Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek be lehet tartani...

Szerintetek be lehet tartani azt a rendszert, hogy a férjem és én felváltva éjszakázunk az újszülöttel?

Figyelt kérdés
Egyenlőre csak terhes vagyok, de nem tartom igazságosnak, hogy a nőnek kell mindent csinálnia a csecsemővel, mivel gyes alatt ugyanúgy ledolgozom a gyerek mellett a napi 8 orát, mint a férjem a munkahelyén. Úgy tervezem, hogy kétnaponta éjjel a lefejt tejet adná neki cumisüvegböl, vagy ha nincs tej, tápszert. Járható út ez, vagy egy ilyen pici gyerek mindenképpen az anyját akarja?

2016. dec. 9. 10:40
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
85%

Nem látom értelmét a rendszernek, és akkor lenne igazságos, ha te is munkahelyen dolgozol 8 órát.


Első körben cumizavaros lesz a pici.

Ez senkinek sem jó.

Másrészt a legtöbb baba csak megébred, szopik, és alszik vissza. A hormonoknak hála, amik szoptatás közben termelődnek, te is könnyen visszaalszol.

Neked annyi, hogy mellre teszed, mellé fekszel, akár szundikálhatsz is közben. A párod megy, felveszi a babát, fél kézzel tejet melegít, addigra a pici már ordít. Megeteti, lenyugtatja, visszaaltatja. Sokkal több macera, utána még forgolódik ő is egy órát, mire visszaalszik. És pont akkor kezdődik elölről.

2016. dec. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 A kérdező kommentje:
7 Legyél nyugodtan szuperanyu, pár év múlva meg egyedülálló anya, azért, mert egy hajmosásra sincs időd, nem az én életem, a te dolgod, de mi nem így szeretnénk csinálni, a férjem is ezt akarja és normális munkarendben dolgozik, 7:30-tól 4-ig. Igen, a gyerekért áldozatot kell hozni 2 embernek, aki összehozta, nemcsak az anyának. Ahogy elnézem az igazságtalan társadalmi elvárás túl mélyen rögzült egyeseknél, hogy mindent a nő csináljon.
2016. dec. 9. 11:17
 13/63 anonim ***** válasza:
69%
Pontosan milyen igazságtalan társadalmi elvarasrol beszélsz? Nem kötelező otthon maradni a gyerekkel. Letelik a 6 het szülési szabadság, máris mehet apuci gyedre, te meg dolgozni.
2016. dec. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 A kérdező kommentje:
13 apuka nem akar gyedre menni, körülöttem az az elvárás, hogy mindent az anya csináljon, szerencsére nekem olyan férjem van, aki nem ilyen, de ahogy elnézem ezt a nők csak erősítik, hogy minden az ő dolguk legyen, nem várnak el semmit, vagy nem bíznak a férjükben, hogy ő is el tudja látni a gyereket.
2016. dec. 9. 11:23
 15/63 A kérdező kommentje:
11 az első mondattal nem értek egyet, a többi viszont éppen az, amire kíváncsi voltam és nagyon elgondolkodtató, ebbe nem látok bele, ameddig nem születik meg a pici.
2016. dec. 9. 11:26
 16/63 anonim ***** válasza:
69%
Rosszul látod... A férjed dolgozni megy másnap, teljesítenie kell. Nyilván más férje is (az enyém is) besegít a pici mellett, fürdetés, etetés, tisztába tétel oviba/iskolába vinni később külön óra stb. De pl. én nem várnám el a férjemtől, hogy kelljen fel hozzá éjjel, amíg én alszom, mikor ő másnap dolgozni megy. Mi is osztozunk feladatokon, de te teljesen rosszul látod a dolgokat. (Persze van, hogy ha mind a ketten ébren voltunk és mindketten felkeltünk, főleg az elején) De lássuk be elég önző felfogásod van és tipikusan valami huszonéves hirtelen teherbe esett kislány lehetsz, ilyen gondolkodásmóddal, amolyan "divatanyuka".
2016. dec. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nincs baj azzal, ha szeretnétek hogy az apa is részt vegyen a gyerek körüli teendőkbe, de azt azért én nem várnám el a férjemtől, hogy ledolgozzon egy egész napot, hazajöjjön, legyen a gyerekkel másnap reggelig, aludjon 1-1 órákat amikor épp tud, majd másnap reggel megint menjen el, és dolgozzon, álljon helyt épp ésszel? A másik, hogy nem gombnyomásra lesz tejed, tehát azt ne hidd, hogy te 12 órát alszol, majd felkelsz és lefejsz egy éjszakányi adagot... ha meg 2 csecsemő táplálására elegendő tejed van, akkor is feszül éjjel, ha meg éjjel felkelsz fejni, ennyi erővel meg is szoptathatnád.

Én okosabb ötletnek gondolnám, hogy esetleg délután/este apa vállalja át a babát pár órára, de éjjel biztos hagynám aludni. Azzal is el lehet ám jutni a válás szélére, ha lesz egy félkómás férjed, aki rájön hogy majdnem 50-50%ban látjátok el a gyereket, de mellette ő még napi 8 órát ledolgozik... Ha esetleg olyan a gyerek napirendje, reggel munka előtt is kelhet fél órával korábban, és megetetheti, akkor tudsz kicsit többet aludni. Viszont én hétköznap tuti nem kérnék olyat hogy az egész éjjelt vállalja be, de hát ahány ház...

2016. dec. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
83%

Én a szoptatást nemnkockaztatnam cumisüveggel, könnyen cumi zavart okozhat.

Én ismerem egyébként mind a két oldalt, mert a fiunk 7 hónapos volt, amikor visszamentem dolgozni és a férjem eljött gyedre, és ekkor még javában kelt éjjel. Amíg én voltam otthon, általában én keltem, amikor ő volt otthon, akkor általában ő kelt. Ha nagyon gáz volt a helyzet, akkor ketten keltünk hozzá, illetve amíg az egyikünk csinálta a tápszert, addig a másik nyugtatta a gyereket. Nem tartom igazságosnak ezt a keljen minden második nap a férj dolgot. Te aludta tsz a gyerek mellett napközben, ő nem tud. Ha te véletlenül elfelejtesz elmosogatni egy kávés csészét, akkor nem történik semmi. Ha ő hibázik a munkahelyén, az következményekkel jár.

2016. dec. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
88%

A szoptatás szempontjából az éjszakai szoptatás a leginkább tejserkentő, az, hogy egyik nap szoptatsz éjjel, mésik nap nem egyszerűen nem működne. Meg az anyatej fejése sokkal macerásabb, mint cicire rakni a babát és kész. Ha ilyen jó munkarendben dolgozik apuka és korán jár haza akkor én a délutánját venném igénybe. Mikor hazaér te pihenhetsz, hajat moshatsz, manikűröztethetsz, amit akarsz.

De egy jótanács, a gyerek igényeit figyeld, és ahhoz igazítsd a tiéteket, mert a fordított esetből alakulnak ki az egy évig cak ordító babák.

2016. dec. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
57%

" hogy mindent a nő csináljon."


Ezt honnan veszed???

Azért mert egy dolgozó ember nem éjszakázik az újszülöttel, azért már egyből mindent a nő csinál???

Ismerek olyan családot, ahol a 3 és 5 éves gyerekeket az anya majdnem hogy nem is tudná fürdetni, mert azt mindig is a férj(apa) csinálta. Vagy pl napközben is játszhat a kicsivel, amíg anyuka mást csinál... Miért pont az éjszakai kelésben kellene egyből osztozni, amikor ha te szoptatsz, akkor lényegesen könnyebb neked. Arról nem is beszélve, hogy a tejed be sem tud állni rendesen kereset-kínálat alapján, ha néha egész nap fejed szoptatás mellett, éjjel gyűlik, néha meg nem fejed napközben csak szoptatsz, és éjjel is kieszi a baba...


De amíg az anyának van szülési szabadsága, ergo otthon van, nem jár be dolgozni, addig nem elvárható, hogy a feladatok többség ő végezze?


De valóban, ha ez ennyire derogál téged, akkor a 6 hét gyerekágy után menj te dolgozni, és marad otthon a férjed. Ő biztos örülne az ötletnek...

2016. dec. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!