Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek be lehet tartani...

Szerintetek be lehet tartani azt a rendszert, hogy a férjem és én felváltva éjszakázunk az újszülöttel?

Figyelt kérdés
Egyenlőre csak terhes vagyok, de nem tartom igazságosnak, hogy a nőnek kell mindent csinálnia a csecsemővel, mivel gyes alatt ugyanúgy ledolgozom a gyerek mellett a napi 8 orát, mint a férjem a munkahelyén. Úgy tervezem, hogy kétnaponta éjjel a lefejt tejet adná neki cumisüvegböl, vagy ha nincs tej, tápszert. Járható út ez, vagy egy ilyen pici gyerek mindenképpen az anyját akarja?

2016. dec. 9. 10:40
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
86%

Ha csak szopni fog én nem zavarnám össze a cumisüveggel, az elején legalábbis biztos nem. Ha mindenképp emellett döntesz mégis, akkor a Medela Calma etetőfejet javaslom sima cumi helyett, nekem vegyesen tápláltak (tej és tápszer is) voltak az ikreim, többször kihoztam őket a cumizavarból a medelával.


Egyébként persze járható út, bár én úgy voltam vele, hogy másnap félálomban is eltologatom a kisautót a gyerekeimmel, de a férjemnek koncentrálnia kell egész nap. Hármasikreink vannak szóval nálunk nem volt sok választás, az elején kelnie kellett a férjemnek is éjszaka etetni, de később igyekeztem magam menedzselni az éjjeli ébredéseiket. Persze ha a párod is úgy gondolja ahogy te akkor az szuper, hajrá.

2016. dec. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem egyébként is fel fogsz ébredni, kelni. Az ösztönök nem fognak hagyni majd aludni, miközben a férjed babázik.

A baba minden kis pisszenésére azonnal felébredsz majd, akkor is, ha másik szobában alszol.

Én mondjuk simán csak a motoszkálásra is felébrednék. Szóval feltűnne, hogy a férjem eltűnik mellőlem és én is biztosan felébrednék rá.

De elméletben jó. Majd meglátjátok, hogy milyen lesz a gyakorlatban :)

2016. dec. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
70%
Első vagyok, én az elején annyira hulla voltam hogy arra se ébredtem fel amikor a fejem mellett szólt a babaőr, kb mint akit ájultra vertek úgy aludtam. Szerencsére a férjem kevésbé jó alvó...
2016. dec. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
60%

Nem akarok leszólni senkit, de a "ledolgozod a magad 8 óráját" hogy kell pontosan érteni? Otthonról fogsz ugyanúgy tovább dolgozni?

Ebben az esetben sok sikert, nekem mindkét gyerek "kétemberes" volt, első fél évben örültem, ha pisilni el tudtam menni, és belefért egy 5 perces zuhany. Részben azért, mert nem volt sok tejem, de az anyatejes táplálást választottam. Lehet, hogy tápszerrel több minden könnyebb lett volna, de lehet, hogy nem.

Pl. a fiam hasfájós is volt, naponta több órát ordított, csak kézben volt el valamennyire. Mást nem tudtunk tenni, csak vigasztaltuk, semmi se segített. (Orvos váltás se.)

Ha valaki azt mondta volna, hogy mellette még napi 8 órát dolgozzak otthonról, és helyben vágom fel az ereimet. Szégyen, nem szégyen, sokszor a házimunkával se haladtam.


Megváltás volt, mikor végre kiválthattunk egy-egy étkezést, és csökkent a hasfájás is, de addigra már nagyjából átaludták az éjszakát is.


Másrészt, valóban úgy van, hogy minden fordulására felébredtem a babának, hiába kelt fel a férjem, hogy majd ő elintézi, akkor se volt jobb. Ő pelenkát cserélt, tejet melegített, én meg ébren feküdtem és hallgattam. Annyit nyertünk vele, hogy másnap ő is fáradt volt és nyűgös.

Nekem személy szerint sokkal nagyobb segítség volt egy (nálam) kipihent(ebb) férj, aki délután átvette a kicsit, én addig beájultam aludni, ő meg elment vele sétálni, vagy kivette a kezemből a felmosót.

2016. dec. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
69%
Pedig igazságos, hiszen a férjed a munkehelyen nem alját fel órát, ha a gyerek épp alszik otthon, veled ellentétben. Amúgy miért nem apuka megy vele gyedre? Te meg majd bejársz dolgozni
2016. dec. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
60%

Nálunk is férjem a nem mélyen alvó, én ágyú mellett is mint a bunda...

DE! A gyerekemre mindig felébredtem, pedig kezdetektől másik szobában volt. Már a bébiőr ledeire is, amikor kezdett világítani, szóval mire felsírt, már ott voltam az ágya mellett.


Én nem zaklattam a férjemet a keléssel, amíg csecsemő volt a fiunk, mert ő 14 órában dolgozik vendéglátásban, én meg otthon voltam non-stop. SZóval én ráértem napközben is aludni, ő nem.


Akkor kezdtünk felváltva kelni éjjel, amikor én is dolgozni kezdtem. Kb a fiam 2 éves korában. Addigra alapvetően átaludta az éjszakát, csak néha ébredt, akkor is könnyű volt visszaaltatni.

2016. dec. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
73%

Ne haragudj, de nagyon nem ertek velwd egyet. Ujszulottnek az anyjara van elsosorban szuksege nem az apjara. Eszembe sem jutott volna cumiztatni a gyereket, mikor tudom szoptatni, ráadasul, ha beindul a tejed, akkor ugyia fel kell kelned ejjel, mert kulonben szetdurran a melled.

Az sem jutna eszembe, hogy a ferjemet ebresszem ejjel egy ujszulottgoz, mikor hajnali 5 kor indul dolgozni es vezet is, tehat eszen kell lennie. Aludnia kell. Munkahelyen meg kell felelni, mert nem jatek az allasa.

Rendben, hogy te is dolgozol, de ne vegyuk mar egy lapon azzal, mintha bemennel egy gyarba robotolni, mert az sokkal kimeritobb.

Ha akarod egesz nap lehetsz pizsamaban, ha alszik a baba tudsz pihenni stb. Szoval ne haragudj, de eleg onzo vagy, ha ilyeneken agyalsz mar most.

Ferjed nem tudom mit szol ehhez, de szerintem ez abban az esetben lenne elvarhato, ha te is minden nap bemesz dolgozni, ahol produkalbod kell, meg kell jelenned stb, de ha otthon vagy ugy nagyon nem fair.

Minek vallaltal gyereket, ha egy ujszulottet a ferjedre bizol ejszaka, mig te szunyalsz? A gyerekvallalas bizony aldozatokkal jar.

2016. dec. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
86%
De ha szoptatás helyett cumisüveget kap, akkor nincs meg az a veszélye, hogy utána már nem fog szopni?? Szerintem nem lehet ezt így össze-vissza váltogatni.
2016. dec. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 A kérdező kommentje:
Nem dolgoznék, úgy értettem, hogy az eddigi tapasztalataim alapján egy csecsemő jó esetben minimum 3 hónapig bömböl éjjel-nappal, rosszabb esetben 1 évig és nem nagyon lehet mellette aludni nappal sem, plusz a háztartást is vezetni kell. A férjem benne van, szeretne ő is foglalkozni a gyerekkel, persze ez később változhat, illetve egyenlőre én is úgy gondolom, hogy 3 naponként kellene inkább bevállalnia 1 éjszakát, jó munkája van, ne rúgják ki emiatt. A környezetemben egyébként sehol nem segített az apuka, a nők részéről nem is volt elvárás, emiatt van olyan barátnőm, aki szülés után 2 évvel is használhatatlan, nem lehet vele beszélgetni és rosszul néz ki, nem ad magára, mint korábban, a sok veszekedés miatt a válás szélén vannak, ezt szeretném megakadályozni.
2016. dec. 9. 11:12
 10/63 anonim ***** válasza:
57%
Ilyen gondolkodással minek vállaltál gyereket? Nem vagy még felkészülve rá szerintem...
2016. dec. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!