dologról.

A barátnőm anyuka létére elítéli ezt a nyilvános szoptatás dolgot, és soha nem is csinálja. Ebben egyet értek vele, ez tényleg annyira intim dolog, hogy nem illene nyilvános helyen csinálni. Aki meg csinálja, az csodálkozik, hogy megbámulják meg leszólják. Persze, nyilván ne éhezzen a baba, amíg hazaérnek, de pont erre találták ki, hogy lefejik a tejet cumisüvegbe, abból pedig bárhol lehet etetni szégyenkezés nélkül. Írták páran, hogy valamikor a baba nem fogadja el az üveget...nos ez a barátnőm szerint csak szoktatás kérdése. Ő már terhesen is tudta, hogy semmilyen körülmények között nem akar majd nyilvánosan szoptatni, így az első napoktól fogva otthon is előfordult néha, hogy üvegből etette a babát, pont azért, hogy megszokja az üveget is, és minden gond nélkül elfogadja. Ha bárhová indulnak, mindig be van készítve a cumisüveg, így a baba bárhol kaphat enni, kellemetlen beszólások és kínos pillantások nélkül. A szoptatás pedig otthon, meghitt körülmények között történik. Szerintem ez a legjobb megoldás mindkét félnek.


Ha nekem lesz majd gyerekem, én is ezt a példát fogom követni.

2015. máj. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
41%

"akik ennyire felpörögtek azon, hogy valakinek más a normális."


Mi nem fogadjuk el azt, hogy valakinek más a normális, de ti annyira elfogadjátok? Ti, akik szerint nem anya, aki nem szoptat nyilvánosan, vagy biztos hazudik róla hogy szoptat? csak azért mert nem teszi ki a gyermekét ennek? Ti legalább annyira diszkriminatívan álltok a kérdéshez.


Valóban, igazad van elmentünk a mekis eset alap problémája mellett, hogy itt ez egy megmozdulás, az olyan szélsőséges esetek miatt, akik nem tudják máshogy megoldani adott helyzetben a szoptatást. Na de ez már egy másik fórum, egy másik kérdés, ami a nyilvános szoptatásról szól, ami nem egyszeri alkalom, hanem általános jelenség bizonyos anyáknál, és sok esetben nem a szükség szüli, hanem az anya kényelme, magamutogatása de semmiképp sem a baba érdekei.

2015. máj. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
Na ez kb. annyira parttalan vita, mint amikor egy anyuka kiírta ide, hogy ő külön süt-főz vacsorára, és aki meg nem ad ilyen ételeket a család elé, az nem anya és pláne nem gondoskodó.
2015. máj. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
28%

Kedves 33-as.

Ez pont a primitívség jele,hogy egyetlen mondatot sikerült kiragadnod az egész hozzászólásomból.

De érdemben nem válaszoltál semmire.

Azt hiszed, hogy igen, de nem.

Csak szajkózod a saját igazad, meg a megmozdulás fotósokkal.. szó nem volt ilyenről! :)

2015. máj. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
32%

Engem nem igazán érdekel, hogy mit gondoltok erről. Lehet járni klubokba, anyás, anyás-babás, stb., ahol egyet tudtok értetni a nyilvános szoptatással, legyen az elég :) attól még nem vagyok maradi, hogy így gondolom. Ez nem szólt másról, csak a csillogásra vágyó anyukákról! :)

Én válasznak tartom, te meg azért nem, mert nem értek egyet, vagy mert nem vitázok. :)

Így kell ezt, beülni a mekibe, enni a csupa egészséges kaját, aztán meg szoptatni. És nekem ne magyarázd be, hogy ez így rendjén van. :D

2015. máj. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
41%

Ha elolvastad volna az egészet,megvilágosodnál.

Én írtam, hogy eltértünk az eredeti kérdéstől. Én nem a mekis dologra reagáltam. Hanem úgy általánosságban.

De te nem tudsz ettől elszakadni, mert ez valóban elítélendő... Mint ahogy itt sokan írták, hogy ha diszkréten teszik valaki azzal nincs gond.

Ha valakit a diszkréten kendővel eltakart baba látványa is zavar, az kezeltesse magát és semmiképp ne szüljön! :)

2015. máj. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
26%
jaj ezt privátba szántam, bocsi, csak mert egy hsz-em után éppen kaptam a savazást üzenetben.
2015. máj. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
26%
kedves 35-ös, felsoroltam melyek a hozzászólásaim, minden érvedre megadtam már a válaszomat, véleményemet, még az előtt hogy a te kommented megszületett volna..ha van hozzám kérdésed, nyugodtan tedd fel, és leírom arról is a véleményem, eszemben sem volt egy mondatod kiragadni, csak némileg zavar, hogy arról papoltok, milyen diszkriminatívak vagyunk, közben ti ugyanúgy nem fogadjátok el más véleményét.
2015. máj. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
76%

aki igy all hozza, az ne is szuljon? :DD

velemenyem szerint ez olyan, mint amikor valaki a csaszart valasztja es nem a termeszetes szulest. Aztan kapja az ivet, hogy nem is /jo/ anya, mert az igazi anya az termesetesen szul.. itt inkabb az a baj, hogy nem tudjak/tudjatok elfogadni azt, hogy masnak/mas szamara visszataszito a nyilvanos etetes. Attol meg szoptat otthon, csak nem teregeti ki a nyilvanossag ele. Ez igy lenne a normalis. Nem azon van a hangsuly, hogy kendovel, vagy az nelkul, hanem ugy altalaban, ez olyan dolog, ahol a gyermekekre kell koncentralni, es biztositani a nyugodt kornyezetet.

Olvastam egyebirant az erintett anyuka posztjat, miszerint varta a hugat, gondolta, egy frissito uditore majd beternek. Frissitot nem csak a mc d-ban lehet kapni, sot, aki kicsit is erdeklodik a szoptatas irant, az pontosan jol tudja/tudta, hogy az emberek szamara meg mindig nem elfogadott a nyilvanos szoptatas..

2015. máj. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!