Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek be lehet tartani...

Szerintetek be lehet tartani azt a rendszert, hogy a férjem és én felváltva éjszakázunk az újszülöttel?

Figyelt kérdés
Egyenlőre csak terhes vagyok, de nem tartom igazságosnak, hogy a nőnek kell mindent csinálnia a csecsemővel, mivel gyes alatt ugyanúgy ledolgozom a gyerek mellett a napi 8 orát, mint a férjem a munkahelyén. Úgy tervezem, hogy kétnaponta éjjel a lefejt tejet adná neki cumisüvegböl, vagy ha nincs tej, tápszert. Járható út ez, vagy egy ilyen pici gyerek mindenképpen az anyját akarja?

2016. dec. 9. 10:40
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
31%

Kérdező! Nekem az nem tetszik, hogy elég csúnya hangnemben osztod a kretén kommentelőket. Tudod, hogy ez téged is minősít? Ha tényleg nem érdekel a véleménye, akkor miért húzod fel magad rajta? Nem kellene...

Ha nektek így jó a rendszer, akkor miért kell a net népének a véleménye?

Többen leírták, hogy nem működőképes a megoldás, már, ha szeretnél szoptatni, már én is megírtam. Ha tápszeres a baba, akkor működhet, de egy újszülöttnél nem fog menni.

Én magam mellé vettem a babát éjszakára, az első hónapokban így aludtunk. Éjjeli szopi után büfiztetni sem kellett, visszaaludt, én is, így nem voltam annyira mosott szar. Gyerekorvos ellenezte, hogy velem alszik a baba, de nekünk meg így volt jó. Ez inkább életszerűbb megoldás lenne arra, hogy te is tudj aludni, de ez úgyis menet közben derül ki, mikor kezdtek összeszokni.

2016. dec. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 A kérdező kommentje:
42 azért válaszolok szinte mindenkinek, mert most van rá időm és ehhez van kedvem, tisztában vagyok vele, hogy jobb nem válaszolni az ilyen ocsmány kommentekre, mert addig jár vissza a troll, amíg etetem, de volt itt egy komment amin tényleg felhúztam magam és akartam rá válaszolni. A hangnemmel kaocsolatban: ha ő engem minden xarnak elhord egy ártatlan kérdés miatt (amit ő teljesen félreértelmez) nem lesz lelkifurdalásom elküldeni a fenébe.
2016. dec. 9. 14:30
 43/63 anonim ***** válasza:
45%

Kérdező, dobj be egy magne b6-ot és higgadj le, mert ez a stílus elég alpári.

Abba meg már most nyugodj bele, hogy mindig mindenki mindenbe bele fog kötni, mert gyereket nevelni mindenki tud.

Anyósod, anyád, szomszédok, védőnő, ismerősök, ismeretlenek, stb. Élőben, arcból arcba fogsz kapni olyan véleményeket, amik nem tetszenek. Csak élőben nem mindenkivel szemben lehet ilyen a stílusos!

Illetve lehet, csak következménye lesz.

Nem akarlak lelombozni, de már a szülés után, a kórházban kapni fogod az ívet.


Ha pedig két szemtelen válasz így kihoz a sodrodból, akkor az ég irgalmazzon annak a gyereknek! Majd a dackorszak alatt megtanulsz türelmesen válaszolni. ;) Különben a kamaszkort nem élitek túl.

2016. dec. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 A kérdező kommentje:
44 igazad van, de én élőben sem fogom vissza magam, előre rettegek a védőnőtől például, akivel illene jóban lenni. Szerencsére az emberek sokkal normálisabbak az életben, mint a neten.
2016. dec. 9. 14:36
 45/63 anonim ***** válasza:
42%

Kedves Kérdező!


Kezdesz elég durva hangnemet megütni… Kár ennyire felhúznod magad :)


A kérdésedre megkaptad a választ, mely alapján, ha szoptatni szeretnéd nem biztos, hogy kivitelezhető lesz a tervetek, ha tápszeres lesz, akkor talán megoldható lesz.


De!

Itt a kommentelők többsége szerintem az alábbi kijelentéseiden húzták fel magukat. Mely alapján szörnyű gondolkodásmódot tükrözöl.


„de nem tartom igazságosnak, hogy a nőnek kell mindent csinálnia a csecsemővel”

„Nem dolgoznék, úgy értettem, hogy az eddigi tapasztalataim alapján egy csecsemő jó esetben minimum 3 hónapig bömböl éjjel-nappal, rosszabb esetben 1 évig és nem nagyon lehet mellette aludni nappal sem, plusz a háztartást is vezetni kell.”

„igazságtalan társadalmi elvárás túl mélyen rögzült egyeseknél, hogy mindent a nő csináljon.”

„nekem szükségem van az éjszakai alvásra, a férjemnek nincs,”


Ha tényleg így gondolod, szerintem érdemes lenne átgondolnod a dolgokat, ha csak félreértettünk, vagy rosszul fejezted ki magad, én kérek elnézést…


Ha megszületik, majd a pici, akkor kiderül, hogy kivitelezhető lesz-e a tervetek vagy sem  Remélem egészséges babátok lesz, és jó egészséget kívánok nektek. De, azért sok olyan válasz is van, amelyekből tanulhatsz.


Üdv,

#16-os

2016. dec. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
12%
45-ös! Teljesen egyetértek!
2016. dec. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
67%

Az elvi része nem érdekel, a ti dolgotok.

A gyakorlati. Nekem mellgyulladásom lett a középső gyerekkel, olyan gyorsan lövelt be a tej szülés után, hogy a baba egyszerűen nem tudott annyit szopni. Alig vártam, hogy mellre tehessem, akár éjjel, akár nappal, annyira fájt a mellem. Jól be is lázasodtam, közel 40 fokkal

Szóval, amikor ő már nem is kelt fel éjjel, hónapokkal később, én akkor is keltem fejni. Különben reggelre szinte szétdurrant volna a mellem.

Persze neked lehet, hogy nem így lesz.

Másik gondolatom. Ha cumizavaros lesz a baba, egyre többet kell majd fejned, ha anyatejet akarsz neki adni. Így viszont rengeteg értékes nappali alvásidőt is vesztesz, mert fejni hosszadalmas és fárasztó. Amit éjjel nyersz pihenesben,azt nappal elvesztheted a fejés miatt.

2016. dec. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 A kérdező kommentje:

45 Az állításaid sorban, 1, 2, így van, így gondolom, nincs ezzel semmi baj.

3 Térsadalmi elvárások a nők felé: nézd át a kommenteket és látni, fogod, hogy ma magyarországon egy nő, attól érzi magát nőnek, hogy otthon konkrétan egy szolga és mellette még lehúz napi 8 órát, már azon is ki van akadva, ha az én férjem a gyerek körül segíteni akar, mellesleg a háztartásban az enyém sem segít, de nyilván ha nem akarok koszban élni, akkor megcsinálom.

Szóval nagy vonalakban: a férfi: dolgozik és pihen. A nő: dolgozik, háztartást vezet, főz, ellátja a gyerekeket, pihenésre nincs semmi idele. Bocs, hogy ezt nem látom igazságos rendszernek.

4 az alvási szokásainkat leírtam kommentben, anélkül az infó nélkül ez az állítás így nem érthető, vagy félreérthető.

2016. dec. 9. 14:50
 49/63 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem neked a társadalmi elvárásos nézeteddel van gondod, vagy inkább úgy mondom, hogy nekem az nem tetszik, ahogy ezt te látod.


Pl. én nem tartom magam az miatt „szolgának”, ahogy te fogalmazol, mert ellátom a családom és a háztartást. Nő vagyok, én ezt örömmel teszem (bár én még a „régi” értékrend szerint nevelkedtem, ahol ez nem szolgaság volt, hanem szép feladat :) ) . Csak, hogy teljesen össze is zavarjalak, engem a takarítás kikapcsol, ilyenkor levezetem az egyéb feszültséget is és szeretek sütni is. Engem arra emlékeztet, amikor gyerek voltam és Édesanyám sütött valamit és mindig lelkesen rohantam ki az öcsémmel, hogy naaa mi készül? :) ….én ezt örömmel látom a fiamnál/férjemnél is.

Egyébként csak időbeosztás kérdése az egész. Dolgozom én is, mellette van egy férjem és egy fiam, ellátom a háztartást is (olykor, ha valamivel egyedül nem boldogulok besegít a férjem, a gyerek és a ház körül pedig megosztjuk a munkát). Még is, hétvégén vasárnap (nálunk ez „szent”) ilyenkor együtt van a család és pihenünk, ha csak, nincs valami extra fontos dolog a ház körül. Ettől nem érzem magam szolgának.


Nekem ez a látásmódod nem tetszik, de, hát mások vagyunk.

#16,45-ös

2016. dec. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
47%

A legnagyobb gyerekem már 13, most várom a negyediket, jó nagy kertesházban élünk, állatot tartunk, és olyan jókat tudok röhögni, mikor valaki bele akar halni, hogy egy gyereket el kell látnia, és rendben kell tartania egy 50 nm-es panellakást.

:D

2016. dec. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!