Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Írtatok szülési tervet, vagy...

Írtatok szülési tervet, vagy ott helyben mondtátok el, mit szeretnétek és mit nem?

Figyelt kérdés

Nyilván nem a szélsőséges esetekre gondolok, amikor komplikációk vannak, hanem pl. mikor erőltetni akarják az oxit ha nem jelzed előre, hogy hagyjanak békén a saját tempódban vajúdni stb.


Aki írt tervet, elolvasták egyáltalán bent?


jan. 1. 11:36
1 2 3 4 5
 31/45 babyboom567 ***** válasza:
73%

Az a baj, hogy te már előre, laikusként elkönyveltél beavatkozásokat szükségtelennek/traumatikusnak,és már előítélettel mész neki az egésznek.

Borítékolható a traumatikus szülésélmény így.

jan. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 A kérdező kommentje:

Van sajnos sok nőgyógyászati traumám, 3 műtét miatt, amiket idő volt feldolgozni, így valószínűleg igazad van, de ezért is probálok rá valahogy készülni, hogy legalább a szülésem más legyen.


A 3 műtétem kimerítette a szexuális abúzus fogalmát amiből aztán a kórház felé fegyelmi eljárás is lett.

jan. 1. 12:44
 33/45 A kérdező kommentje:
Most szerencsére már más kórházhoz tartozok és nem dolgozik ott az az orvos, aki ezeket tette velem. Viszont a bizodalmamat azért jelentősen elvette, pedig eddig a többiekre egy rossz szavam nincs a vizsgálatok során.
jan. 1. 12:45
 34/45 anonim ***** válasza:
40%
Én se értem milyen traumárol dumalsz. Igazából tok mindegy, hogy kapsz oxit, vagy se, mert baromira fáj úgyis és ja ha nem engedik be az apát a vírus miatt akkor úgy jártál. Az a lényeg, hogy semmi bajotok ne legyen. Örülj, hogy szakképzett emberek látnak el. Méhlepény eltuntetese közben én személyesen nem hallottam oxit, mert ha addig nem adtak utána se fognak ugyanis te magad kinyomod és örülsz, hogy végre túl vagy rajta, nem fogsz érezni különbséget a fájdalmak mellett, méret addigra mindened fog fájni.
jan. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 A kérdező kommentje:

"Méhlepény eltuntetese közben én személyesen nem hallottam oxit"


A kórházban ahol szülni fogok, mindenkinek adnak oxit méhlepény kitolása előtt, ha esetleg jobban tapad, hogy ne kelljen kaparni. Ezt elkészítőn mondták.

jan. 1. 12:49
 36/45 A kérdező kommentje:
felkészítőn*
jan. 1. 12:49
 37/45 anonim ***** válasza:
82%
Akkor mitől félsz? A legjobb kezekben vagytok! Ne 3 perces fájások idején menj kórházba, hanem hamarabb amúgy.
jan. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
49%

34-es


Hát ahogy írta, ha nekem lett volna 3 nőgyógyászati műtétnél traumatikus élményem szexuális abúzus miatt, akkor én is fenntartásokkal kezelném a szülés alatti indokolatlan beavatkozásokat. Itt a hangsúly még mindig az INDOKOLATLANON van, csak ez nem jut el a fejekig ahogy látom.


Nekem nem volt szerencsére előtte semmilyen műtétem, mégis szülési tervvel készültem és aszerint haladt minden, mindenről tájékoztattak előre. Igaz, csodával határos módon nem tudom hogy jutott el az információ a tudatomig, de egy jó szülésznőnek ez is a dolga, hogy kommunikáljon a kismamával hatékonyan. Hasonlóan mint mikor mondják, hogy hogyan nyomj és hogyan vedd a levegőt.

jan. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
55%

#34 vagyok és nézd meg, hogy két perc telt el a válaszaink között. Honnan tudjuk, hogy ő neki traumája van ha nem írta le időben? Az elején közölni kellett volna!


Na de mindegy, egyszerűen szóljon ott időben és közben, hogy mit szeretne.

jan. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:

Ha írtam volna is magasról leszrták volna, még azt a nagy rakás papírt sem olvashattam el amit elém raktak hogy írjam alá.

Semmit nem mondtak hogy mi van, mi történik, mit nyomnak belém éppen... Kb semmi közöm nem volt semmihez

jan. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!