Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Jòl teszem ha hagyom...

Jòl teszem ha hagyom hogy az egy hetes babám egész nap cicin lòg?

Figyelt kérdés
Szinte folyamatosan követeli. Ha nem szìvja akkor csak cumizik rajta, de nincs el nèlküle. Viszont ìgy nem hagy időt hogy termelődjön a tej, hogy egy kiadósat egyen belőle. Fog mèg ez változni? Mit csináljak?
2015. júl. 4. 15:46
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
48%
kedves utolso, csak ugy szolok hogy a mai ajanlas szerint nem itatjuk a kizarolag anyatejes babat vizzel, sem massal, mivel az anyatej eleje egyaltalan nem zsiros (ha megnezed szinte vizhez hasonlo allagu) ugyanakkor csomo ertekes tapanyag van benne ami a vizben nincs, es ezektol veszed el a hasaban a helyet ha vizzel itatod (vagy még rosszabb esetben az ertekes utó tejtol, ha mindig csak az elejet szivja ki mert a vizivastol nem ehes). Arrol nem beszelve hogy mindez a tejtermelesnek se tesz valami jot....az en lanyom hot sarga volt a korhazba mert nem volt eleg tejem az elejen, de nem fogadta el a vizet még 40 fokba se, szopizott ezerrel es helyre jott 2-3 nap alatt, 6 honapos koraig nem latott vizet max a furdokadban!!
2015. júl. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
24%
Az igény szerint szoptatás híve voltam. Elkezdődött a hasfájós korszak és még többet volt cicin, mert azt hittem az megnyugtatja, de egyre rosszabb lett a helyzet. Nagyon jó fej, fiatal védőnőm van és egyszer azt mondta nekem, hogy neked jó lenne ha egész nap ennél folyamatosan? Mikor pihenne a gyomrod és a beleid? Na akkor elgondolkoztam. Szépen átálltam a 3 óránkénti etetésre és sokkal, de sokkal jobb lett a hasfájás probléma. A melegben vizet kapott, mert ahogy írta előttem egy hozzászóló, nem ördögtől való a víz. Szerintem sem jó, ha állandóan cicin van a babád, mert folyamatos terhelés alatt van az emésztőrendszere. Ha cumit adsz neki, nem lesz tőle semmi baja. A kislányom sem lett cumi függő. Szinte csak elalváshoz használtuk. Nem lóg egész nap a szájában, a déli és az esti alvásnál kapja meg.
2015. júl. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
63%
kedves utolso, amit irsz, teljesen rendben van es igaz is egy 1 honaposnal egy 2 honaposnal, egy 6 honaposnal... de konyorgom egy hetes babarol beszelunk! nem azert van cicin mert ehes, hanem mert egy hete még az anyamehben volt es most fogalma sincs rola hova csoppent, raadasul melege van szomjas es az anyja kozelsegere vagyik....nincs bajom a vizzel csak teljesen feleslegesnek tartom. a tejtermelesnek es a babanak a legjobb, ha az elso napokban annyit szopizik amennyit csak tud.
2015. júl. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
73%
Most allitja be a baba a szukseges mennyiseget. Bizd ra, hagyd szopizni amennyit akar. Egy heten belul le fog csengni ez a fekezhetetlen ehseg. Ilyen nagy etvagyra szamithatsz meg 3 hetesen 6 hetesen es lehet kesobb is. Novekedesi ugrasnak hivjak.Ha megteheted nincs egyeb dolgod nagyobb gyerek stb akar egesz nap szoptass. Tenyleg el fog mulni csak legy turelmes par napig.
2015. júl. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%

11-es


Nincs mit adni a "mai ajánlásra". Majd holnap meg mást ajánlanak. Te mindent benyalsz, amit összeolvasol? Hol vannak a baba igényei és a te igényeid? Az ajánlás az csak ajánlás, nincs törvénybe foglalva, kőbe vésve, szóval akinek igényli a babája a vizet a nagy hőségben, igenis azzal tesz neki jót, ha itatja, nem azzal, ha a szomjas babának felmondja a "mai ajánlást" a kiságya mellett.

2015. júl. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
58%

a baba nem vizet igényel, hanem folyadékot!!! ha ezt megkapja az anyatejjel együtt, akkor minek adnék vizet, hogy elvegyem a helyet a pocakjából?? elfogadom az érvet a víz mellett, csak kérlek, indokoljátok meg, hogy miért jobb neki vizet adni, ha egyszer ott a melletek, ami ráadásul annál több tejet termel, minél többet szopizik a baba?? az ajánlások alapja a kutatás, ami szerint az anyatej összetétele olyan, hogy tökéletesen pótolja a vizet. Én ezt nyalom be, nem valami hülye trendet!!

egyébként mint írtam, nem vagyok egy nagy szoptatási fanatikus, és teljesen egyetértek abban, hogy egy 1 hónapos babát már nem kell mindig cicire rakni, bőven elég három óránként!! de nem győzöm felhívni rá a figyelmeteket, hogy a kérdés egy hetes babáról szól, akinek a szomjúság mellett még teljesen mást jelent az anya mell!

2015. júl. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
0%

Fura, hogy bárki bármit ír, lepontozzátok.

Szomjas a baba, lehet, hogy nem elég a tejed, vagy nem tudja elég erősen szívni.

Én javaslom neked, hogy kölcsönözz egy babamérleget,és nézd meg, hogy egyáltalán mennyit szopik.

Az én fiam 10 gr-okat szopott, és szó szerint egész nap követelte. De annyira erőtlen volt szegény, be is sárgult, hogy egyszerűen elfáradt. Aztán éhes volt, legyengült, még kevesebbet szopott. A védőnőmmel nem mentem sokra, szerinte dobjam ki a csecsemőmérleget, és bízzam magam a babára. Na, ja, ha ezt tettem volna éhen is hal.

Én mértem 3 hónapos koráig, és fejtem neki.

Most lehet lepontozni.

2015. júl. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
56%
Szegeny kerdezo! Most vegkepp nem tudja mit csinaljon. En sem javasolnam a cumit hagyd hogy egesz nap cicin legyen. Keress fel egy szakembert: ibclc.hu vagy lll.hu.
2015. júl. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
61%

Hiába keres fel egy szoptatásfanatikus oldalról egy szakembert, aki azt fogja javasolni, h szoptasson véres mellel, leszakadt mellbimbóval is végkimerülésig, egész nap....magának fog vele ártani.


Kérdező, ha nem bírod fizikailag a szoptatást, adj neki pótlást tápszerből, ha szomjas, itasd vízzel, ha nyűgös, adj cumit neki! Nem leszel ettől rossz anya, de a saját érdekedben fogd fel, pihenned kell, regenerálódnod és van az úgy, h tápszer kell, el kell fogadni. A tápszer nem az ellenséged, hanem segítség.

2015. júl. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

azért nem kell rögtön a véres mellbimbóban gondolkozni...általában ha ki is sebesedik az elején, ami gyakori, az nem azért van mert állandóan rajta lóg, hanem mert nem jó a baba technikája, vagy nem tartja helyesen az anyuka...erre találták ki a bimbóvédőt és a lanolinos krémet, de ha ne adj isten ki is sebesedik, pár nap alatt helyre jön és általában megedződik annyira, hogy ne akadályozza a szoptatást.

a szoptatási tanácsadó nő szerintem sem szükséges ebben az esetben, a kérdező egy teljesen szimpla, egyszerű kérdést tett fel, amire a válasz az, hogy ilyenek az első pár napban a kisbabák, és ilyenkor valóban minél többször kell mellre tenni, de nem kell ahhoz szoptatási tanácsadó hogy elmondjuk: két hét és kinövi ezt a babád, utána szoktathatod egy-két vagy három óránkénti szoptatásra. De most még ne tagadd meg tőle a melled, és ne adj vizet neki, mert azzal csak nehezíted a tejtermelést.

2015. júl. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!