Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Már alig van tejem, gyakorlati...

Már alig van tejem, gyakorlatilag nincs. A babám viszont éjjel csak cicin tud visszaaludni ha felébred. Mit csináljak? Hogy szoktathatnám át valami másra?

Figyelt kérdés

10 és fél hóbapos. Napközben már egyáltalán nem szopizik, minden étkezés ki van váltva, illetve reggel és este tápszert kap.

9 hónapos volt amikor megjött, akkor kezdett el csökkenni a tejem, végül tápszert kellett neki adni, mostanra már nincs vagy minimálisab van csak tej a mellemben.

Éjszaka ha felébred, viszont nem alszik vissza máshogy. Próbáltam már cumisüvegből mást adni (teát, vizet), de idegesen kilökö a kezemből, szájába sem veszi. Próbáltam simogatni, hátha visszaalszik, de ez sem vált be, sírni kezd ha nem szopizhat. Mondjuk azt még nem vártam meg meddig sírna, mert mindig megsajnálom, de nem sok értelme van így a szopizásnak sem, ha nem jön neki semmi.. viszont elalszik rajta pár perc alatt.

Cumizni nem cumizik, így az a lehetőség kilőve, hogy adjak neki cumit.

Mit lehetne tenni, hogy visszaaludjon máshogyan? Volt valaki ilyen helyzetben, és esetleg bevált valami?


2015. jún. 24. 21:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én úgy látom, sokszor az egy gyerekes anyák jobban kioktatják a több gyerekes anyukákat...ők mindent jobban tudnak...
2015. jún. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
89%
én nem oktattalak ki, hanem kicsit próbáltam megértetni a kérdező álláspontját, erre te tettél egy cinikus megjegyzést arra vonatkozóan, hogy ugye én hagyom sírni a babámat, továbbá te pontoztál le gondolom, mea kulpa ha nem...de ha fel tesz a kérdező egy kérdést arról, HOGYAN SZOKTATHATNÁ át a babáját, akkor arra kellene válaszolni, nem pedig mindenáron ráerőltetni a saját szoptatási fanatizmusod :)
2015. jún. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

Te nagyon támadva érzed magad.


Hol írtam, hogy mindenáron szoptasson?!


Viszont tőled naponta olvasom kis túlzással ezt a hagyd sírni mantrát...

2015. jún. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Hű, de meglepődtem, hogy hogy lett hirtelen 12 válasz :D.

Köszönöm mindkettőtöknek, és miattam nehogy vitatkozzatok!

Valóban az 1-es válaszolónak van igaza, már nem érzem jól magam ebben a helyzetben, a babám csalódottsága nagyon nem jó érzés amikor szopizni szeretne, de nem jön a tej, de csak és kizárólag éjjel igényli, napközben eszébe sem jut, a reggeli esti étkezésre boldogan megissza a tápszert. Nappal sok minden mást csinálunk, játszunk, olvasunk, sétálunk, tornára járunk, stb. nagyon jól elvan, ezért csak a tejszaporítás miatt nem látnám értelmét, hogy állandóan cicin legyen nap közben. Pusztán az éjjeli szoptatások meg nem fogják visszahozni a tejemet, mint ahogy nem is hozták eddig sem. Viszont szeretném ha mindenkinek jó lenne, mert a mostani helyzet nem jó egyikünknek sem, ezért tettem fel a kérdést.

2015. jún. 25. 14:52
 15/15 anonim ***** válasza:

ez is azt bizonyítja hogy túl sokat látogatsz olyan típusú kérdéseket, ahol az anyukák szeretnének valami csúnya csúnya alternatív módszerrel kiszabadulni a folytonos, megállás nélküli szoptatás köréből....nincs ezzel gond, olvasgasd csak, csak próbálj vagy válaszolni a kérdésre, vagy inkább ne írj semmit...ők nem azt várják hogy elbizonytalanítsd őket, hanem hogy segítséget nyújts, esetleg megoszd a tapasztalataid, jelen esetben a leszoktatás téma körben.

kedves kérdező, sajnálom hogy máshogy nem tudok segíteni, ez az egy tippem van, nekem ez bevált, így nem keresgéltem tovább, természetesen ha napokig kellett volna sírni hagyni, nyilván más után nézek, de így nem volt és nem is lett vesztenivalóm.

2015. jún. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!