Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek be lehet tartani...

Szerintetek be lehet tartani azt a rendszert, hogy a férjem és én felváltva éjszakázunk az újszülöttel?

Figyelt kérdés
Egyenlőre csak terhes vagyok, de nem tartom igazságosnak, hogy a nőnek kell mindent csinálnia a csecsemővel, mivel gyes alatt ugyanúgy ledolgozom a gyerek mellett a napi 8 orát, mint a férjem a munkahelyén. Úgy tervezem, hogy kétnaponta éjjel a lefejt tejet adná neki cumisüvegböl, vagy ha nincs tej, tápszert. Járható út ez, vagy egy ilyen pici gyerek mindenképpen az anyját akarja?

2016. dec. 9. 10:40
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
96%

Ha így akarod csinálni, a következő pozitívumok vannak:


1. Kipihentebb leszel, így esetleg jobban tudsz foglalkozni a gyerekkel napközben.


Viszont a következő nehézségekkel kell szembenézned:


1. A gyerkőc az elején cumizavaros lehet. Hangsúlyozom, csak lehet. Egyes gyerekeknek nem okoz gondot a vegyes táplálás.


2. A tejtermelésed felborul, mivel így nem tud beállni a kereslet-kínálat. Ha például egy egész este fejsz (hogy a következő napon azt adja oda a férjed a babának), és a következő este pedig egyáltalán nem (mert te alszol), akkor egyfelől a melled megkemenyedik, fájni fog, be is gyulladhat, elzarodhatnak a tejcsatornák, s ami viszont mindenképp bekövetkezik: kevesebb lesz a tejed. Ha feleslegben marad ugyanis tej a mellben, ez azt jelenti a szervezet számára, hogy nem kell ennyi tej, tehát csökkenteni fogja a mennyiséget. Ha másnap gőzerővel elkezdesz fejni, akkor újra felszaporítod (egy napig lenne gondod a tej mennyiségével), de utána az alvós napodon megint fájni fog a melled, s kezdődik az egész elölről.


3. A kézi fejőgép több anyanak hatásosabb, mint az elektromos. A kézi fejesnél viszont hosszú távon ínhüvelygyulladás lép fel az esetek döntő hányadában. Persze lehet, hogy neked az elektromos jó lesz, így ez a dolog kiütve. Azt is érdemes tudni, hogy a fejes sosem annyira hatásos, mint a baba szoptatása. 60-80 mililiterrel is ttöbbet ki tud szívni a baba a melledből, mint a fejőgép. Ez megint a tej mennyiségét csökkenti.


Természetesen sikerülhet az a módszer, amit te akarsz megvalósítani, de anyatejes táplálás mellett nehéz. Tápszeres babánál viszont könnyebben kivitelezhető. Ha tápszerre áltok át, akkor meg lehet oldani. Abban viszont mindenki egyetért, hogy az anyatej jobb, mint a tápszer. Én, ha lehet, az anyatejet javasolnám, ha már rendelkezésre áll.

Emellett vannak jó alvó babák. Lehet, hogy egyáltalán nem lesz kimerítő az éjszakátok.


Mindennek fényében személy szerint én azt választanám, hogy te vagy vele este, és kérd a ferjed segítségét (pelenkazza ő, ilyenek). Addig te tudsz kicsit még pihenni. A mi ritmusunk például az, hogy este én vagyok vele, a ferjem pedig reggel kiviszi a konyhába magával, együtt főz vele kávét, együtt reggeliznek. Addig én alszom, ami plusz 1,5 órát jelent.


Remélem segítettem a döntésben.

2016. dec. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon jó válaszok. Annyit még hozzátennék, hogy az én férjem érdekes módon egyébként sem alszik éjjel, max, néhány órát alhat, nem tudom, mert én 11-kor lefekszem, de ha éjjel bármikor felkelek, ő mindig számítógépezik, filmet néz, lehet, hogy emiatt nem annyira félelmetes neki az éjszakázás. Ja, és ami a koromat illeti, nagyon öreg vagyok, késő harmincas, 20 évesen nem biztos, hogy így álltam volna hozzá, szerintem akkor nem is foglalkoztam volna előre az ilyen nehézségekkel.
2016. dec. 9. 11:39
 23/63 anonim ***** válasza:
84%

Azt hittem először, hogy van valami otthonról végezhető munkád, és baba mellett ugyanúgy akarod csinálni.

De ezek szerint nem.


Így viszont abszolút igazságtalan a rendszer, legfeljebb a férjed kikészül, és kirúgják.

Nekem már van kettő, úton a harmadik, nem a levegőbe beszélek. Egy-két nap is iszonyatosan megterhelő, mikor beteg a gyerek, és kelni kell hozzá este, aztán másnap be melóba, és ledolgozni 8 órát. Úgy, hogy a kutyát nem érdekli, hogy neked van-e gyereked egyáltalán.


Ha nekem kéne kelni éjjelente a gyerekhez, és dolgozni is, akkor igen hamar beadnám a kulcsot, pár héten belül a kimerültség jelei mutatkoznak, és egyik betegségből esik az ember a másikba. Szédülés, fáradtság, általános rossz közérzet, és a morcos hangulat, ami ezeket kíséri.


A te tested felkészül a szülésre, és arra, hogy éjjelente is a babának szüksége van rád. A terhesség végén már a legtöbb kismama önszorgalomból se alszik.

Egyszerűen már nem megy.


Amit te írsz, hogy ez így igazságtalan, az egy tévedés.

Hihetetlen jó helyzetben vannak azok a kismamák, akik a gyerekkel otthon maradhatnak a kicsi 2-3 éves koráig, a legtöbb országban ez 6 hét.


Neked más dolgod nincs, mint ellátni a babát. Kis szerencsével jó alvó lesz, és naponta több órád lesz neked is aludni, főzni, összekapni a lakást.

A férjednek utazni is kell, korán kel, dolgozik, és aztán otthon várja a következő műszak. Gondolom azt is elvárod, hogy a házimunkában és a pelenkázásban is jeleskedjen, éjjel kel a gyerekhez, nappal húzza az igát. Mikor fog szerencsétlen pihenni?!


Na, pont ennek lesz az a vége, hogy váltok, mert a férjed beleun az apaságba, mert semmi öröme nem lesz benne, csak a kimerültség és a frusztráció. Rájön pár hónap után, hogy ő nem ezt akarta, erre nem készült fel, és sokkal nagyobb terhet vállalt, mint képzelte.


Aztán a végén ott maradsz egyedül a kicsivel.


Nem könnyű babával az élet, de hidd el, hogy nem ez a legnagyobb kihívás az életben, sőt egészen jó pillanatok is vannak. Lehet ez életed legboldogabb időszaka, éjjeli kelésekkel és kakis pelusokkal együtt is. Előre elkönyvelted, hogy te szenvedni fogsz, és erre nem vagy hajlandó.


Egy kérdés: ha a kicsi betölti a 3 éves kort, és mész vissza dolgozni, akkor hogy éled túl? Ugyanis akkor te is fogsz dolgozni IS, és ellátni a háztartást IS és gyereket IS nevelni.

Most két feladat is túl sok, már hárítod át a férjedre a nehezét.

Ennek nem lesz így jó vége.


Marha gyorsan éld bele magad, hogy szuperanyu vagy, különben sírás lesz a vége!

2016. dec. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 A kérdező kommentje:
A feltételezgetéseket inkább hagyjuk ha lehet, a férjem munkahelye 5 percre van kocsival, nem mindenki másfél órát utazik a munkahelyére. Nekem nem túl nagy segítség, ha megfürdeti a gyereket, mert egy 10 perces feladat esténként. Viszont nekem szükségem van az éjszakai alvásra, a férjemnek nincs, 2-3 naponta venné át éjjel, elvben nem lehetetlen, ha nem bírná, szólna, joban vagyunk, nem kínozni akarom, de a szoptatással lehet, hogy valóban lennének gondok, ezért tettem fel a kérdést, mert ehhez nem értek.
2016. dec. 9. 11:49
 25/63 anonim ***** válasza:
58%
Milyen kijelentés az, hogy a férjemnek nincs szüksége éjszakai alvásra, neked pedig van? Még is minek hiszed te magad és ilyen nőnek lehet gyereke? Szörnyű... Mi lesz szegény kisgyerekkel, ha esetleg később rossz alvó lesz, esetleg beteg lesz, vagy szüksége lesz rád? Hagyjon majd ő is békén, mert neked szépre kell aludnod magad??
2016. dec. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 A kérdező kommentje:
25 leírtam olvass vissza,tényleg nem alszik éjjel, de még jobb lenne ha nem az én kérdésemhez írogatnál bunkoságokat, fárassz valaki mást, köszi.
2016. dec. 9. 12:00
 27/63 anonim ***** válasza:
47%
Oltári szerncséd lehet a férjeddel! Szerintem a legtöbb pasi olyan gyorsan rúgna ki, hogy időd sem lehetne feleszmélni!!! Nagyon sok értelmes válasz született, sajnálatos, hogy ebből sem érzékeled, hogy gond van a felfogásoddal!
2016. dec. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
63%
Elég érdekes egy nő vagy. Mi az, hogy igazságtalan az, hogy te csinálsz mindent. Te azért vagy otthon, hogy a gyerekeddel foglalkozz. Nem azért, hogy amíg a férjed nincs otthon, utána meg csak ő. A másik meg, a férjednek nem kell aludni, neked meg igen. Rettentően önző vagy. Szerintem még várni kellett volna a gyerekvállalással. Nem rosszindulatból, de remélem egy sírós babád lesz és akkor sem tudsz majd aludni mikor a férjed kel fel hozzá.
2016. dec. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 A kérdező kommentje:
27 igen, tényleg szerencsém van a férjemmel és valóban sok hasznos választ kaptam, a tied sajnos nem volt az, csak egy ostoba utálkozós átlag komment. Nézd csak meg mennyire sokan fel tudták fogni a kérdés lényegét és tudtak értelmes, használható választ adni a szoptatás nehézségeivel kapcsolatban. Az igazat megvallva engem abszolút nem érdekel, hogy neked mi a véleményed rólam, vagy a férjemről, nem is ismerlek, ha van tapasztalatod azt írd le, a többi nem fog meghatni, hidd el.
2016. dec. 9. 12:08
 30/63 anonim ***** válasza:
64%
De valamennyit csak alszik, ha éjszaka még ki is kapcsolódik azzal, hogy gépezik. De te elvárnád akkor is, hogy Ő kelljen fel hozzá, mert jajj, ne csak te neked kelljen foglalkoznod a kicsivel? Ha épp akkor kell majd felkelnie a kicsihez, amikor azt a pár órát épp alvásra szánná? Akkor is elvárnád, hogy ő kelljen fel? Inkább ő ne aludjon? Önző vagy és tényleg nagy baj van a felfogásoddal. #25 voltam (Ja, és ne aggódj nem "fárasztalak" tovább :) Legyen szép napot és add át a férjednek, hogy elismerésem, hogy el tud téged viselni :) )
2016. dec. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!