Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Írtatok szülési tervet, vagy...

Írtatok szülési tervet, vagy ott helyben mondtátok el, mit szeretnétek és mit nem?

Figyelt kérdés

Nyilván nem a szélsőséges esetekre gondolok, amikor komplikációk vannak, hanem pl. mikor erőltetni akarják az oxit ha nem jelzed előre, hogy hagyjanak békén a saját tempódban vajúdni stb.


Aki írt tervet, elolvasták egyáltalán bent?


jan. 1. 11:36
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
82%

Oxit nekem adtak, mert elmúlt a fájdalom és úgy volt, hogy természetesen szülöm meg, de órák óta nem nyíltam ki eléggé, gyenge voltam nagyon és könyörögtem én magam, hogy inkább legyen császár. Alkalmazták és hallottam az orvost amikor mondta a főorvosnak, hogy ő mondta hogy hamarább kellett volna vágni ugyanis a picim a köldökzsinórba akadt bele. Hála az Istennek, hogy nem lett semmi baja! Ráadásul sokáig varrtak össze, mert a főorvos feltűnt és kérdezte a másikat, hogy mi tart olyan sokáig, aki mondta, hogy már sikerült összevarrni, elállítani a vérzést.

Úgyhogy mondhatsz te bármit, de ha akarnak oxit adni, mert úgy jársz, mint én inkább fogadd el!

jan. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
100%
Ja és császár előtt kérdezték, hogy altatást akarok, de akkor a pici is kábult lesz logikusan, vagy injekciót,a másodikra szavaztam.
jan. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy nem olyan szülésnél ahol komplikáció van, hanem ahol azért akarnak oxizni, mert így hamarabb le van tudva a szülés és kevésbé terheli a személyzetet. Sajnos sok ilyen kórházról hallottam és mivel már nem lehet orvost sem szülésznőt fogadni, így nem tudom hogyan biztosítsam be magam az ügyeletes szülés idejére. Terhesgondozásra egyébként magánba járok.
jan. 1. 11:49
 4/45 anonim ***** válasza:
35%
Én még olyasmit nem hallottam, hogy csak azért is oxizni akarnak, szörnyű! Na de ha úgy van és nincs komplikáció akkor szólhatsz gondolom előre, hogy mit akarsz, nem tudom próbáld ki. Én úgy tudom, hogy magasról letojják (már bocsánat), hogy vajúdsz órákat, mert a természetes szülést hangoztatják eleve és ahhoz nem igazán kell oxi. Attól függ mennyire vagy tág, mikor bújik ki a csöppség.
jan. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:
2-es kaptál epit még vajúdási szakaszban? Olvastam ha valaki epit kap, de aztán császár lesz a vége, akkor nem szúrnap spinálist, mert az epi kanülbe tudnak adni érzéstelenítőt. Nem tudom ez mennyire bevett gyakorlat. Spinálistól tartok, leginkább a mellékhatásai miatt.
jan. 1. 11:55
 6/45 A kérdező kommentje:

4


Eleve úgy tervezem, hogy 3 perces fájásoknál előbb nem indulunk el itthonról (kivéve, ha elfolyik a magzatvíz, vérzek, egyéb komplikáció), aztán meglátjuk. 😅 Első szülésem lesz, szóval remélem felismerem az időt amikor indulunk.

jan. 1. 11:56
 7/45 babyboom567 ***** válasza:
55%

Különben ez jó vicc,mert ez kb olyan mintha odamennél az autószerelőhöz/kozmetikushoz/fogorvoshoz/ácshoz/asztaloshoz/mérnökhöz/építésvezetőhöz/sebészhez/stbstb, egy tervvel, hogy TE hogy akarod,hogy milyen sorrendben/módon csinálja azt amihez ért,te meg nem értesz hozzá.Nem tudom mit dolgozol, de ha egy tök laikus ott kezdene el okoskodni,és tervez lobogtatni,nem hiszem, hogy boldog lenne a mosoly az arcodon.Szülni mész,nem luxus all inclusive nyaralásra.

Különben ha sz@r kórház a körzetesed, a papírod sem ér semmit,ha normális, akkor meg nem kell papír.Nálunk mindent kérdeztek,hogy kérek e beöntést, stbstb.

Ne ellenkezz az orvossal,hogy te jobban tudod,mert ez baromira nem igaz,és a babád(és a te) élete a tét.

jan. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
81%

Én semmit sem írtam, semmit sem mondtam és nem kaptam oxitocint, de az se érdekelt volna ha kapok. Ígyis-úgyis rohadtul fájt és akkor csak az érdekli az embert hogy legyen vége ennek az egésznek teljesen mindegy hogy hogyan.


A szülésznő megkérdezte hogy szeretné ha férjemmel kettesben lennénk, vagy azt szeretném hogy ő is jelen legyen többet. Ott akkor azt szerettem volna hogy ő is legyen ott, így ott is volt.


Szerintem első szülésnél halvány lila gőze nincs az embernek előre hogy milyen lesz, mi fog történni és mire lesz szüksége.

Ha még mégis előre nagyon elhatároz valamit és nem a teste aktuális jelzéseit és kívánságait követi, mert van valami a fejében az internetes véranyuk véleményeből annak garantáltan nem lesz pozitív a végkimemetele.


Hogy példát hozzak. Mindenholbazt olvasni, hogy milyen szörnyű dolgot hogy háton fekve kell szülni. Én el se tudtam volna képzelni hogy mégis hogyan máshogy tudtam volna kinyomni magamból egy több mint 4 kilós gyereket ha nem háton a szülőágyon.

Oda vannak a kádban vajúdásért/szülés ért is, persze beöntés vagy kúp ne legyen azért szülés előtt mert az is beavatkozás.. Na belőlem a kúp ellenére már a vajúdás alatt kB minden fájásnál folyt pisi, kaki, magzatvíz, a gondolat is undorító hogy így egy kád vízbe üljön az ember.


Szerintem az a jó ha az ember mindenre nyitottan indul neki a szülésnek, bízik a testében és abban hogy ott mindenki minden beavatkozással a legjobb tudása szerint őt fogja segíteni. Így van a legjobb esély arra hogy pozitív élménnyel távozzon.

jan. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
100%
Spinálist kaptam és nem lett komplikáció azon kívül, hogy fájt a fejem, merthát emelgettem a fejem amikor behozták később a kicsit. Fel lehet ismerni, de én 3 percesre nem várnék még egy kicsit se. De persze te tudod.
jan. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 babyboom567 ***** válasza:
57%
8 -as válaszoló,leírtál mindent amit gondolok!Köszi
jan. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!