Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartsuk-e a babát így?

Megtartsuk-e a babát így?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok,5 hetes terhes. A párom 19 éves. A szülők,illetve csak a két anyuka el akarják vetetni a babát. Mi meg szeretnénk tartani.Viszont apukám eleve nem szereti ezt a kapcsolatot,tilt is a barátomtól. Igazából véleményekre lennék kíváncsi,hogy ilyen helyzetben megtartsuk-e a babát,vagy ne,és elsősorban olyanok véleményét szeretném,akik hasonló helyzetben vannak,de bárkiét szivesen fogadom. A páromra számíthatnék mindenképpen,ő mellettem áll,és a szülők is segítenének persze,ha megtartanánk,csak nem örülnének neki.
2012. jan. 24. 20:30
1 2 3 4 5
 1/47 anonim válasza:
33%
Véleményem vetesd el ... fiatal vagy még hozzá meg csaka családod meg a te életedet rontod el főleg ha a gyerek apa nélkül nő fel ! 19 éves ilyenkor kezd majd másokkal is csajozni ....
2012. jan. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
57%

Van munkátok? El tudjátok tartani? Vagy a nagyszülőknek akarod szülni??

Én nem tartanám meg.

2012. jan. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
76%
Szia! Én is 19 vagyok, éppen 5 hetes, mint te. DE: mi megtartjuk. Elég jó gimibe járok, de az érettségit mét meg tudok csinálni. Szerencsére suli mellett még tavaly elkezdtem egy OKJ képzést, aminek most lesz vége, tehát már lesz valamim. Párom dolgozik, fog is. Saját lakást veszünk, mert megtehetjük, illetve havi 20 ezret félreteszünk a babára. Nyilván majd május fele kezdünk el vásárolni neki, de ha az anyagiakon múlik, szerintem azt meg lehet oldani. Ki tudja lehet -e még valaha gyereked. Jaaa és nem tudom voltál-e már dokinál, de mikor megláttam a pozitív tesztet nekem is megfordult a fejembe a vetélés, de aztán elmentem uh-ra és azóta eltökélt vagyok, h megtartom. Párom elejétől kezdve akarta!!!
2012. jan. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
75%
Ez sok midnnetől függ. Dolgoztok? Van hátteretek eltartani a babát? Mert arra apellálni,,hogy a szüleitek uygsem raknak majd utcára a gyerekkel,hiába ellenzik most ,hát finoman szólva kicsit visszataszitó számomra. Persze,jó dolog,hogyha sgeitenének,de ne éljetek vissza ezzel a helyzettel. Miért ellenzik? Gondolt át,hogy meg tudnátok e oldani azokat a dolgokat,amiért nem állnak az ötlet mellett. Ha megtudjátok,akkor megtartanám,ha nem akkor nem.
2012. jan. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:

Nálunk tervezett baba volt,vagyis úgy beszéltük meg,hogy ha lesz,akkor megtartjuk.Mindketten szerettük volna.

csak nálunk az a baj,hogy egyikőnk se dolgozik,viszont,ha megtartjuk,a párom elmenne dolgozni. Nem a nagyszülőknek akarom megszülni.


Voltam orvosnál,igen,tegnap...és én is szeretném megtartani,a párom is,csak semmit nem tudunk elérni a szüleinknél.

Utolsó: a szüleid mit szóltak hozzá?

2012. jan. 24. 20:46
 6/47 anonim ***** válasza:
60%
Anyukám még nem tudja, 1 hét múlva tudja meg, ő tuti kiakad, de bele fog törődni. Anyóspajtás nagyon örült, már a neveken is gondolkodi...:) :O ...
2012. jan. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:

Nálunk meg senki nem örül,csak a barátom apukája,az enyém nem is tudja,de nagyon nagyon ki fog akadni...

Szerinted megtartsam,vagy ne? Mert senki nem akarja,és a barátom bár szomorú,de kezd beletörődni,hogy nem lehet megtartani a babát. Én meg nem tudom ezt elfogadni,hogy elvetessük. Mindenki szerint elrontom az életem,és a barátom is elhagy majd.

2012. jan. 24. 21:04
 8/47 anonim ***** válasza:
71%

" Van munkátok? El tudjátok tartani? Vagy a nagyszülőknek akarod szülni??

Én nem tartanám meg. "



sajnos osztanom kell a válaszadó véleményét..

2012. jan. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
46%

"Mert arra apellálni,,hogy a szüleitek uygsem raknak majd utcára a gyerekkel,hiába ellenzik most ,hát finoman szólva kicsit visszataszitó számomra."


Szerintem embert ölni még visszataszítóbb, de egyébként is az a normális, ha a nagyszülők segítenek a gyereknevelésben, akkor is, ha történetesen később születik a gyerek.

2012. jan. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
79%

jaaahhhhjjjj!

miert megy el minden fiatalnak az esze ilyen koran????


kedves kerdezo,ne haragudj amiert ezt fogom irni,nem sertesnek szanom,csak egyszeruen nem tudom felfogni,hogy ha nincs munkatok,nem dolgoztok,akkor mi az,hogy tervezett baba???

a semmire nem szulunk!!!!!

tudod mennyibe kerul egy babakocsi vagy egy havi pelenka? es akkor a tapszerrol meg nem is beszeltunk!


nem lehet a semmire szulni es pont ezert ellenkeznek anyukaitak,mert ok pontosan tudjak,hogy milyen amikor a gyerekkel az ugyeletre kell futni es az utolso forintodat a gyogyszerere kell kolteni! ok pontosan tudjak ,hogy miert nem akarjak!!!


mi mar benne vagyunk a korban ( 30 eves a parom, en 25) mi tervezzuk a babat,mert mar megteremtettuk az anyagi hatteret a picinek! de szerintem ti meg erre se szellemileg se erzelmileg nem vagytok felkeszulve!!

2012. jan. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!