Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek be lehet tartani...

Szerintetek be lehet tartani azt a rendszert, hogy a férjem és én felváltva éjszakázunk az újszülöttel?

Figyelt kérdés
Egyenlőre csak terhes vagyok, de nem tartom igazságosnak, hogy a nőnek kell mindent csinálnia a csecsemővel, mivel gyes alatt ugyanúgy ledolgozom a gyerek mellett a napi 8 orát, mint a férjem a munkahelyén. Úgy tervezem, hogy kétnaponta éjjel a lefejt tejet adná neki cumisüvegböl, vagy ha nincs tej, tápszert. Járható út ez, vagy egy ilyen pici gyerek mindenképpen az anyját akarja?

2016. dec. 9. 10:40
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 A kérdező kommentje:

28 már így is szinte túl öreg vagyok a gyerekvállaláshoz, nem várhattam tovább.


"Nem rosszindulatból, de remélem egy sírós babád lesz"

Áh, tényleg nem vagy rosszindulatú! Egyik szavad üti a másikat.

2016. dec. 9. 12:10
 32/63 anonim ***** válasza:
57%

Végig kell olvasni az egész beszélgetést, és nem azonnal ítélkezni.

Bár nem értek egyet a kérdezővel, de bántani nem kéne, pláne nem úgy, hogy a tapló válaszokból látszik, ha valaki el sem olvasta az egészet.

2016. dec. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 A kérdező kommentje:

30 Elvárnád tőle? Önző vagy, hogy a férjed felkeljen, szegényke, blabla.


Ő is fel akar kelni, hozzá, ezt nehéz felfogni? Nyilván nem is tudnám rákényszeríteni, ha nem kelne fel, akkor nekem kellene, ennyi. Ez egy előzetes terv, lehet, hogy nem is működik, nem lett még letesztelve.


Na, eluntam a trolletetést, ha valaki valami értelmeset tud hozzátenni, azt megköszönöm és az eddigi hasznos válaszokat is.

2016. dec. 9. 12:16
 34/63 anonim ***** válasza:
95%

Nem olvastam végig a kommenteket, de anyatejes babánál ez kivitelezhetetlen, tápszeresnél viszont simán lehet.

Ha szoptatsz, és a baba nem kel fel x óránként hogy leszívja, ígyse úgyse fogsz tudni aludni, mert annyira feszít. Én töltöttem már ébren emiatt fél éjszakákat, mert vártam, hogy keljen már fel leszívni :)

De simán lehet, hogy szerencsés leszel egy jó alvó babával, és akkor probléma megoldva.

2016. dec. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
79%

Nem olvastam el a válaszokat, lehet már írták ugyanezt előttem: szerintem nem jól gondolkodsz.

Elvileg akár meg is lehet csinálni, bár van olyan baba, aki hajlamos cumizavarra, meg az állandó fejés sem jó a tejtermelésnek, de lehet neked lesz így is elég tejed.


Én meg azt nem tartottam igazságosnak, hogy az apuka is ugyanannyit keljen a babához. Egy pici baba mellett te nap közben simán aludhatsz, míg ő is alszik.

Az én férjem ki szokott menni néha a babáért, és hozta szopizni nekem, ez is nagy segítség volt, de igyekeztem én felkelni inkább, pont azért, mert ő másnap dolgozni megy.

Előfordulhat nyilván olyan helyzet, hogy a babád egész nap nem alszik, sír, valami baja van, vagy neked van bajod, és kell a segítség, hogy kialudd magad, de ezt állandóra eldönteni nem kéne szerintem.

2016. dec. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
77%

Nem olvastam végig a rengeteg hozzászólást.

De az én kislányomnál pl nem működött volna ez. Amíg szoptattam, addig egyértelműen én keltem, eszembe nem jutott volna cumisüvegből etetni, meg úgyis felébredtem a sírásra.

Kb 4 hónaposan tápszeres lett a lányom, onnantól apuka is etette. De! Volt olyan hogy én éjszakai evés után csak ringattam, simogattam, de csak sírt. Egy idő után bejött az apja, a kezébe vette és elaludt. Aztán ezt eljátszotta fordítva is. Szóval a kisasszony döntötte el, hogy épp kire van szüksége.

És ez a mmai napig így van, 2,5 éves és este ő választhat hogy melyikünk olvasson neki mesét.

2016. dec. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
77%

Nekem az eszembe se jutott, hogy a férjem keljen a gyerekhez. Mikor visszamentem gyed után dolgozni és pl fogzott a gyerek teljesen egyértelmű volt a férjemnek, hogy megoldjuk igazságosan, végülis dolgoztunk már mindketten.


Ha meg is eszi cumisüvegből a baba az anyatejed, a mennyiségének nagyon nagyon nem tesz jót, ha kimarad az éjszakai inger a baba pedig enne.

2016. dec. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
49%
Nagyon sajnálom a férjedet, hogy ilyen nő jutott neki. Már most gusztustalan a hozzáállásod, pedig nem is szültél. Egész nap otthon döglessz majd a gyerekkel. Nem hiszem el, hogy nem lesz időd gondozni, vezetni a háztartást. Érdekes módon ez az idősebb generációnak megoldható volt. Fiatalabb közül is minden rokonnak. A férjed napi 8 órát dolgozik, korán kel. Nem tud közben lefeküdni. Te nem dolgozol munkahelyen és nem tudnak kirúgni. Külön undorító, hogy anyatej helyett már most tápszeren gondolkodsz, hogy a férjed tudja helyetted etetni. Egy igazi önző, lusta, feminista nőszemély vagy. A gyereket is sajnálom, mert még meg sem született, de már most nem az ő érdekeit nézed. 28 évesen pedig nem vagy öreg gyerekhez. Sőt, neked még túl korai.
2016. dec. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó! Honnan veszed, hogy 28 éves? Azt írta az egyik kommentben, hogy harmincas közepén túl van.
2016. dec. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 A kérdező kommentje:
40 hát, mert ennyire hülye szerencsétlen, mondjuk a válaszadók felének, eleve komoly szövegértési nehézségei vannak, ha nem birják feldolgozni, hogy ezt, én és a férjem ketten döntöttük el és nem én egyedül.
2016. dec. 9. 14:23
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!