Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Írtatok szülési tervet, vagy...

Írtatok szülési tervet, vagy ott helyben mondtátok el, mit szeretnétek és mit nem?

Figyelt kérdés

Nyilván nem a szélsőséges esetekre gondolok, amikor komplikációk vannak, hanem pl. mikor erőltetni akarják az oxit ha nem jelzed előre, hogy hagyjanak békén a saját tempódban vajúdni stb.


Aki írt tervet, elolvasták egyáltalán bent?


jan. 1. 11:36
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:

7-es


Nyilván ha indokolt és elmindják miért van X beavatkozásra szükség, nem fogok ellenkezni. De nem betegen megyek oda, hanem terhesen, ami egy természetes folyamat és képes lefolyni a saját medrében. Ha, mint ahogy írtam is, azért akarnak gyorsítani, mert éppen lejár XY dokinak a műszakja, stb. akkor ilyen esetben nem akarom elfogadni a mesterséges fájásgenerálást, csak azért, hogy kipréseljék belőlem a gyereket, mert neki mennie kell.

jan. 1. 12:10
 12/45 anonim ***** válasza:
100%
Ha a 3 perces fájásokat vártam volna sose megyünk be a kórházba, nekem végig 5 percenként jöttek a fájások, csak egyre brutálabbul fájt.
jan. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
77%

2021ben szültem. A kórház szülésfelkészítőjére jártam, pontosabban egy ottani szülésznő "szakkörére".

Ott együtt megírtam a szülésznővel.

Le se szarták. Pedig nem kértem nagy extrákat. Csak halk zene, szabad pozícioban vajúdás, végszükség esetén csak oxitocin, illrtve szerettem volna fájdalomcsillapítót.

Mikor a dokinak odaadtam a papírt, már kinevetett.

Aztán burokrepesztés után azonnal gépre tettek, csak a baloldalamon fekve vajudhattam kb mozdulatlanul. Pisilni is 2x engedték meg a 7 óra alatt. Fájdalomcsillapítót senkinek nem adnak.

Az első órában sok változás nem történt, így a tudtom ellenére elkezdték adni az oxitocint.

Zenét nem kapcsolhattam.

jan. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 babyboom567 ***** válasza:
94%

Kérdező!

A 3 perces fájások csak a filmekben olyanok,hogy még lazán lefőzöd a vasárnapi menüt, meg kimeszelsz nyugodtan.

3 perces fájásoknál,(már előtte sem),a világodat sem fogod tudni annyira fáj,csak azt várod,hogy mindegy hogy hogyan csak legyen már vége.

jan. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:

Beöntéssel és hasonlókkal semmi bajom nincs, igazából a "kívánságaim" a kovetkezők:


-Ha nincs fájásgyengeség és megfelelő ütemben tágulok, jó a baba szívhangja, akkor nem akarok oxitocint kapni (méhlepény megszülésénél viszont elfogadom)

-Ameddig lehet, hagyjanak apukával kettesben, egy-egy vizsgálat/ellenőrzés között

-Aktív séta engedélyezése vajúdás közben

-Gátvédelem (itt elfogadok bármilyen kitolási pózt ennek érdekében)

-Ha császárra kerül a sor, akkor apuka kapja meg szőrkontaktra a babát

-Hagyják, hogy aktív részese legyek a szülésem folyamatának, így ne fölöttem rendelkezzenek, hanem próbáljuk meg egy-egy beavatkozás előtt megbeszélni mik az opciók, vagy ha sürgősen kell valami, akkor utólag tájékoztassanak, hogy arra miért volt szükség


Aranyóra biztosított a kórházban, így azt direkt nem emeltem ki

jan. 1. 12:16
 16/45 anonim ***** válasza:
40%
Miért okoskodnék ha nem értek hozzá? Az a lényeg, hogy egészségesen legyünk túl rajta. Nem zene meg ilyen baromságok. Nálunk se beöntés se fájdalomcsillapító fel se merült, én se gondoltam ilyenekre. A szülés fáj, biztos sokat számított volna a fájdalomcsillapító. Viszont a babának meg nem jó semmi külső beavatkozás.
jan. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 A kérdező kommentje:
Nem is írtam, hogy kérnék fájdalomcsillapítást, meg zenét... :)
jan. 1. 12:20
 18/45 anonim ***** válasza:
68%
3 perces fájásoknál jóformán nem tudsz magadról nemhogy még te kocsiba ülj. Az orvosnak ha lejárt a műszakja úgy őszintén le se szar, átadja a másiknak és kész. És ja kérdezik, hogy akarsz-e bármit, de lehet ha előbb beadod a kivansagaid aszerint cselekednek. Kórházfüggő.
jan. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
69%

Ez az xy dokinak lejár a műszakja addig volt probléma ameddig létezett hálapénz, hiszen nem volt mindegy ki kapja a borítékot...


Most ha végiggondolod az orvos azzal jár jobban ha te még vajúdsz amikor lejár a műszakja, hiszen akkor a következő orvos problémája leszel nem az övé....


Amúgy én orvost a kórházban töltött vajúdás alatt arra a 2 percre láttam ameddig burkot repesztett, aztán meg csak a kitolásnál. Ott se csinált semmit csak a gátmetszést meg utána a varrást, ha szembe jött volna velem másnap nem ismerem fel ki volt. A nevét is csak a zárójelentésből tudom. Ez hogy a szüléshez orvos kell szintén a hálapénzes rendszer szüleménye volt, egy teljesen komplikáció mentes szüléshez elég a szülésznő, nincs is szükség egyáltalán orvosra. Csak ugye a vastag borítékhoz mindig el kellett játszani, hogy a doktor úr megmentette az életed, ha nincs ott akkor tuti ott maradsz te is meg gyerek is..

jan. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 A kérdező kommentje:
Oh, ezt nem tudtam, hasznos infó, köszönöm! :)
jan. 1. 12:25
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!