Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek be lehet tartani...

Szerintetek be lehet tartani azt a rendszert, hogy a férjem és én felváltva éjszakázunk az újszülöttel?

Figyelt kérdés
Egyenlőre csak terhes vagyok, de nem tartom igazságosnak, hogy a nőnek kell mindent csinálnia a csecsemővel, mivel gyes alatt ugyanúgy ledolgozom a gyerek mellett a napi 8 orát, mint a férjem a munkahelyén. Úgy tervezem, hogy kétnaponta éjjel a lefejt tejet adná neki cumisüvegböl, vagy ha nincs tej, tápszert. Járható út ez, vagy egy ilyen pici gyerek mindenképpen az anyját akarja?

2016. dec. 9. 10:40
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 A kérdező kommentje:

49 ha neked ez így jó, akkor így jó, a családod biztosan nem fog ellenkezni, hogy nekik csak azt kell megcsinálni, amire te fizikailag képtelen vagy.

Én nem így akarom nevelni a gyereket sem, mert nekem ugyanolyan gyerekkorom volt, mint neked, anyám megcsinált örömmel mindent, egy szalmaszálat se kellett keresztbe tennünk, 20 évesen tanultam meg takarítani, és nekem ez nem jön be, máshogy szeretném nevelni a gyerekem.

A férjem német és eddig leginkább nyugat-európában élt, ott nem ez a rendszer, hogy csak a nő vezeti a háztartást, szerintem emiatt látjuk mi máshogy ezeket a dolgokat.

2016. dec. 9. 15:19
 52/63 anonim ***** válasza:
19%

20 évesen tanultál meg takarítani? Látod ... ez a probléma...meg a mai fiatalok többségével.

Én egy szóval nem írtam, hogy mi nem vettük ki részünket a munkából. 10-11 éves korunkig mi is csak a szobánkat tartottuk rendben, segítettünk törölgetni, illetve, ha megkértek valamire megcsináltuk, de később már mi is kivettük a részünket a munkából. Suli, házimunka, utána szabad foglalkozás. De a mi családunkban a nőknek nem szégyen, hogy ellátják a házi munkát. Sőt, kapaszkodj meg még disznót is vágunk, kertet művelünk, állatot tartunk, autót szerelünk, ha kell. (Kislány koromban nagypapámmal traktort/talajmarót szereltem, adogattam a szerszámokat, mindig fiús dolgokkal foglalkoztam.) Ettől függetlenül nekem nem szolgaság ellátni a házimunkát :)


Ez a mai fiatal lányok felfogása, hogy nekik ez szolgaság. 20-25 éves korukig azt sem tudják mi az, hogy főzés/takarítás...

2016. dec. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
30%

Nekem az a fura az egész kérdésedben, hogy olyan, mintha nem is várnád ezt a gyereket, már most csak a kellemetlenségekre koncentrálsz.

Azt mondod, már inkább késő gyereket vállalnod, ilyenkor a többség örül, hogy sikerült és végre gyereke lesz, nálad meg inkább úgy hangzik, hogy muszáj volt már bevállalni, mert ketyeg az óra. Lehet, hogy nem így van, de az írásodból nekem ez jön le.

Ezt nem azért mondom, mert nekem nem segített senki. Nem kell ezt előre tervezni, majd meglátod, hogy alakul, hogy bírod. Addig meg próbálj arra figyelni, mi jó a babának.

A férjed úgyis segít majd, ha szükség van rá, addig meg ne a társadalmi elvárással foglalkozz. Remélem, gyereket nem azért vállaltál, mert elvárás.

2016. dec. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 A kérdező kommentje:
53 már megint a feltételezgetés, nem értem miért kell ezt csinálni, nem ismersz, fogalmad sincs, hogy miért most vállaltunk gyereket, mennyire akartuk és igazából nem is tartozik a tárgyhoz, nem hiszem, hogy minden kérdésem mellé kell egy 10 oldalas melléklet a személyiségemről. A kérdés szerintem le van írva, azzal segítesz ha arra válaszolsz.
2016. dec. 9. 20:26
 55/63 anonim ***** válasza:
31%

Második babám 2 hónapos,kislányom 2,5 éves...Egy kezemen meg tudom számolni hányszor kellet felkelni hozzájuk éjjel! (max pár percre)

Egyébként az anyja kell neki, igen!

2016. dec. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 A kérdező kommentje:
13 éve vagyunk együtt, 10 éve akarunk gyereket, súlyos betegségem miatt, több év kellett hozzá, hogy a dokik arra a szintre felhozzanak, amin viszonylag biztonsággal tudunk gyereket vállalni. A terhességet nem nagy meglepetésre rosszul viselem, emiatt döntöttünk a közös gyerekvigyázás mellett. Jöhet a többi undorító komment, ráadásul programcsászár lesz, úgyhogy tuti biztos szaranya vagyok.
2016. dec. 9. 23:55
 57/63 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudhatod milyen lesz a babát, az hogy minimum 3 hónapig bömböl egyáltalán nem biztos. Első gyerekem kb ilyen volt, de most a második egy angyal, nem sír, eszik, alszik, mosolyog.

Ha apa bírja alvás nélkül az egész napos munkát, akkor szerintem kivitelezhető hogy néha ö van vele éjjel. Nálunk többnyire én kelek, mert egyszerűbb megszoptatni, mitn lefejni és odaadni. Előre nem fogsz tudni egy egész éjjelre való tejmennyiséget lefejni. Ráadásul ha egész éjjel nem szoptatsz, akkor szétfeszül a melled a sok tejtől. Ki van találva ez a rendszer, hogy 3 óránként szoptat az ember, és akkor pont annyi termelődik, amennyi kell megint 3 óra múlva.

Keveset tudsz még a szoptatásról, a tejtermelődésről, olvasgass utána, mert nem úgy megy, hogy akkor szoptatsz, amikor akarsz.

2016. dec. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
56%
A baba hamar megszokja az apját is, ha ő is sok időt tölt vele, ezzel a résszel szerintem nem lenne gond. Ha szoptatsz, akkor viszont nem lesz kivitelezhetó, mert 3 óránként a melled miatt vagy szoptatni kell vagy lefejni a tejed, hiszen begduzzad, begyullad ha nem teszed. Ha nem fogsz szoptatni, akkor etetheti bárki más rajtad kívül.
2016. dec. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 A kérdező kommentje:
Eredetileg úgy volt, hogy nem szoptathatom, de el tudtam hagyni pár gyógyszert, ha így is jól vagyok, és van tej, akkor mindenképpen anyatejet kap pár hónapig. Szoptatáshoz egyáltalán nem értek, emiatt tettem fel a kérdést. Köszönöm a válaszokat!
2016. dec. 10. 17:30
 60/63 anonim ***** válasza:
8%
Nem a férj dolga felkelni minden szarér! Te akartál annyira szülni, akkor felkelni se derogáljon!
2016. dec. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!