Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Jòl teszem ha hagyom...

Jòl teszem ha hagyom hogy az egy hetes babám egész nap cicin lòg?

Figyelt kérdés
Szinte folyamatosan követeli. Ha nem szìvja akkor csak cumizik rajta, de nincs el nèlküle. Viszont ìgy nem hagy időt hogy termelődjön a tej, hogy egy kiadósat egyen belőle. Fog mèg ez változni? Mit csináljak?
2015. júl. 4. 15:46
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Valaki azzal ervel: most jott ki a baba az anyamehbol es ezert van melege a 30 fokban. Konyorgom! Gondolkozzon mar el aki ilyent ir! Egy ember atlaghomerseklete megis mennyi??? Ne mondja mar nekem senki, hogy a mehemben 20 fok van mikor az egesz testem 36 fok korul van!


Amugy meg az en fiam most 3 honapos es az elso naptol kezdve 4 orakat alud, szoval az ajanlott 2-3 orankenti etetes kesz kinszenvedes volt, mert arra a par percre sem tudtam felkelteni amig megszoptattam, almaban meg max bekapta a cicit, majd fordult ki a szajabol! Szoval nem kotelezo egy ekkora gyereket sem oramu pontossaggal 2 orankent etetni! A jelzeseire kell figyelni es helyesen kell azokat ertelmezni, mert lehet, hogy egy szimpla fing miatt nyoszorog nem pedig ehes! Van amikor siman azert nyvajog a baba mert azt mondja hagyj mar beken egy kicsit. Az en kisfiam volt hogy addig hiztizett mig magara nem hagytam. Inkabb a baba "nyelvet" kene megtanulni es maris tudna az anyuka, hogy valoban szomjas-e, vagy csak elege van...

2015. júl. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

21: te valamit nagyon félreértettél, ha nekem szántad, én ugyanis nem ezt írtam amit te az első bekezdésben.


,,nem azert van cicin mert ehes, hanem mert egy hete még az anyamehben volt es most fogalma sincs rola hova csoppent, raadasul melege van szomjas es az anyja kozelsegere vagyik.."


nem írtam olyat, hogy azért szomjas mert kijött az anya méhből, nem tudom miről fecsegsz.

azt írtam - és arra gondoltam - hogy EGYRÉSZT kijött az anyaméhből, számára még minden új, ismeretlen, ezért az anyja közelsége és a cici kell neki,


és emellett valóban írtam olyat hogy 40 fok van és szomjas, de ezt nem összefüggésben értettem az anyamell kapcsolattal...


olvass mielőtt felhúzod magad.

2015. júl. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

17-es 0 %-os vagyok. Na, miért nem lepődtem meg.

Én is írtam a lalecheligának, válaszra sem méltattak. Egyszerűen vannak olyan babák, akik nem tudnak elég erősen szopni, ezért folyton éhesek. Szerezz egy mérleget, meglátod, hogy mennyit eszik, aztán vagy fejj, vagy pótold tápszerrel, és utána beáll a rend. Újszülöttnél igény szerinti szoptatás van, de az nem jelenti azt, hogy egész nap a cicin lógjon.

Az első gyerekem szépen szopott, délelőtt 2 óránként, ebéd után aludt 4 órát, aztán este megint gyakrabban kellett szoptatni. És sajnos egy újszülött még nagyon lassan eszik, akár 40-50 perc is lehet egy szoptatás. Úgyhogy nagyon időigényes az elején, az tuti. Még akkor is, ha jól tud szopni a gyerek.

De a védőnőm nekem is váltig állította, hogy már pedig mindenki tud szoptatni (ez igaz is, de lehet, hogy a baba nem tud szívni jól!), és összedől a világ, ha tápszert adok neki. Most utólag azt mondom, hogy szerintem mindenki jobban járt volna nálunk is a tápszerrel, legalább lett volna napirendünk, mert így nekem semmire nem volt időm.

2015. júl. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
34%
Ne haragudj 23-as, de ez a gondolkozas tipikus mostanaban! Valami nem megy akkor ne eroltessuk, mi? Adjunk tapszert mert az egyszeru... Aztan meg ha hasfajos es szekrekedeses lesz a kover baba akkor majd fogjuk a fejunket mi? 1 het alatt meg a kereslet-kinalat sem all be! Ismerek olyan kismamat aki pont igy volt, mindenki azt mondta neki nem eszik eleget a gyerek, nem tud erosen szivni adjon neki tapszart. Most ott tart, hogy teje mar nincs de a fiammal egyidos gyerek mar ketszer akkora mint az enyem, es sopankodik, hogy milyen lett....Ezek szerint nekem is felkellett volna adnom mikor nem ment a szoptatas csak vedovel. Mindenki azt mondta 3 honaposan mar nem lesz tejem. Jelenleg is bimbovedovel szoptatok es koszoni el van a fiam. Maceras, de egeszsrgesebb mint a tapszer, es kuvara megszenvedtem, mert a masodik heten 4 napig volt 40 fokos a lazam, mikor elmult beallt a kereslet--kinalat es nem kellett tobbet ejjel nappal cicizni es meg a cumira sem szokott ra mert csak az elalvashoz kell neki! En azt mondom varja ki az anyuka a tej mennyiseg beallasat, es utanna majd beall minden! Addig meg figyeljen jobban a baba jelzeseire es ha bufizni kell es azert nyoszorog ne tegye egybol mellre!
2015. júl. 7. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
75%

detto, en 10 napig fekudtem 40 fokos lazzal es szinte nullarol lett anyatejes a babam merleggel es bimbovedovel.


amugy mi az hogy valaszra se meltattak az lll-nel? szerinted naponta hany levelet kapnak? miert nem hivtad fel oket?? de ne terjunk el a kerdestol, mert se a kerdezo sem mas nem vitatta itt, hogy legjobb a szoptatas, még aki a szoptatas fanatikus szot hasznalta, nyilvan az sem a szoptatas ellen van, max az ellen hogy a baba ne igyon vizet amig kizarolag anyatejes..

de neki es a cumisoknak uzenem (felreertes ne essek a lanyom is cumis 6 hos kora ota) hogy a jelenlegi allaspont szerint az anyatej tokeletesen potolja a vizet, ettol fuggetlen mindenkinek szive joga itatni a babajat, nem lesz tole semmi baja csak teljesen felesleges mert az anyatej sokkal hasznosabb neki mint a viz.


az egy hetes baba meg igen is legyen akar orankent cicin, majd 3-4 hetesen raer rendszabalyozni az anyuka, ha 3 orankent szeretne szoptatni, de szinte 100%ig biztos vagyok benne hogy teljesen oka fogyotta valik majd a kerdes mert a baba magatol is at all, ha az anyuka nem tuszkolja a szajaba a cicit minden nyekkenesre, hanem hajlando ringatni dajkalni, szorakoztatni. Egy hetes csecsemonek az anyamell a minden. 3-4 hetesen ez ugyis meg valtozik.

2015. júl. 7. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!