Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Írtatok szülési tervet, vagy...

Írtatok szülési tervet, vagy ott helyben mondtátok el, mit szeretnétek és mit nem?

Figyelt kérdés

Nyilván nem a szélsőséges esetekre gondolok, amikor komplikációk vannak, hanem pl. mikor erőltetni akarják az oxit ha nem jelzed előre, hogy hagyjanak békén a saját tempódban vajúdni stb.


Aki írt tervet, elolvasták egyáltalán bent?


jan. 1. 11:36
1 2 3 4 5
 21/45 babyboom567 ***** válasza:
71%

A szülés annak ellenére,hogy egy természetes folyamat életveszélyes a babára és az anyára nézve is.Nézzél utána, hogy mekkora volt mondjuk 100 éve a anya és gyermekhalandóság(illetve a fejlődő országokban mekkora még most is,ahol nincs műtő,nincs vér,nincs antibiotikum,).És örülj neki, hogy van segítségre lehetőséged.

És logikátlan azt gondolnod, hogy egy ügyeletes orvos, felfogja gyorsítani a szülésed,mert lejár a műszakja.Miért tenné?mi érdeke lenne? neki aztán tök mindegy,kinél szülsz meg.Ez a fizetett dokiknál volt szokás.

jan. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 A kérdező kommentje:
Szóval lényeg a lényeg, azért gondoltam szülési tervre, hogy tényleg csapatmunka érzésem maradjon, nem pedig egy tipikus hierarchikus érzés, ami kb. minden más műtétnél általános. Műtétnél ezt el is fogadom, hisz ott nem tudok aktív részese lenni az egésznek, de a szülés igazából a saját munkám...
jan. 1. 12:27
 23/45 A kérdező kommentje:

21


De továbbra nem is írtam sehol, hogy ne fogadnám el a dolgokat indokolt esetben, egyszerűen csak azt akarom hogy ne egy mellékszereplője legyek a szülésnek, hanem amennyire lehet hagyjanak dolgozni engem is.

jan. 1. 12:29
 24/45 babyboom567 ***** válasza:
83%

Nem bántani akarlak,tényleg, tök jó amiket összeírtál, szép és logikus,és emberi.DE a szülés annyira fáj,hogy amikor odamenne az orvos felvilágosítani,és megbeszélni a terveidet,csak vinnyogva azt kívánnád/mondanád/sikítanád,hogy mindegy,és különben is mi a k..urva f@szt pofázik ez,miért nem segít már,én ezt nem bírom ki,mi a re..dvás f@szt követtem el,hogy ez ennyire fáj!

Szóval azt próbálom érzékeltetni, hogy nem leszel döntésképes állapotban, akármennyire szeretnéd, ez egy hierarchikus helyzet a TE és a babád érdekében!

jan. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 A kérdező kommentje:
Ha meg indokolatlanul kapok oxit, mert első szülésnél protokoll, akkor bukik az egész azelőtt, mielőtt megpróbálhattam volna anélkül.
jan. 1. 12:33
 26/45 anonim ***** válasza:
76%
Az én orvosom nyugodtan alukált míg én járkáltam a folyosón. Nem tiltották meg, sőt biztattak rá, hogy sétáljak. Én még arról nem hallottam, hogy a természetes folyamat ellen lettek volna bármiről is legyen szó. Megnézte 3 orvos, hogy tágultam-e, az éjszakai, főorvos és a reggeli orvosnő és annyi. Kérdezték jól vagyok-e maximum aztán jött a császár. Nem igazán tudsz tervezni, Abban, hogy apuka ott legyen-e, azt nem tudom, hogy rá rakják-e.
jan. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 A kérdező kommentje:

"szülés annyira fáj,hogy amikor odamenne az orvos felvilágosítani,és megbeszélni a terveidet,csak vinnyogva azt kívánnád/mondanád/sikítanád,hogy mindegy,és különben is mi a k..urva f@szt pofázik ez,miért nem segít már,én ezt nem bírom ki,mi a re..dvás f@szt követtem el,hogy ez ennyire fáj!"


Nyilván nem tudom előre, milyen reakcióim lesznek, de jobban félek attól a traumától amit egy indokolatlan beavatkozás okoz a későbbiekben, mint hogy éppen akkor hol fáj vagy mennyire. Ezért lesz egyébként bent mellettem a férjem, mint szócső, de aztán lehet őt is a pokolra fogom kívánni. :D

jan. 1. 12:36
 28/45 anonim ***** válasza:
71%
Oxit nem adnak ha nincs rá indok!
jan. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 babyboom567 ***** válasza:
77%
Ha a te kórházadban protokoll az oxi, akkor a fejed tetejére is állhatsz kapni fogsz.Tök mindegy mi mit írunk,és milyen tervet viszel.
jan. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:
Apuka császárnál sajnos érthető okok miatt nem lehet bent, de elvileg szőrkontaktra megkaphatja a babát amíg engem ellátnak, viszont nem tudom ez a járvány időszak miatt most hogy alakult, mert ha nem egyágyas betegszobában helyeznek el, akkor a rooming in miatt még nekem is maszkot kell viselnem most a benttartózkodás alatt.
jan. 1. 12:38
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!