Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartsuk-e a babát így?

Megtartsuk-e a babát így?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok,5 hetes terhes. A párom 19 éves. A szülők,illetve csak a két anyuka el akarják vetetni a babát. Mi meg szeretnénk tartani.Viszont apukám eleve nem szereti ezt a kapcsolatot,tilt is a barátomtól. Igazából véleményekre lennék kíváncsi,hogy ilyen helyzetben megtartsuk-e a babát,vagy ne,és elsősorban olyanok véleményét szeretném,akik hasonló helyzetben vannak,de bárkiét szivesen fogadom. A páromra számíthatnék mindenképpen,ő mellettem áll,és a szülők is segítenének persze,ha megtartanánk,csak nem örülnének neki.
2012. jan. 24. 20:30
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:
nem úgy tervezett baba,hogy annyira akartuk,csak úgy beszéltük meg,hogy ha jön,akkor megtartjuk. Tudom,hogy fiatalok vagyunk,utolsó igazad van abban,amit mondasz.Mindenki ezt mondja,és nyilván igazuk van,ezt én is belátom,csak én vagyis mi szeretnénk a kisbabát,és nem is lennék képes megölni.
2012. jan. 24. 21:14
 12/47 anonim ***** válasza:
52%

Az a normális,ha segitenek igen. De kizárni őket a döntésből,és lesz&rni a véleményüket ,miközben ők etetnék,ruháztatnák azt a gyereket már nem normális. Nagyon sok fiatal igy áll hozzá, "az én gyerekem,megtartom,anyámnak nincs beleszólása" ,szerintem ez nem korrekt,amig (bár utálom ezt a szöveget) az ő házukban laksz,ők fütik a seggedet 20 fokra,ők veszik a kajádat,a ruháidat,ők finanszirozzák a tanulmányaidat ,akkor nem korrekt,hogy te önkényesen lefosod,hogy nem akarnak mégegy embert eltartani,azért is megszülöd. Van beleszólásuk,nyilván nem mehetnek el abortuszra helyetted,de miért is lenne baj,ha ők hangot adnak a nem tetszésüknek? Szerencsére a kérdezőn látom,hogy átgondolja,és figyelembe veszi a család többi tagjának a vélemnényét is.

Az emberölés pedig jogilag bűnnek számit,aki elköveti azt börtönbüntettéssel súlytják. Tudtommal a jelenlegi hatályos jogszabályok szerint az abortuszért nem jár büntetés,szabadon választható eü. beavatkozás,tehát nem számít gyilkosságnak. Az elvakult,abortuszellenes fröcsögéssel senki nem lesz előrébb,és akérdezőnek sem segitettél a hozzászólásoddal, de azért kösz a részvételt.

2012. jan. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 A kérdező kommentje:
Én semmiképpen nem akarom a szülőket kizárni ebből,főleg,hogy hát sajnos nekik kellene eltartaniuk,ha megtartjuk,mivel egyikőnknek sincs még munkája,így hát elég sok közük van hozzá. És ez az egész nagyon át is lesz gondolva.
2012. jan. 24. 21:18
 14/47 anonim ***** válasza:
69%
Én is csak azt tudom írni, hogy ilyen feltételek mellett nem szabad megtartani! Nincs semmilyen anyagi hátteretek, és ahogy írtad senki sem támogat titeket! Hogy lehet így babát tervezni?! Nem értem! Mi is fiatalon vállaltunk gyereket 22 voltam a férjem 27. De meg volt a megfelelő anyagi biztonságunk! Ház, autó, "biztos" munkahely, félretett pénz!
2012. jan. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
77%

Ne haragudj, de mi az, hogy tervezett baba volt, vagyis úgy voltatok vele, hogy ha jönni akar, hadd jöjjön?! Úgy, hogy egyikőtök sem dolgozik, most pedig azon gondolkoztok, megtartsátok-e?? Nem akarlak bántani, mert van elég bajod, de szégyellhetnétek magatokat!

Nem dönthetnek az itteni hozzászólók a gyereked élete felett, de ilyen gondolkodásmódú "szülőkkel" nem sok esélye van a normális életre szerencsétlennek.

2012. jan. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
20%
12-es hozzaszolo...te most kinek irtad ezt az alpari szoveget?
2012. jan. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
90%
Véleményem szerint nem csak az anyagiakról van szó! Én már 14 éves korom óta vágyom babára, ha véletlenül terhes lettem volna, nem lett volna szívem elvetetni, ezért inkább mindig figyeltem, hogy megfelelően védekezzek! 27 évesen szültem a gyerekem, lakás, biztos munkahely és egy kitartó társ mellett. Ezt csak azért írom, hogy tudd, én sem vagyok igazán az abortusz híve... DE! Amikor valaki kisbabára gondol, eszébe jut a gyönyörű pofija, a mosolya, a habos-babos kisruhák. Viszont 30 éves fejjel már én is belátom, amit 18 évesen a kutya nem tudott volna nekem megmagyarázni, hogy a gyereknevelés nem csak móka és kacagás.... Teljesen felfordul az élet, hiszen születik egy kis ember, akinek az igényei mindenki elé kerülnek. Főleg az anya számára. Jó ideig nincs buli, éjszakai kiruccanás, a barátok 90 %-a eltűnik, mert nekik nem lesz érdekes a babás előadásod. Ha "szerencséd" van éjjelente hetekig akár hónapokig nem fogsz aludni (bár ez nekem kimaradt:)), mert a baba hasfájós. Tudnám még sorolni egészen reggelig, hiszen ahogy nő a baba, úgy nőnek a gondok is. Egy percig nem sajnálom, hogy gyermekem van, életem legjobb dolga ami történt velem és imádom! :) De én már úgymond megtehetem, hogy szinte csak vele foglalkozzak, mert már nem hiányzik a "fiatalkori szabadságom", nem kellett feláldoznom semmit. Ezt is gondold át, mikor döntesz és valószínűleg, hogy anyukád és anyósod is pontosan emiatt aggódik. Arról nem beszélve, hogy egy 19 éves fiú főleg nem érzi át a gyerekvállalás felelősségét, nem benne fog 9 hónapig az új élet növekedni, mire ő igazán kiveheti a részét a gyerekből, hogy játszhat vele, már lehet, hogy régen messze jár... Nehéz döntés előtt állsz, bár utólag mindig okosabb az ember.
2012. jan. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 A kérdező kommentje:

Nem gondolkozunk igazából azon,hogy megtartsuk-e,mert a választ tudjuk mind a ketten.

Azt én is nagyon jól tudom,hogy nem dönthetnek helyettem,és nem is azt kértem,csak véleményt.

Miért ne lenne esélye normális életre?

2012. jan. 24. 21:28
 19/47 anonim ***** válasza:
52%

"Az emberölés pedig jogilag bűnnek számit,aki elköveti azt börtönbüntettéssel súlytják. Tudtommal a jelenlegi hatályos jogszabályok szerint az abortuszért nem jár büntetés,szabadon választható eü. beavatkozás,tehát nem számít gyilkosságnak. "


Attól, hogy az embertelen, ultraliberális törvény megengedi, attól még gyilkosság. Épp elég baj, hogy megengedi, mellesleg ez a törvény alkotmányellenes, és nem a "magzat életét a fogantatástól kezdve védelem illeti meg" miatt, hanem a "minden embernek joga van az élethez" miatt.


Kérdező! Ezeket feltétlenül nézd meg!


[link]



[link]


Meg ezeket is!


[link]



[link]


És ha még ez sem lenne elég, akkor ezt is!


[link]



És ha kell, mutasd meg szüleidnek is ezeket!

2012. jan. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
59%
Én azt mondom neked, hogy ott a bibi az egészben, hogy azt írod, hogy a barátod azt mondja, hogy kezd beletörődni h elvetesd. Ha ez így van akkor az nagyon gyorsan át fog váltani abba, hogy bizonytalan lesz és nem is fogja akarni és a végén szinte biztosra veszem, hogy egyedül maradsz a gyerekkel, vagy ha veled is marad, nem fog érte felelősséget vállalni. Ezért nem bántom őt, csak tudod a beletörődés régen rossz, azt jelzi, hogy ő bizony elbizonytalanodott!
2012. jan. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!